Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnátok ha a tizenháro...

Mit reagálnátok ha a tizenhárom éves lányotok a Mein Kampf-ot olvasná?

Figyelt kérdés
2016. febr. 27. 15:58
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
44%
Emlékszem annó ennyi idősen kikaptam, mert a papírrepülőimre horogkeresztet rajzoltam. Persze fogalmam se volt akkor, mit jelent.
2016. febr. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
28%

Egy ősi jelkép lerajzolásáért kaptál ki? Úúú.

Ilyenkor fogom a fejem. Attól, hogy Hitler a Lanz von Liebenfels Ostara újságból "kölcsönözte" a jelképet, az egy dolog. NEM a jelkép követte el azt a rengeteg bűnt, hanem a náci katonaság.


Gratulálok a szülőknek, hogy a "jó szerencse" vagy "halhatatlanság" jelképéért elvertek. Te Jó Isten!

2016. febr. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
24%
Azért horogkeresztet más rajzolni, mint nekiállni a Mein Kampfnak. Amúgy elnézést 13 éves ... Te vagy az apja vagy az anyja nem ? Nem tudod kivenni a kezéből és nemet mondani ?
2016. febr. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
19%

Semmi extrát. Ha rossz környéken élnénk, ahol pl. bevándorlók, kisebbségiek terrorizálnák a gyerekem, ott megérteném,hogy ezzel akarja lelkét edzeni.

Bár a náci eszme kíméletlensége óriási pusztítást okozott Európában, lassan a történelem rehabilitálni fogja őket is, mert a mostani "minden szerencsétlenen segíteni kötelességünk" mentalitás pusztulásba fogja dönteni Európát. Pl. még egy konszolidálódott náci rendszerben sem lennének itt menekültek.

2016. febr. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
85%
13: Szerintem hosszú távon nem jó stratégia a tiltás, mert a legjobb táptalaj a bálványozáshoz. Szerintem inkább beszélgetni kell róla. Ha én lennék az anyuka-apuka, akkor azt mondanám a lányomnak, hogy láttam, hogy olvasta, és kíváncsi vagyok, mi a véleménye, egyáltalán mit olvasott benne, mit talál jó/rossz gondolatnak, ilyesmi. Ha kérdez - és remélem, hogy kérdez -, akkor azt is elmondanám, hogy milyen rossz dolog sült ki ebből a végén, hogy ami leírva jó ötletnek látszott, az valójában teljesen rossz ötlet volt. Tehát megpróbálnám ellátni azokkal a háttérinfókkal, ami a könyvből hiányzik. Akár Recskre is elmennénk, hogy látná, hogy hogyan ment az ilyesmi a gyakorlatban (persze az kicsit más, de a lényeg átjön).
2016. febr. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
88%

"Egy ősi jelkép lerajzolásáért kaptál ki? Úúú. "


Szerintem azért rajzoltam a repcsikre, mert ősi buddhista jel? Sokkal valószínűbb, hogy láttam valami háborús filmben. Elverésről amúgy szó se volt, csak el lett magyarázva, hogy ezt nem kéne csinálni.

2016. febr. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim válasza:
53%

Ha ez tetszik neki, akkor olvassa csak.


Szerintem rosszabb volna, ha a bibliát olvasná...az sokkal rosszabb, több szempontból is.

2016. febr. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
18%

# 16

Mért kell állandóan abból kiindulni, hogy jujj ne tiltsuk a gyereket semmitől, csak felerősítünk benne ezt-azt. Mért ?

A mai gyerekek hülyék ? Nem tudják elfogadni, hogy a szülő nem hobbiból tiltja el valamitől ? Kisgyereknél megértem, hogy csak azért is belenyúl a konnektorba, na de azért egy 13 évest nehogy már ne lehetne normálisan erről arról "letiltani". Nem kell burokban nevelni. Normális családban igen is helye van veszekedésnek, büntetésnek és fegyelmezésnek. De nyilván fontosabb, hogy a munkából hazajövet csend legyen és nyugalom.

2016. febr. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
74%
Örülj neki, hogy olvas. Sok vele egykorú lány már a fiújánàl tölti az éjszakát. Olvasás helyett :-)
2016. febr. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
59%

A világon semmit, miért ne olvashatna egy alapvető történelmi kordokumentumot? (én is olvastam, úgyhogy max sajnálnám Adolf terjengős-ömlengős borzalmas stílusa miatt)


#18, én a nácizmust többek között a REND fetisizálása miatt rühellem...

2016. febr. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!