Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyák! Mit reagálnátok, ha a...

Anyák! Mit reagálnátok, ha a lányotok azt mondaná, hogy sohasem volt még boldog az életében-25 év alatt?

Figyelt kérdés

Nem csak párkapcsolati szempontból, mindenhogy: főképp gyerekkor, mostani felnőtt élet, tehát a teljes egész.

Mit mondanátok? Mit reagálnátok?


2016. febr. 28. 00:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%
Bocs, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de a válaszok engem is nagyon érdekelnek.
2016. febr. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
Teátrális kijelentés. Nincs gyerekem, de ha lenne és azt várná, hogy majd ettől a mondattól leülök a padlóra sírni, mert őnagysága nam boldog.. akkor nagyon ráfaragna. Esetleg visszatolnám rá a felelősséget, hogy ő maga mit tesz a boldogságért? Tanul, sportol, dolgozik, barátkozik, van hobbija, eljár otthonról, önkénteskedik, utazik? Vagy csak ül otthon, többnyire a net előtt és nagyon sajnálja magát, szenveleg, vergődik, hibáztat, másokra irigykedik...
2016. febr. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

A második pontosan megadta a választ amit én magam is mondtam volna.

Mégis, hogy kéne reagálni? Nem a szülők dolga, hogy a gyerekük felnőtt korára hogy alakítja az életét. Elhiheted, hogy senki ölébe nem pottyan a boldogság kulcsa, csak vannak akik tesznek érte.

Megjegyzem az én 17 éves lányom tavaly jött hozzám, hogy ő milyen boldogtalan, magányos. Erre én csak egy dolgot tettem. Megkértem, hogy kövessen. Kimentünk a szobájából, kimentünk a lakásból, és kint voltunk az utcán. Majd közöltem, hogy a boldogságot sosem fogja megtalálni, ha egész nap a szobájában duzzog, nyafog. Hiába jön azzal, hogy de a suli stb.. nem csak az iskola van. Én rábeszéltem, hogy próbálja megtalálni azt a hobbit amit szeretni is fog. Már ki fog a világ tárulni elé.

Na azóta a lányom eljár konditerembe, teniszezni, és bár nincs kutyája, de egy barátjával együtt kutyát sétáltat. Ma már vannak barátai, sőt a szerelem is rátalált. Tessék tenni a boldogságért.

2016. febr. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%

Azt mondanám, hogy menjen ki kapálni, vagy szedjen hangyát.

Mióta az anyák dolga boldoggá tenni a 25 éves felnőtt lányukat???

2016. febr. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
54%

Azért nem mindegy, hogy ez a mondat milyen kontextusban hangzott el, milyen a szülő-gyerek kapcsolat, nyilván nem ok nélkül mondja, amit mond.


Ezzel persze nem azt mondom, hogy az anyuka a hibás, de ezt két mondatból nem lehet megállapítani.


Simán vannak olyan szülők (anyák is, apák is), akik pokollá teszik a gyerekük életét, szóval minden lehet.

2016. febr. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%

A #2-vel értek egyet én is.

Nem más a lányka, mint drámakirálynő.

2016. febr. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
12%
A 2. pontosan megadta a jó választ. Reflexből szarrá aláznám, és azonnal rátolnék minden felelősséget! Mit képzel az ilyen?! Talán még meg is verném!
2016. febr. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem azt mondani a kontextus ismerete nélkül, hogy csak drámázik, minimum irtó nagy felelőtlenség. Persze lehet, hogy igen, akkor nem foglalkoznék vele. De ha komolyan mondaná, akkor azt gondolnám, hogy valamit nagyon elrontottam, egy szülő ugyanis igenis felelős a gyereke boldogságáért, az ő dolga, hogy magabiztos, érvényesülni tudó, kiegyensúlyozott embert neveljen.
2016. febr. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
31%
#3 nagyon jól leírta, hogy mit lehet tenni a gyerek boldogságáért. Mindenki ilyen anyát érdemelne.
2016. febr. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos az eberek zöme úgy nő fel, hogy senki nem mondja meg nekik, hogy a boldogságot mindenkinek saját magának kel megtalálnia, sőt megcsinálnia és nem kívülről kell várni.
2016. febr. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!