Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja ezt anyám? Mit...

Miért csinálja ezt anyám? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sosem voltam szidalmazó, lusta ember, de anyám totál kiborít.


Anyám folyton üvöltözik velem a tanulás miatt. Megértem, hogy szeretne jó jegyeket, de ne ez tegye tönkre a kapcsolatunkat. Én nem bántom, kedves vagyok vele. Ha látja hogy nem veszem a kezembe a könyvet egyszerre, akkor beül a szobámba (szinte mindig ott van, BE SEM CSUKHATOM A SZOBÁM AJTÁJÁT) és letojja mit mondok, nekiáll olvasni a történelemkönyvet. Semmiben nem tudunk egyezséget kötni.

A másik probléma: megértem, hogy ideges, de úgy beszél velem mint a törlőronggyal. Van egy kutyánk, azzal nyávog, ,,kuszikázik'' meg dícsérgeti. Régen velem is ilyen volt, de most úgy utál, mintha ellene lennék... :/



2016. febr. 12. 19:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen jegyeid vannak? Hány éves vagy?
2016. febr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%

Mert aggódik érted. A jó jegyek belépő jó egyetemre, és jó munkára. Ez durva egyszerűsítés, de így van.


Próbálj meg tanulni és beszélni Anyuddal, ha esetleg gondod van. Tanulásban vagy az osztálytársakkal esetleg, vagy bármi.

2016. febr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Figyelj ö csak jót akar neked,ha olyan rosszak a jegyeid beszélj vele,hogy napi 1órát tanulsz és kijavitod a rossz jegyeket és mond el neki,hogy szebben beszéljen veled,mert neked rosszul esik
2016. febr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Tudom h jót akar, de kifejezhetné ezt szebben is..
2016. febr. 12. 20:52
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Talán lehetséges, hogy neki se voltak annó a legjobb jegyei, és most rajtad akarja ezt beteljesíteni, és azért követel, mert dicsekedni akar veled, hogy "ez az én kölyköm", de így nem tud, és ez bosszantja, hogy te se lettél jobb nála a suliban. Tudod ez, hogy az ő hibáit rajtad akarja kijavítani. És ezért kéri ilyen keményen és amúgy igazságtalanul is számon rajtad.
2016. febr. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*Ja és megoldást sajna, bocsi, nem tudok:S Az ilyen emberek szerintem nem nyitottak a beszédre.
2016. febr. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
OMG nallam ugyan ez.kicsit azért más mert hiába vitatkozok vele és a logikám győz ő folyton veszekszik tovább és ugyanazt hajtja amit szokott,pedig már mondtam rá valamit ami "üti"és mindig leszólt ha öcsémemnek mondogattam h normálisan tanuld meg stb erre indig kivédte és az lett belőle hogy már nem is hallgat rám az öcsém.a másik meg h 18 vagyok és 1 éve tűnt fel hogy lóbaszás felyében ugráltam neki ami persze természetes mert segítek neki de mióta szóvá tettem azt mondja hogy ez a természetes.erre azt szoktam mondani hogy akkor miben avgyok más mint egy rabszolga?erre ő hogy micsoda hülye gondolkodásmódom van!pedig én csak világian gondolkodok
2016. febr. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
mármint hogy azt szerettem volna hogy mondja oda hogy légyszíves stb erre ő nem hajlandó,
2016. febr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Ilyenek ezek a szülők, milyen értetlen egy társaság:) Nos ha majd ti gyerekek lesztek szülők akkor majd a ti gondolkodásotok is megváltozik ám, ti is egrecírozátok majd a kölköt hogy tanuljon, addig is több türelemmel legyetek a szüleitek felé mivel ez a szigor a ti jövőtök érdekében van.
2016. febr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

"18 vagyok és 1 éve tűnt fel hogy lóbaszás felyében ugráltam neki ami persze természetes mert segítek neki de mióta szóvá tettem azt mondja hogy ez a természetes.erre azt"

Aha! Értem...

2016. febr. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!