Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van! Mit tehetnék?...

Elegem van! Mit tehetnék? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Apám egy héten egyszer jön, akkor is hozza a barátnőjét, meg a gyereket(nem tudom, örökbefogadták, vagy mi, de nem apué...) Én úgy érzem, hogy a barátnője kihasználja (már 6 éve vannak együtt..) és apám csak dolgozik, dolgozik és dolgozik... Szinte semmit nem látom, arra a két órára is hoz mindenkit, akikkel összevesztem, és olyanokat mondtak rám, hogy attól anyám, meg az egész család kikészült... A gyerek, meg a barátnő mindent megkapnak, én semmit szinte... Apám azt akarja elfogadtatni velem, hogy neki az a másik családja, és törődjek bele, holott nekem mindent elmondott a barátnője, hogy én is mekkora szar vagyok, meg apám is. De nem hisz nekem... És amikor látom őt, akkor is a gyerekkel foglalkozik... Miért nem tudja megérteni, hogy én nem akarok velük lenni??? Csak apámmal kettesben. Semmi mást! Nem azt akarom, hogy a hét napból hetet velem legyen. 1 héten, de ha sokat kérek, akkor legalább két hétben egyszer 2 órát lehessünk együtt. Volt már hasonló helyzetben? Kikészítenek idegileg, és apámat is ellenem hangolja, már rá sem ismerek... Neki ad igazat, a gyereke(én) meg törődjön bele. A nővérem nevel, és őt is lehordta, ugyanis a gyámhatóságon azt mondták, hogy nem mehetek apámhoz (az élettársa miatt) anyámhoz sem, így vagy nevelőintézet, vagy a nővérem. Mit tehetnék? Beszéltem vele, de csak a sajátját mondja, és védi a "családját". miért nem lehet elfogadni, és tiszteletben tartani a kérésem?

2016. febr. 21. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Apád eddig jó apa volt, vagy csak a válás óta ilyen? Anyud miért nem nevelhet? Anyukád próbált már beszélni apukáddal erről? Talán egy felnőttnek jobban hisz. Nem "ellenségeskedsz" nyíltan a gyerekkel? Tudod, az csak olaj a tűzre. Tudom, hogy ez nehéz neked, de próbáld meg elfogadni a helyzetet. Anyukádnak mondd el, ha nem tudná, hogy mit mond apád neked. A barátnőjét ne emlegesd, mert apád valószínűleg fülig szerelmes belé, és rosszul esik neki, ha "bántjátok". Most elvakultan csak a jót látja a csajban. Támadásnak veszi a pozitív kritikát, és visszatámad, ahogy tud. Természetes emberi reakció.
2016. febr. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Anyám tud róla, a barátnője neki mondja el, hogy én milyen szar vagyok. 15 éves vagyok, anyám nem nevelhet, mert iszik/ivott. Miért nézzem őket? Tőlem veszik el az apámat, é n elfogadtam azt, hogy ők egy család, csak apám nem fogadja el, hogy én is vágyom az apai szeretetre, és azt szeretném, hogy akkor legalább két hétben egyszer egyedül jöjjön el, és ne a barátnője előtt kelljen beszélgetnem vele... Eddig jó apa volt, jött értem, sőt, amikor nem volt együtt a barátnőjével (kb 2 éve) akkor hetente háromszor is meglátogatott, mindenhova vitt... De kiderült az is, hogy csak akkor jött (a barátnője szerint) amikor unatkozott...
2016. febr. 21. 16:14
 3/6 anonim ***** válasza:
44%
Próbálj olyan lenni akkor vele, amilyen ő veled. Legyél távolságtartó. Ne könyörögj neki, ha átjön családostól, vonulj a szobádba, vagy külön. Ha kérdőre von, mondd el, hogy pont azt teszed, amit ő tesz veled. Ugye, milyen rossz?
2016. febr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elutasító vagyok. Pont ez az! Rossz kedvem van, látják rajtam, és ma tudtam apámmal beszélni, de azt mondta, hogy akkor is így lesz, hogy a "családja" is jön és pont.
2016. febr. 21. 16:43
 5/6 anonim ***** válasza:
akkor közlöd vele , hogy nem akarsz egy olyan nővel találkozni aki mindennek lehord és ha ezt akarta akkor legyen boldog vele, mert egy olyan apa aki előbbre tartja a csaját akivel hetyeghet és inkább otthagyja a gyerekét a nővérkének, hidd el az sosem törődött veled igazán. Egy igazi apa magához vett volna ehelyett egy idegen gyerekkel foglalkozik.Sajna a törvény kötelezi a válás miatt apádat, hogy meglátogasson téged, de téged nem kötelez hogy figyeljél is rá. Ha ott a csaj is akkor levegőnek nézed őket és kész.
2016. febr. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó! :) Nem, kifejtem. Rám sosem hagyta a gyereket. Én régebben velük éltem, de egyéb okok miatt elkerültem. Nekem az a bajom, hogy egész héten velük van, és egy héten egyszer 2 órát nem bír nélkülözni, mert "össze kell újra szoknunk" a kis "családjával" ... Magához vett, de én el akartam tőlük menni. (akkor még nem volt ilyen vészes a helyzet) Az a baj, hogy most az ÉN "családomat" is sértegette, és ez már úgy gondolom elég durva.... Velem az a gond, hogy elég könnyen bocsájtok meg embereknek... Max közömbösen viselkedem, de az kinek jó, ha elvisz, és közömbös vagyok? Akkor inkább ne jöjjön... nem? De akkor meg hiányozni fog, akkor is bármit csinált....
2016. febr. 22. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!