Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyák, ti mit reagálnátok,...

Anyák, ti mit reagálnátok, mit mondanátok, ha a 13éves lányotok azzal állna elétek, hogy vigyétek el nőgyógyászhoz, mert szerinte valami baja van?

Figyelt kérdés
2015. okt. 23. 00:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

Elvinném és megnyugtatnám, hogy nem kell félni a nőgyógyásztól. Gondolom 13 évesen a menstruációjával lehet a gond, ami miatt aggódik vagy esetleg valami fertőzés vagy a folyását nem tudja beazonosítani.

Hogyha olyan szélsőséges eset lenne, hogy netalántán lefeküdt valakivel 13 évesen... Akkor is elvinném, de akkor azért magamba néznék rendesen...

2015. okt. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
Mégis mit reagálnék? Elvenném. Tudtommal nem bűn nőgyógyászhoz menni, és nem kell rögtön rosszra gondolni.
2015. okt. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
Örülnék, hogy szól.
2015. okt. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Persze, hogy elvinném. A lányomról lenne szó, nehogy már bármi baja legyen. Felkészíteném a vizsgálatra, hogy ne legyen félnivalója.
2015. okt. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%

Elvinném, de azért nem mindegy, hogy mi az oka.

Feltételezzük a legrosszabbat, ha úgy kezdődik a történet, hogy "lefeküdtem Petivel és most valami baj van" akkor egy átlag szülőtől azért megkapná a magáét.

2015. okt. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%

Azért én megkérdezném, hogy mégis mire gyanakszik. Persze elvinném, de szeretnék tudni róla. Nyilván nem kell nagy beszámoló, elég annyi, hogy fertőzés, stb. De lehetőleg ne terhesség legyen ilyen idősen. Arra viszont nagyon büszke lennék, hogy elmondta nekem.

19L

2015. okt. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
96%

semmit, örülnék, hogy szólt. simán lehet nőgyógyászati gondja, attol mert nem el még nemi életet. pl gombás fertőzés.. ezt jobb nem kezeletlenul hagyni.

egyébként nem is értem a kérdést. hogy máshogy lehetne reagalni?

2015. okt. 23. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%
Nem húznám az időt, hanem vinném. A gyerek is megnyugodna és én is ha kiderülne hogy nincs semmi komoly. Nálunk a suliban a klotyón egyszer a felsős lányok gombás fertőzést kaptak a klotyóhasználattól. Volt aki el merte mondani otthon, volt aki csak kínlódott. Még az volt a szerencse hogy többen elmondták otthon a problémájukat, mert a tanárok felhívták a szülők figyelmét erre. Mi is kaptunk némi felvilágosítást, hogy ne üljünk az ülőkére ha meg tudjuk oldani, vagy papírral rakjuk végig az ülőkét és arra üljünk.
2015. okt. 23. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
25%
Természetesen elvinném, ha valami gondja lenne, és örülnék, hogy szólt. Ha viszont terhes lenne, akkor menjen egyedül, vagy a kispapával, hiszen akkor már felnőttek. De persze remélhetőleg nem úgy fogom nevelni a lányomat, hogy 13 évesen teherbe essen.
2015. okt. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 hisztynka ***** válasza:
76%

Mindenképp elvinném én is, de mivel 13éves, ezért vannak kifejezetten tini-nőgyógyászok...

Mielőtt elmegyünk, elbeszélgetnék vele, hogy mi a panasza, miért érzi azt, hogy nőgyógyászati vizsgálatra van szüksége.

Ha a mensiével van panasza, vagy gombásodás gyanúja áll fenn, esetleg fogamzásgátlót akar, de még szűz, én tini-nőgyógyászhoz vinném.

2015. okt. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!