Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam itthon, hogy az...

Elmondjam itthon, hogy az oktatóm folyamatosan aláz?

Figyelt kérdés

Apáék egyik ismerőse, hozzá járok vezetni. De folyamatosan aláz, beszólogat és kész stressz az egész vezetés.

Beszólogat, hogy járjak inkább gyalog, vagy biciklivel, meg hogyha ilyen béna vagyok, hiába megyek át a vizsgán, az első utamon összetöröm majd az autót... Persze, nem vezetek tökéletesen, de ha ő egyszer mutatja meg a parkolást, azt is telefonálás közben, akkor én 5 hét múlva nem biztos, hogy emlékezni fogok rá.

Apáéknak meg dicsér, hogy milyen jól vezetek és hogy ezt filmre lehetne venni. Szóval nem értem, nekik előadja, hogy simán mehetnék már vizsgára, engem pedig aláz, hogy sosem lesz így jogosítványom.

Csak félek, hogyha elmondom, nem hinnének nekem, azt hinnék, hogy így akarom tolni a vizsgát, vagy valami és utána még kellemetlenebb lenne ez az egész.


2016. márc. 4. 14:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Elmondanám, ettől család a család, hogy a problémákat (meg az örömöket is) megosztjuk egymással.

DE! a vezetés miatt én nem aggódnék. Szerintem az az igaz, amit szüleidnek mond. Szerintem is azért olyan veled, amilyen, mert ezt a "stílust" szokta meg. Vagy tényleg azért, hogy a tanulói ne bízzák el magukat vagy mert vele is ilyenek voltak vagy mert egyszerűen ilyen.

2016. márc. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, teljesen mindegy, hogy fővárosban vagy vidéken élsz, mindenhol tutira van egy csomó autós iskola. Én azt mondom, hogy ne félj oktatót váltani! Ez valami berögzült dolog lehet az embereknél, hogy oké, az oktató bunkózik meg beszólogat, de hát ilyenek ezek, stb. Frászt! Nekem pl. egy végtelen kedves bácsi volt az oktatóm, de az autós iskola vezetője is megmondta, hogy akinek nem szimpatikus az oktatója, az váltson nyugodtan, nem is kell megindokolni. Mert ők szolgáltatók és versenyhelyzetben vannak, neked pedig nem kell eltűrnöd a megalázást! Nyugodtan szólj a szüleidnek és mondd meg, hogy szeretnél másik oktatóhoz járni és kész. Oké, hogy az ismerősük de te meg a gyerekük vagy, hidd el, hogy fontosabb vagy nekik, mint hogy mit szól majd az ismerős :) És jó vezetést!
2016. márc. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
100%

Nekem is ilyen volt az első oktatóm. Folyton alázott, utáltam vezetni járni. Aztán meg is buktaam 3x a stressztől.


Végül oktatót váltottam, aki jófej volt, és nem alázott. Nem tömte tele a fejem hogy én vagyok a világ legjobb sofőrje vagyok, de szerettem járni vezetni, és át is mentem nála egyből.


Sajnos sok idióta van, aki "oktat", pedig utálja csinálni, meg semmi érzéke hozzá.

2016. márc. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen volt az oktatóm,szerintem azt képzelik,hogy ez jó ösztönzés :) Csakhogy én jogsi előtt is tudtam vezetni és tudtam,hogy jól csinálom,így aztán egyszer elkapott az ideg,megálltam az út közepén és azt mondtam,amíg én fizetek a jogsiért és nem fordítva addig vagy befogja,vagy nem fogom kifizetni az iskolának a pénzt. Befogta. És a vizsgán még segített is :D
2016. márc. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
100%
Én elmondanám, de ha félnék hogy nem hiszi el a fenti helyzet miatt, készítenék hangfelvételt. Úgyhogy ha úgy döntesz hogy elmondod, a biztonság kedvéért vedd fel titokban telóra az egyik órádat, és ha nem hiszi el, lejátszod neki...
2016. márc. 5. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Régebben én is elvégeztem az oktatói tanfolyamot, majd -mérnöki főállásom mellett- másodállásban oktattam néhány évig, egyszerűen érdekelt. Nekem is az volt a benyomásom, hogy sok oktatató nem elég alkalmas erre a hívatásra, kevés empatikus készséggel rendelkeznek, szakmailag nem elég képzettek, esetleg morálisan sincsenek rendben. Ennek a munkának vannak elég jó mérőszámai, pl. a bukási arány, jól mérhető, hogy a "tanuló" mennyire szívesen jön gyakorolni, meg tudom-e nyugtatni őt, stb. Egyébként napi x órát lenyomni, és tökéletesen megfelelni állati nehéz és fárasztó meló, ennyit elmondhatok az oktatók védelmében. Én is azt mondanám, váltani kell, mert ha valaki azt tapasztalja, hogy a tanulók rendszeresen otthagyják őt, rá kell jönniük, hogy valamit rosszul csinálnak.
2016. márc. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
14%

Nekem is elég szigorú oktatóm volt,sokat üvöltött,nem az volt hogy Jajj nem érdekes majd sikerul legközelebb a parkolás.. Hanem leuvoltott,hogy a "fa*zert nem figyeltem oda mikőr elmondta"... És lám atmentem 17 évesen mindenből elsőre B-kategóriára 30 vezetett oraval.. Persze aztán ha valaki szeret tutyi mutyizni meg 60 órát felvenni de inkább eldumalni az órákat akkor csinálja..teljes felesleges az oktatora,vbre fogni a dolgokat..

Persze,van pár oktató aki szar,de azért nem mind ahogy itt gykn írják...

2016. márc. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!