Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak egy súlyos...

Mit csináljak egy súlyos depressziós barátnővel?

Figyelt kérdés

Tényleg az, elég keményen, pszchiátrián is volt az elmúlt fél évben 3x.

Vagdossa magát, volt, hogy bevett egy csomó gyógyszert.

Hangulatingadozásai vannak, néha vidám, és úgy lehet vele beszélgetni, mint anno, néha meg tök kiakad, sír, az öngyilkosságról beszél, nem szól hozzám..


Nevelőszülőknél lakik, egy házaspárnál, a szülei istentudja hol vannak, az apukáját nem is ismeri, az anyját is kb. 5 éve látta utoljára..


Szóval TÉNYLEG vannak problémái, és tényleg depressziós.


De emellett az én életem is családom kb. romokban van.. Persze, még így is sokkal kevésbé vagyok szar helyzetben mint ő. De így is rengeteget stresszelek, sokszor hányingerem van, nem tudok aludni, sokat sírok esténként, folyamatosan szorító érzést érzek a szívemnél, és így duplán nehéz..


Ne értsetek félre, nem magamat akarom sajnáltatni, csak nem tudom, hogy mit tehetnék.


Eszembe sincs magára hagyni, mert így is r*hadt sokat megtették. Minden erőmmel próbálom támogatni, csak úgy érzem, hogy ebbe mindenki 'bele fog halni'. Félek, amikor este felhív, és az öngyilkos gondolatait mondja, hogy egyszer tényleg megteszi.. TÉNYLEG minden erőmmel próbálom mutatni, hogy valakinek fontos, és ez igaz is, de eközben a saját életemet is próbálom félkézzel 'tartani' a teljes összeomlástól..


Én csak tanácsot szeretnék, mert nem tudom, hogymit tehetnék... :'(

Mert én tényleg igyekszek, és fontos nekem, és segíteni akarok, de én ezt így nem bírom...


Mindketten 17/L


2015. ápr. 5. 22:12
 1/4 abszolútkatica válasza:
Együtt menjetek el egy terapeutához beszélgetni. Szerintem az segítene :) sok sikert!
2015. ápr. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ő jár amúgy hetente, gyógyszereket is szed. (Illetve kéne, de nem mindig veszi be...)
2015. ápr. 5. 22:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Kapcsolódjatok ki, szervezzetek programokat. Persze beszéljétek is ki a bajaitokat, adjatok egymásnak tanácsot, de utána mindig tartsatok egy olyan programot, ahol jól érzitek magatokat. Segíts neki barátokat szerezni, azáltal, hogy beleviszed őt társaságokba (nekem pl az egyik barátnőm bemutatta a barátjának a haverjait, az egyetemi évfolyamtársait, ha általánosból tartod valakivel a kapcsolatot, akkor lehet őket). Járjatok el együtt szakkörre, tánciskolába, sportolni, amihez éppen kedvetek van, itt is lehet barátokat szerezni. Nevessetek! :)

Ha bemutatod még másoknak is, akkor máris nem egyedül viszed ezt a terhet.

Ami még nagyon fontos: támogasd, adj meg neki mindent, tegyél meg érte mindent, de többet ne akar, mint amennyit tudsz.

Leginkább ő maga tudja magát kihúzni ebből. Ha belesüpped és csak a problémáiról beszél, azzal nem könnyű bármit is kezdeni.

2015. ápr. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden élőlény attól lesz élőlény, hogy erőt képes kifejteni magából. Az ember is élőlény, (milyen meglepő). Az embernek van egy nagy "fegyvere" amivel önmagát kínozza. Ez az okos esze. Az okos agyba belevésnek dolgokat ami dolgok előpattannak, hogy a valóságot megszűrjék, és így ítéletet alkosson az egyén a világ dolgairól. Eléggé sok energiát felemészt az ember agya. És ez a felemésztés aztán ha a valóságnak nem megfelelő gondolatokba töltődik, azokat erősíti úgy feszültséget, rossz érzéseket fog generálni. Az erőt ami rendelkezésetekre áll az életben azt az életben kell hasznosítani, de az ember a fejében létező "virtuális" valóságot erősíti amivel mind inkább eltávolodik az élettől, és ez szar. A jógik, lámák, szerzetesek, megvilágosodottak a jelenlétről papolnak, hogy az a király, és valóban. Ha nem a fejedben élsz, és az által ami abba van vésve úgy annál boldogabb leszel, mert azt teszed amit tenned kell, és nem azt amiről találgatod, hogy jó e vagy rossz. Biztos okos a barátnőd, csak eltévedt valahol. Használjátok kevesebbet az agyatokat. Nem azt mondom, hogy legyetek debilek ( bár ha rájuk nézünk azok tuti jól érzik magukat) csak azt, hogy kapcsolódjatok ki. Egy kis önfeledt tánc, zenehallgatás, zenélés, festegetés, tök mindegy. Adjátok át magatokat annak ami van, ahelyett, hogy megítélnétek azt.

Fáradok én is ezért vagyok ilyen rövid. :]

2015. ápr. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!