Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy masszív alkoholista...

Egy masszív alkoholista körülbelül mennyi idő után távozik az élők sorából?

Figyelt kérdés

Előre jelezném,hogy a kérdésem sokaknak nem tetszik majd, de sajnos maximálisan őszinte a kérdés, és sajnos nem én tehetek róla, és nem tehetek ellene sem.


Anyukám 2005-ben rákos lett, de 2015-ig kitartóan küzdött.

Kemó után akár munkába is állt,már másnap dolgozott, míg a teljesen egészséges apám itthon henyélt, mert ő nem talált munkát, 80 ezerért meg nem fog mosogatni.

Így nagy unalmában kellett egy hobbi, ami az alkohol lett (körülbelül 2010-től)

Anyukám azzal védte,hogy legalább nem hagyta el őt, és ez nagyon jól esett neki.Ha akkor látta volna mi lesz most, szerintem páros lábbal repíti ki ezt az embert.Én nem haragszom anyukámra amiért nem hagyta el még időben apámat, senkinek nem kívánom azt mait ő a betegségével átélt.

Anyukám sajnos 2015-ben meghalt, mint arra fentebb is utaltam.

Én 18 éves vagyok, szeretnék tanulni, jelenleg még tanulok is, de apám minden módon próbál gátolni, munkába küldene, de egyenlőre kitartok.

Apámról nagyon sok aljas mocskos dolgot tudnék írni,hogy elitta anyukám gyógyszereinek az árát, hogy hiteleket vett fel, és több százezres nagyságrendben elitta azokat, az utolsó forintig.Hogy mindezt tagadja, és folyamatosan a nagyszerű családapaként próbálja önmagát aposztrofálni, amivel sajnos sokakat meg is tud téveszteni.

(sajnos remek manipulátor, sokáig ezért sem értettem, nekünk miért nincs semmire sem pénzünk.)

Közmunkásként dolgozik, de amit kiutalnak neki, abból a bank azonnal le von 50%-ot, hamarosan a házra terhelik a hitelt.

(Jelzem,hogy egy közel 50 milliós házban élünk, amit 5 év alatt, anyukám haláláig 35 milliós értékre pusztított le -válság ide vagy oda-, ennyire becsülték 5 évvel később)

Szeret gyűjtögetni, rendes tűzifát nem vesz, így méteres magasságban áll már a ház előtt is a különböző bontásokból összegyűjtött faanyag.Egyenlőre csak panaszkodnak rá, fel még nem jelentették.

Egy ritka primitív, és bunkó,agresszív emberről beszélünk a személyében, férfiasságát abban látja,hogy csúnyán beszél mindenkivel.Ha visszakapja, megsértődik, mert mint mondtam ő a tökéletes férfi, a tökéletes családapa (ennyi aljas dolog után az én agyam is kialakított volna egy ilyen képet magamról, máskülönben már rég leugrottam volna a 10.-ről...ő is ezért gondolja ezt magáról)

Egyetlen megoldásként a halálát látom.Ezt pedig "várom" is.

Hiába tűnik gyerekesnek, vagy félelmetesnek, őszintén gondolom.

Soha nem ölném meg, mert többet ér a jövőm ennél, és amúgy is megteszi ő ezt önként, csak nem tudom mikor.Most 55 éves, 5 éve kőkeményen iszik, mindent ami a keze ügyébe kerül, ráadásul gyakran nyugtatóra fogyaszt szeszt.Ezen kívül stresszel, mert a tökéletes családapa szegény, és ezt nehezen viseli, de persze mások a hibásak ezért is, szóval még nehezebb neki.

Nélküle is lenne befolyó pénz, de így is többet tud elinni, mint amit összesen megkeresünk (kölcsönkér) biztos vagyok benne,hogy kevesebb pénzből ,de nélküle jobban élnénk.

Vagy legalább kevésbé stresszesen.

Abszolút nincs lehetőség, rajta már csak egy felsőbb hatalom segíthet, ember nem.


Volt, egy igazi apukám, aki 2010 környékén "halt meg", ő hiányzik, ez az ember nem.De mivel az az ember is ennek a testében élt, természetesen ennek a testnek a halála is fájna, de tényleg úgy érzem,hogy sokkal elviselhetőbb lenne a halála mint a léte.

Csak félek,hogy még annyi ideig fog élni, amíg le nem nulláz mindent, és mindenkit.


2016. febr. 9. 20:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%
Túl soká. :(
2016. febr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
49%
Esetleg nem tudnál valakivel összefogni és valahogy segíteni neki. Sajnos nagyon szomorú, hogy ilyen, de csak az apukád. Anyukádért meg őszinte részvétem.
2016. febr. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ, hogy mit nevezünk masszív alkoholistának?

A szomszédom pl. naponta fél liter tömény mellé megiszik 4-5 doboz sört, és ezt már a 20-as évek elejétől így tette (kisebb-nagyobb megszakításokkal, és más-más ital kombinációkkal)

Most 60 éves, és semmi baja nincs.

2016. febr. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%
Az alkohol nem feltétlen gyorsan öl, akár még 30 évet is élhet
2016. febr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%

Az attól függ, mit iszik, mennyit iszik, és mennyire bírja az italt.


Amikor már a fehér kis egérkéket látja maga körül, akkor reménykedhetsz. Az a legvégső stádium.


Sajnálom, hogy ennyire el vagy keseredve, de megértelek, és egyúttal azt javaslom, hogy a magad érdekében kérj segítséget. Ha jól tudom, létezik még olyan szervezet, ahol az alkohisták gyerekeinek segítenek. Ha nem, akkor pszichiáter kell neked. Nagyon nehéz teher a rákban elhunyt "szent" anyuka terhe, a válás és az igazi édesapád halála, és most egy alkesz. Ezt egyedül nagyon nehéz elbírni.

2016. febr. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
95%

Ne várj csodát. Előbb fogsz elköltözni, mint, hogy a nevelőapád meghaljon.

Az én anyám 1972 óta kemény, agresszív alkoholista volt. AZ évek alatt még durvábban ivott. Mégis majdnem mindenkit eltemettünk, de ő még élt. 2014-ben halt meg, amikor már több mint 40 éves voltam...

2016. febr. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Tényleg nem lehet rajta segíteni, rokonokkal együtt mindent megtettünk, de nem.Ő nem is alkoholista, ő egy egészséges férfi ember.


Masszív pedig...ha azt kitudnám fejezni, literben, de nem vagyok ott.

Havonta körülbelül 100-120 ezer forintot iszik el (nem a közmunkás fizetéséből, kap családit utánunk, ő özvegyit, ami anyukám rokkant nyugdíja után elég magas összeg, akkor a hitel meg a magánszemélyektől való kölcsönökről meg nem is beszélek)

Iszik bort,pálinkát,Jagert, tényleg amihez csak hozzájut, nem válogat.

2016. febr. 9. 21:02
 8/24 A kérdező kommentje:

Bocsánat, az utolsó mondat félreérthető lett ezek szerint: ő az igazi apám, de amióta alkoholista azóta nem viselkedik apaként, így nem tudom annak tekinteni (egyfajta védekezés).

Ezért írtam,hogy 2010 óta, mert akkor kezdett inni, és megváltozni, azóta teljesen ki van fordulva.Belsőleg változott meg, a teste szerint ugyan az az ember, de belül nem.

2016. febr. 9. 21:05
 9/24 anonim ***** válasza:
Az alkohol tartósít.
2016. febr. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Dolgokat szokott képzelni, meg nem emlékezni, és félrebeszélni is szokott, de az inkább a gyógyszerre ivás miatt van.

Sajnos fizikailag bírja az alkoholt, nem fog busz alá esni.

2016. febr. 9. 21:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!