Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A többiek szekálnak, mert...

A többiek szekálnak, mert dadogok, de szüleim semmit nem tesznek. Mit tehetnék ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A suliban folyton azzal jönnek, hogy miért nem beszélek már normálisan és fb-n is jönnek a rosszabbnál rosszabb üzenetek. Mindig gyomorgörcsöm van reggelente és szüleim csak egy "ne foglalkozz velük" dologgal elintézik, de közben nem tudják nekem mennyire rosszul esik. Amióta középiskolába jöttem, sokkal rosszabb. Volt, hogy meg is vertek miatta, és még az sem érdekelte őket.


Amikor megkérdezem, miért nem megyünk legalább logopédushoz, azt mondják most nem akarnak erre költeni és makd egyszer valamikor megyünk.


16/f


2016. márc. 4. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Iskolai logopédus ingyenes.
2016. márc. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Elslattyogsz a háziorvoshoz, elmondod, hogy logopédusra van szükséged ezért és ezért, anyádék meg leszarják.

MINDENT mondj el neki, csak így tud segíteni. Remélhetőleg van olyan logopédus, akihez tb alapon lehet járni, ezt nem tudom.

Pszichológus nem tudna segíteni?

Megállapították egyáltalán, hogy miért dadogsz? Lehet, hogy néhány óra a pszichológussal segít. (A te esetedben a nevelési tanácsadó pszichológusa.)

Szóval: kezdj a háziorvosnál.

2016. márc. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz lehet hogy a szüleid ennyire nem foglalkoznak veled.Az meg csak rátesz egy lapáttal hogy hülyékkel vagy körülvéve a suliban.


Az a probléma hogy úgy fog nálad rögzűlni ez az egész hogy téged basztatnak hogy a te hibád és hogy a dadogás egy oltári rossz dolog.Pedig nem kéne ennyire nagy dobra verni hogy dadogsz.Ha értelmesebbekkel lennél körülvéve még csak meg sem említenék hogy ilyen problémád van.Nem hogy még csúfoljanak is miatta..őszintén szólva az ilyeneket egytől egyig elküldeném az..


Egyébként egyetértek az előttem válaszolókkal.Menj el logopédushoz hogyha meg tudod valahogy oldani.


Csak egy személyes vélemény viszont szerintem aranyosak azok akik dadognak.:) Nekem tetszik.Osztálytársam még régebben dadogott de már elmúlt.Mi sosem beszéltünk neki róla de én akkor is észrevettem hogy szerettem a közelében lenni mert olyan cuki volt.De természetesen mióta nem dadog azóta is bírom meg minden de ez meg már nem ide tartozik.

2016. márc. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Egyenes út ***** válasza:
Növeld az önbizalmad!:)
2016. márc. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdezz utána, hogy az iskoládban van-e iskolai logopédus, ha pedig nincs vagy szégyellenél oda járni, akkor menj el a háziorvosod és kérj beutalót sztk-s logopédushoz. Ezzel párhuzamosan szerintem keresd fel az iskolapszichológust, biztos sokat segítene, ha valakivel meg tudnád beszélni a problémáidat, illetve mert szerintem a szüleid ignoranciája hosszú távon károkat okozhat a lelkivilágodban kezelés/odafigyelés nélkül. :)
2016. márc. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

B..ssza meg a k..rva anyját, amelyik ezért csúfol.


És igen, ilyen alpárian fejezem ki magam, mert ez egész egyszerűen felháborító. Mégis mit képzelnek? Menj el a sulidokihoz, stb., vedd a kezedbe a dolgokat, ha anyudék nem veszik figyelembe a problémádat, aki meg ezért csesztet, csak sajnáld, mert valószínűleg ennyi öröme van az életben (és ennyi is legyen).


Volt barátom elég durván dadog, egy a baráti körünk, soha nem csúfoltuk, mert ez egy apróság, és nem ebben áll, hogy ki milyen ember.


Idióta p.csök.

2016. márc. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A nevelési tanácsadóba ingyenesen járhatsz logopédushoz.


A csúfolásról: mindenképp szólj az ofődnek, a gyermekvédelmis tanárnak vagy bármelyiknek akiben megbízol.

2016. márc. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!