Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Súlyos depressziós. Vele...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Súlyos depressziós. Vele maradjak, vagy lépjek le?

Figyelt kérdés

Váltig állítottam, hogy jóban-rosszban, de szörnyen nehéz mellette. Naponta változik a hangulata, mindenkit és mindent utál, meg akar halni (tervezgeti is a fejében). Többször küldött már el engem is, hogy nincs szüksége rám.

Pszichológushoz/pszichiáterhez nem akar menni, próbáltam rábeszélni.


Nem tudom, meddig bírom. Nagyon szeretem, és asszisztáljak a halálához? Vagy inkább hagyjam el, hagyjam cserben, és roppanjak bele úgy?


2015. júl. 4. 22:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem beszéj vele
2015. júl. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha naponta változik a hangulata, akkor nem depressziós, hanem bipoláris vagy borderline. Nem a te felelősséged.
2015. júl. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Interferencia ***** válasza:
Mennyire komoly a kapcsolat?
2015. júl. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
64%
Csak pusztán azért, mert depressziós, én nem hagynám el. Viszont azért már igen, mert nem hajlandó változtatni.
2015. júl. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ha nem megy orvoshoz, akkor nem tudsz mit tenni, és ez esetben nem te hagyod el hanem ő hagyott el téged. Adjál neki ultimátumot, hogy vagy elmegy rendszeresen és rendesen foglalkozik az üggyel, vagy otthagyod.
2015. júl. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

VOlt depressziósként mondom, hogy úgy, hogy "beteg vagy húzzá' pszichiáterhez" nem is fog menni.


Ami a legfontosabb lenne ilyenkor a betegnek, az a megértés, támogatás.


Orvoshoz úgy tudnád elcsalni, hogy felajánlod, hogy elmentek együtt. Ha szimpatikus neki az adott orvos, utána fog járni magától is, hidd el.


Nehéz az ilyen eset, mert ő maga nem ismeri fel, hogy beteg, úgy gondolja, hogy ő a normális és senki nem érti meg. Kvázi "rosszakarókkal" van körülvéve a világában. Ez egy kétségbeejtő érzés.


Ha szereted, ne hagyd cserben, legyél ott mellette, hallgasd meg.

2015. júl. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
53%
6: Nem értek veled egyet. Megértést és támogatást együttélés keretében annak szabad adni, aki maga is tesz érte. Láttam mindkettőre példát, többet is. Aki szart az egészbe, olyanból depresszióst és borderline-ost is. Mindkettő tönkretette a családját, a gyerekek lelkibetegek, az egyik esetben szó szerint súlyos pánikbeteg az egyik. Távolról lehet támogatni, de közelről csak korlátos határidőig. Akik komolyan vették a betegségüket és fontos nekik a családjuk, azok maguktól járnak az orvoshoz, nem pedig elrángatni kell őket.
2015. júl. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: nem látod át a betegség lényegét.


Amit te feltételezel az az, hogy a beteg ember SZÁNDÉKOSAN árt a környezetének, magának. Ez nem így van. Pont arról van szó, hogy nem realizálja, hogy gondokkal küzd, és csak segítséggel lehet erre rávezetni.


Az olyan módszerek, amiket te javasolsz - szeretet, megértés, segítség feltételekhez kötése pont azok a gyakorlatok, amik 40-50 évvel ezelőtt voltak népszerűek, ahol pontosan a beteget büntették a betegsége miatt. Ma ezt már minden pszichológus, pszichiáter elveti.


A legelső lépés a gyógyulás fele a megértés és a bizalom alátámasztása. Akkor indulnak el az ilyenek igazán a lejtőn, ha tudtukra adod, hogy a jelenléted, támogatásod feltételekhez kötött, azaz ha nem viselkedik az általad elvált módon, akkor cserbenhagyod.


Érdekes egyébként ennek a problematikája, mert te egy pszichésen beteg embertől elvárnád, hogy a fenyegetések hatására a te elvárásaidnak megfelelően viselkedjen, te viszont "egészséges" ember létedre nem tudsz megfelelni az ő feltételeinek, magyarán hogy támogasd a betegségében. Kicsit visszás, nem gondolod?

2015. júl. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
56%

8: Ezek az emberek nem elmebetegek! Beszámíthatóak. Tehát ha megkéri a házastársa vagy szülője, gyereke, hogy most már egy kicsit túl sok fájdalmat okoz nekik, legyen szíves elmenni egy orvoshoz, akkor azt ugyanannyira tudja mérlegelni mint egy egészséges ember. Nem azt kéri tőle a gyereke, hogy mássza meg a Mount Everestet, csak azt, hogy sétáljon el hetente a rendelőbe. Ha szeretem a feleségem, ennyit még akkor is megteszek érte, ha biztos vagyok benne, hogy semmi bajom nincs.


Nem levegőbe beszélek, első szóra változtattam már meg évtizedes szokásomat is, amikor láttam, hogy rosszul jön ki. Rettentő sokat, nem az átlagember szintjén, segítettem borderline-osnak. Mintha egy hisztis kétévest terelgettem volna, jutalomcsokit kilátásba helyezve minden lépés után. Végül én is pszichológushoz mentem, miatta is és persze a saját hülyeségem miatt is. Én bezzeg el tudtam menni. Te is el tudtál menni. Mást is ismerek aki el tudott menni. Ne csak magadból indulj ki. Van aki szarik bele, hogy mit okoz.

2015. júl. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Interferencia ***** válasza:
Neked is depressziód volt?
2015. júl. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!