Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert nem keres apukam? Csak...

Miert nem keres apukam? Csak eszkoznek hasznalt?

Figyelt kérdés

3 eves voltam mikor anyukammak kulon mentek, par eve kezdtuk el ujra tartani a kapcsolatot. Vitt ide oda, igert mindenfelet, nyitott bankszamlat, nekem utalta a gyerektartast.

Most ahogy 18 lettem a kezembe nyomott egy papirt, hogy o az osztrak csaladi potlekot 4 evre visszamenoleg igenyelni fogja, intezzem el a ram eso papirokat. Nem mindent sikerult, nem nekem kene elmeletileg, visszakuldtem neki par hianyosaggal, hogy ezt Gyorben intezze el, mert nekem azt mondtak, hogy ott kell. Ez karacsony utan volt.

Miota uj ev van, nem is keres, semmi jelet nem ad magarol, a gyerektartast sem kuldi. Egyszer beszeltunk, rairtam neten, akkor is rideg volt es erdektelen. Miota szetmentek a legutobbi baratnojevel, azota ilyen. Lehet csak neki jatszotta a jo apuka szerepet...

Mit csinaljak vele? Jarok pszichologushoz hipochondria miatt, ez is nagy reszben ra vezetheto vissza. A pszichologus azt mondta, hogy engedjem el.

18/L



2016. febr. 27. 17:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%

Nincs mit el engedi.. max tudatot.

Egy ilyen akkor se lenne apa ha 20000 gyereke lenne.

2016. febr. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Milyen osztrák családi pótlékot, ki után? Nem vele éltél, nem ismerem az osztrák szabályozást, de szerintem nem is volt rá jogosult.

Tényleg próbáld meg elengedni, anyuddal is beszélgess (remélem, nem rontotta meg a kapcsolatot köztetek), az, hogy ő olyan, amilyen, nem a te hibád.

2016. febr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Elmeletileg igenyelheti, de mar olvastam mindenfele variaciot errol, szoval nem tudom mi az igaz. Azt se tudom, hogy megkapta e, ha nem lehet ram haragszik. Mert mondta,hogy ha en nem tudom elintezni akkor lejon oda, ahol en lakok es elintezi o. Valami nepessegjovairasi irodat kellett volna keresnem, de a google sem talalt ilyet.

Mamam es anyukam is mindig meseltek rola, sosem volt egy pozitiv ember, nagyon sok smlis dolga volt, rengeteg tartozasa van. Az allamtol kaptuk a gyerektartast amig o meg nem jelent, utana ezt az osszeget (kb.400ezer) neki visszakellett volna fizetni az allamnak, es szerzett egy olyan papirt, hogy o 50-60 ezret keres kozmunkabol, ami nem igaz.

Annyival elvolt intezve mindig, hogy "anyad ellened nevelt", azert nem keresett. Azt hittuk, hogy negvaltozott, de ugy nez ki, hogy nem... csak rossz az erzes, hogy azt hittem, hogy van apam, de pofara estem.

2016. febr. 27. 19:29
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"Az igénylés alapfeltétele, hogy az igénylő személy a gyermekkel közös háztartásban éljen és ezt igazolni tudja."


[link]


Nem járt neki, veled akarta elintéztetni. Jól tetted, hogy visszaadtad a papírokat, ha belementél volna ilyesmibe, az csalás, még téged is meghurcolhattak volna.

2016. febr. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Elotte anyukammal probalta ezt megcsinaltatni, de o hozza sem nyult a papirokhoz. Ezert volt neki gyanus, hogy ahogy 18 lettem en kovetkeztem. Iskolalatogatasit kertem a suliban ehhez, viszont sehol nem szerepel az alairasom.
2016. febr. 27. 19:46
 6/16 anonim ***** válasza:

Először is. Külön kell kezelni az anyagiakat és az érzelmieket.

Ha most az apukádat agyba-főbe fel akarok jelenteni, akkor 6 hónapra visszamenőleg lehet.


Ha "csak" meg szeretnéd ismerni, akkor SENKIT nem érdekel, hogy mikor ki és mit hova és mennyit utalt.

2016. febr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem akarjuk feljelenteni, se en se anyu. Akarhogy nezzuk, akarmilyen akkor is az apam.

Nem reg olvastam egy olyat, hogy ha a gyerek betolti a 18.eletevet akkor a szulo nem koteles gyerektartast fizetni utana, de ezt a tanevemet meg kellett volna neki, nem?

2016. febr. 27. 20:28
 8/16 anonim ***** válasza:
Gondolom, még a középiskolát végzed, tehát igen.
2016. febr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Igen, most fogok erettsegizni. A szalagavatombol is nagy veszekedes volt, aztan el sem jott.

A tovabbtanulassal kapcsolatban azt mondta, hogy ne merjek levelezosre menni, mert akkor o nem tamogat anyagilag, akkor ugy nem kapja a penzt utanam.

De nem ertem, hogy eddig hogyan kaphatott utanam barmit..

2016. febr. 27. 20:37
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a továbbtanulásodhoz szükség lenne az anyagi támogatására, akkor kihajtanám belőle a gyerek-, majd a rokontatást is. Ahogy veletek viselkedett, semmiféle kímélet nem indokolt vele szemben, kvázi idegenként tekint rátok. Ti is tekintsetek rá így, olyan idegenként, akinek viszont vannak anyagi kötelezettségei feléd.

Szerintem utánad ő semmilyen pénzt nem kaphatott, mert nem éltetek egy háztartásban. Ha valamit mégis kicsalt, azért nagyon megütheti a bokáját.

2016. febr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!