Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha az apuka meghal és e-on...

Ha az apuka meghal és e-on tartozása van. De van 5 gyermeke, kire száll a tartozás?

Figyelt kérdés
Mert ugyan csak az elsőszülött gyermeknek küldték ki a végrehajtási felszólítást és kötelezik hogy fizesse meg az édesapja tartozását. Nem az 5 főre elosztva kellene kifizetni?
2016. márc. 4. 08:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Az összes örökös felel az általa megszerzett hagyaték erejéig.

Viszont a felelősség egyetemleges, vagyis bármelyik örökösön követelhető az egész (max. persze az általa örökölt értékig).

Ezt követően az örökösök egymás között elszámolnak.

2016. márc. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

De, de ezzel nem az eon fog foglalkozni.

Tartozást pedig csak akkor kell kifizetni, ha örökség is van és igényt is tartotok rá.

2016. márc. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha mind az öt gyerek felnőtt, akkor majd ők elosztják, ha beszélnek egymással.

Ha nem, akkor az fizet, aki kapta a felszólítást.

Az eon nem családterapeuta, hanem szolgáltató. Egyszerűen kéri a szolgáltatás díját. ...akárkitől, csak fizessen.A családi egyezkedés nem az ő dolguk.

Tudom, mert mi csak hárman egyezkedtünk.

2016. márc. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Érdemes lenne ügyvédhez fordulni hogy ne csak az egy gyerektől követeljék az adósságot?
2016. márc. 4. 08:58
 5/13 A kérdező kommentje:
De az 5 testvér nem beszél egymással és csak az idősebb gyereknek küldik az e-on általi végrehajtási levelet. Így hogy lehet egyezkedni a testvéreknek?
2016. márc. 4. 09:00
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok, és ügyvéd.


Nem fogom még egyszer elmagyarázni az egyetemlegesség lényegét. Ha nem hiszed el, akkor fordulj ügyvédhez, fizess neki, és elmondja ugyanezt: bárkitől követelheti a jogosult az egész tartozást.

Az egyetemleges kötelezettek utólag egymás között elszámolnak.

Az "utólag" a kulcsszó. Nem a jogosult dolga az "igazságtétel".

Ő bármelyik örököstől követelhet, vagy mindegyiktől, az egész követelését, amíg az meg nem térül. Ennyi.

2016. márc. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Most nekem is van 2 gyermekem az első házasságomból. A volt férjemnek ez volt a második házassága, viszont az első házasságból neki van egy gyereke, akkor az e-on végrehajtásos adósságát majd az első gyerekkel fogják kifizettetni halála után?
2016. márc. 4. 09:04
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, én nem tudom követni, hogy nálatok ki kicsoda, és nem is tudok már többet írni, mint eddig.

Itt ÖRÖKÖSÖKRŐL van szó. Ennyi.


Azt már csak meg tudjátok állapítani, hogy ki örökös. Semmi más nem számít senkinek. Minden egyéb dolog a ti személyes problémátok, amit oldjatok meg egymás között.

2016. márc. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Negativ oroksegrol le lehet mondani. Ha nincs semmi mas amit orokolnetek, akkor annyi a dolgotok hogy a hagyateki targyalason kozlitek hogy lemondotok rola.

Ha van, akkor abbol ki lehet fizetni.

2016. márc. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
3: hagyateki targyalas volt mar? ha meg nem, kifizethetitek, aztan a hagyatekin szolni kell es beszamitjak a reszetekbe.
2016. márc. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!