Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám anyámmal megérte...

Hogyan tudnám anyámmal megértetni, hogy az, ha időnként itthonról dolgozom, nem azt jelenti, hogy akkor jobban ráérek körülötte ugrálni, hanem ugyanolyan, mint hogyha bent lennék a munkahelyemen?

Figyelt kérdés
Olyan helyen dolgozom, ahol van lehetőség időnként otthonról is dolgozni. Ez jól jön, ha el kell intézni egy hivatalos ügyet, amire munkaidőn kívül nincs lehetőség, ha valakinek lebetegszik a gyereke, stb. Nálam most olyan felújítás van, ami miatt nem tudok a saját lakásomban lakni, így a szüleimnél vagyok, és most elkaptam egy vírust, de tudok mellette dolgozni, így a főnökkel megegyeztünk abban, hogy itthonról leszek. Anyukám meg dühöng, amiért a hivatalos munkaidőmet a munkámra használtam, és nem arra, hogy neki ugráljak 10 percenként.
2016. febr. 24. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kerek perec mond meg neki szerintem,hogy nem jokedvedből vagy otthon,hanem ugyan ugy van ottis munkaidőd amikor dolgoznod kell.Ha nem érti meg én biztos megmondanám neki ,hogyha nem tudom a feladatom csinálni miattad és kirugnak,te tartasz el. De anyukád nem dolgozik,hogy egész nap ugráltat?Mond meg neki tese hivogatod a munkahelyén 10 percenként.Akadjon le rólad.
2016. febr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog menni. Tapasztalat.
2016. febr. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Anyukámnak viszonylag rugalmas a munkaideje, ma pl. délután 2-kor hazaért és lecsapott rám egyből. Én 5-ig dolgozom.
2016. febr. 24. 18:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

AZ ÉN ANYÁM 20 ÉVE LEPŐDIK MEG MÉG MINDIG HETI EGY KÉTSZER LEGALÁBB, HOGY : "JAAA, DOLGOZOL?" bocs, caps... gyerekek bekapcsolták... én évek óta csak röhögök az egészen. Meg közlöm, igen, mint mindig.


Ha te rájössz hogy lehet ezt egy szülővel megértetni, akkor kíváncsian várom :)

2016. febr. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős. Nekem is van lehetőségem itthonról tolni, ha kicsit beteg vagyok vagy valami, de azért bírok dolgozni. Anyu 100km-re lakik. Ezért ha jön, 1-2napig marad. Legutóbb itt volt mikor itthonról dolgoztam és nem tudtam vele megértetni, hogy nem tudunk elmenni a tescoba, csak 4-5 körül. Hagyd rá, nem nagyon fogja megérteni.
2016. febr. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy.
2016. febr. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Férjem is itthon melózik, én megértem, hozzá se szólok munkaidő alatt, csak ebédkor beszélgetünk, amikor fél óra szünetet tart. A szüleim is mindig ezzel jönnek hogy ez meg milyen ember, egész nap nem csinál semmit csak otthon ül a gép előtt... ja kérem, ott ül, és valahogy mégis jobb az anyagi helyzetünk, mint nekik együttvéve (nekem épp nincs melóm).
2016. febr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"egész nap nem csinál semmit csak otthon ül a gép előtt"


Én ezt hallgattam a teljes egyetemi éveim alatt. Az hogy tanulok, prezentációt írok, tervet rajzolok, vagy csomópontokhoz szükséges katalógusokat nézek neten, közben évfolyamtársakkal megbeszélem ki hogy áll, cserélgetjük amink van és nem bájcsevegni járok facebookra az le volt szarva.


Vagy a másik kedvencem a ráérsz 5 percre típusú málenkij robotok, amiből több óra lett mindig. Utálom mikor neki sikerül állni tanulni, haladok is, aztán jönnek ilyen "kell egy kis pihenés, mozgás" kifogásokkal kizökkentenek.


De szerintem megérteni sosem fogják ezt.

2016. febr. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!