Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a hagyatéki végzésen a...

Ha a hagyatéki végzésen a közjegyző elcs*szte a végzést akkor mit tudok tenni ellene, kihez forduljak?

Figyelt kérdés
A végzés szerint nem örököltünk tartozást apánk után (akivel 16 évig se tartottuk a kapcsolatot semmit nem tudtunk róla), aztán meg a végzés után másnap rá terhelték a nevünkre a tartozást ami rá 8 hónapra derült ki. Az ügyvéd nem tudott mit mondani csak h nem kell fizetni a hagyatékunkkal kell élni, mert jogerős végzést nem tud megtámadni, de én ezt így nem tudom elfogadni hogy a közjegyző belehúzott minket az öcsémmel a csőbe ezáltal.

2016. márc. 1. 16:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Itt valami nem tiszta! Hogy kerülhetett vh. jog a tul.lapra, (apukád után), ha már a hagyatéki végzés ott volt? Azt meg megint nem értem, hogy ez hogy derült ki 8 hónap után?
2016. márc. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szewrintem fellehet lebbezni vele a bíróságon. Másik ügyvéd, közjegyző?
2016. márc. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jogi segítővel vedd fel a kapcsolatot.Ingyenes jogsegély gondolom a te lakhelyeden is fellelhető, ők jó tanácsot tudnak adni.
2016. márc. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nem tiszta így.

Van egy hagyatéki leltár, plusz a tárgyaláson bővíthető esetleg. De ha nem derült ki a tartozás és a közjegyző nem tudhatta, akkor hogy foglalta volna végzésbe...?

Ha utólag derül ki, hogy a hagyaték több/kevesebb/más, mint amiről a tárgyalás idején tudtak, van lehetőség új eljárásra.

Keressétek fel a közjegyzőt és kész. Nem kell variálni meg puffogni. Pech, de van ilyen, ha a tartozás összege meghaladja az aktív örökséget, akkor lemondtok róla legfeljebb az új eljárásban.

2016. márc. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nincs értelme annak, amit írsz.

Ha örökölsz, akkor pozitív és negatív vagyont is. (Tehát kötelezettséget is.) Az lehet persze, hogy a kötelezettségről nem tudtatok, de ettől még ez így van.

Ha visszautasítod az örökséget, akkor se aktíva, se passzíva nem lesz.


Ennyi.

Olyan nincs, hogy ami jó, az kell, ami rossz, meg nem.


Viszont vigasztaljon, hogy csak a hagyaték erejéig feleltek. (És elsősorban a hagyaték tárgyaival.)

2016. márc. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Ha utólag derül ki, hogy a hagyaték több/kevesebb/más, mint amiről a tárgyalás idején tudtak, van lehetőség új eljárásra.

Keressétek fel a közjegyzőt és kész. Nem kell variálni meg puffogni. Pech, de van ilyen, ha a tartozás összege meghaladja az aktív örökséget, akkor lemondtok róla legfeljebb az új eljárásban."


Póthagyatéki eljárást akkor kell kérni, ha át nem adott hagyatéki vagyon kerül elő.

A később kiderült tartozásra nem.


Lemondani az örökség megnyílása után nem lehet.

Visszautasítani lehet, de ebben az esetben az már késő.


Marad az, hogy az örökség erejéig felelnek, mint ahogy azt az előző válaszomban írtam.


Egy ügyvéd

2016. márc. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Felkerestük azóta a közjegyzőt meg az ügyvéd is akivel beszéltünk, de a közjegyző nagyon nem akart velünk tárgyalni, a hagyatékin leakartunk mindenről mondani de a közjegyző erősködött de h nincs teher semmi fogadjuk el az örökséget, mi hülyék belementünk, csak tényleg azt nem értem hogy hogy lehet olyat h utána terhelnek ránk mindent? és hogy tudnánk azt elérni hogy újra tárgyalják?
2016. márc. 2. 15:30
 8/11 anonim válasza:
Támadd meg a bíróságon, ajogszab.sértés miatt
2016. márc. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Semmit sem sértett meg a közjegyző, és nem hibázott.

Ő azt a hagyatékot adja át, amiről tud. Amiről nem tud, azt meg nyilván nem tudja átadni. Ez igaz az aktívákra és a passzívákra is.

Nem az ő felelőssége ezt kinyomozni.

Semmi gond sincsen, említettem már, hogy csak a hagyaték erejéig feleltek. Nem tudom, mit pattogsz itt, és mutogatsz mindenkire.

2016. márc. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jah csak elcseszte az egész életünk az öcsémmel de ez mindegy... amúgy meg senki nem pattog nem tudom mi kell itt magyarázni..
2016. márc. 2. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!