Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha az egyik szülőtől megvonták...

Ha az egyik szülőtől megvonták a felügyeleti jogot, lakhelyváltoztatás esetében is, csak értesíteni kell a másik szülőt, mi a helyzet a külföldre való kitelepedéssel?

Figyelt kérdés
Kell-e az apa belegyezése ahhoz, hogy végleg külföldre telepedjek 10 éves lányommal? Kössz
2016. márc. 3. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
ha megvonták a jogait semmiről nem kel értesiteni pláne nem kikérni a véleményét
2016. márc. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%
Semmit nem kell tenni. Az apától semmilyen engedély nem kell, hiszen nincs felügyeleti joga. Tájékoztatni sem vagy köteles, nemhogy engedélyt kérni.
2016. márc. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Beleegyezése nem kell.

Tájékoztatni, értesíteni célszerű- praktikusan akkor, ha már valóban kitelepültél, valóban megvan az új lakcím, akkor. (előre, bizonytalanra én még nem tenném- az ilyen irányú terveimet is csak akkor ismertetném vele, ha a kapcsolat jó)


Attól, hogy egy szülőnek megvonták a szülői felügyeleti jogát, még élhet a kapcsolattartási jogával- erről semmit nem írtál, hogy egyébként az apa akarja-e, tudja-e tartani a kapcsolatot a gyermekével.


Amennyiben eddig tartotta, azért a korrektség jegyében én értesíteném. Ezt legfeljebb csak az a helyzet írhatja felül, ha az apa súlyosan bántalmazó volt vagy jelenleg is börtönbüntetését tölti ilyen ügy miatt stb.


A szülői felügyeleti jog és a kapcsolattartás két különböző dolog, sokan keverik.


Elvált szülő (édesanya) vagyok, a volt férjem külföldi állampolgár, aki már nem is él Magyarországon. Békésen, normálisan váltunk és közös megegyezésben kértük az én kizárólagos szülői felügyeleti jogomat (ügyintézési, jogi megfontolásból, hogy pl. a gyereket érintő fontos döntéseket is egyedül hozhassam meg, ne kelljen neki is másik országból hazautaznia pl. egy útlevél, iskolai beíratás stb. ügyében). Ennek megfelelően is született meg az ítélet, de természetesen jó apja a gyermekünknek, rendszeresen látogatja, együtt utaznak külföldre, nyaralni viszi, eljön az ovis évzárójára, sporteseményeire stb.- én pedig természetesen szóban és írásban is (külföldi út esetén pl.) beleegyezésemet adom ahhoz, hogy a SAJÁT gyermekét elvigye. Mindannyiunk érdeke ez.


Sokan válnak így, mint mi.

Számomra természetes lenne, hogy értesítem arról is, ha elköltözünk városon belül vagy megváltozik az egyéb elérhetőségem (telefon, email stb.)- hiszen ha nem tenném, akkor a lehetőséget venném el tőle, és ami a legfontosabb a KÖZÖS GYEREKÜNKTŐL, hogy tartsák egymással a kapcsolatot.

2016. márc. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Apukának van kapcsolattartási joga, két hetente láthatás lehetne, de kb félévente él vele. A kapcsolatunk sajnos egyre rosszabbá vált, hiszen nagy ritkán, mikor nála volt a lányunk, egyéb sem volt, mint kérdezősködés, ellenem hangolás, a "hülye, k.va anyád", stb.

Köszönöm a válaszokat. Megvan 90%- ban minden a kitelepedéshez, munka, lakcím, egyebek. Még pár hónap kérdése. A lányom még csak sejt dolgokat. Nem mondtam neki részleteket, hogy ne kottyantson esetleges láthatáson, mert képes bármit megtenni, hogy nekem ártson. Még 4 év után sem tudja lenyelni, hogy én léptem ki a házasságból.

Akkor majd induláskor értesíteni fogom. Különben nem leszünk sokkal messzebb tőle, mint most vagyunk, 350 km helyett 500. Élhet a láthatási jogával, de igen kétlem, hogy fog.

2016. márc. 4. 21:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Az előző, hosszú válaszoló édesanya vagyok.

Azért ha pár hónap van a költözésig, a kislányodat igenis fel kell készíteni a lakhelyváltásra, ezt kérlek ne felejtsd el, ne hibázd el.

A lányodnak is joga van tudni arról, hogy máshol fogtok élni, máshová fog iskolába járni, elszakad a barátaitól!

Erre bizony nem elég 1-2 hét!


A értesítést akkor a te helyedben a korrektség jegyében (mert attól, hogy a volt pasid/férjed nem viselkedik korrekten, neked még nem kell az ő szintjére süllyedni!) írnék neki emailt, illetve megelőzendő a későbbi cirkuszokat:

- írásban jelentsd be a jelenlegi lakhely szerinti gyámhivatalnak, amennyiben már lesz lakcímkártyád (tértivevényes ajánlott levélben egy tényközlés, hivatkozva a bírósági ítéletre, melyben kizárólagos döntési jogod van ekérdésben is)

- apuka ismert címére is mehet egy levél is (ne csak elektronikus formában, hogy ne tudjon ebbe belekötni, mert bár a jog melletted áll, a huzavona, zaklatás gondolom nem hiányzk): kb ennyit:

"2016...-én elköltöztünk az általad ismert lakcímünkről, az új címünk ez, így tudod megközelíteni (emelet, ajtó, kauptelefon, esetleg tömegközlekedés, GPS koordináta- te tudod, mire lehet szüksége bárkinek, aki először akar odatalálni), ha élnél a láthatási jogoddal, kérlek ilyen módon értesíts előtte: (telefonszám, emailcím vagy skype vagy amit használsz tényleg). Köszönettel: XY"

2016. márc. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!