Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az osztálytársaim az érzékenys...

Az osztálytársaim az érzékenységemet kihasznáélva folyamatosan szekálnak. A gimit elvégeztem és most + 2 éven vagyok. Mit tehetnék ellene? Elegem van belőlük!

Figyelt kérdés

2014. febr. 3. 11:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
mi a baj?
2014. febr. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Valamiért valószínűleg kilógsz a sorból és ezért szekálnak, szemét dolog, de ez életkori sajátosság, minden osztályban van kiközösítés, nagyon nehéz annak akivel ezt csinálják, tapasztalatból tudom. Ha megírod, hogy mi miatt vagy kiközösítve, talán tudok tanácsot adni.
2014. febr. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem kb 8 éve kifogtak mivel nem vagyok egy szószátyár tipus egy idő után elegem lett és folyamatosan visszaszóltam nekik .
2014. febr. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez valóban nehéz. Én a visszaszólós típus vagyok, nem kevés cinizmussal, de ezt csak akkor csináld, ha valóban jó vagy benne, más különben csak újabb fogást találnak rajtad. Ha viszont azt látják, hogy nincs rád hatással az egész, és csak mosolyogsz a szemükbe nézve, és nem elballagsz mérgesen, lehajtott fejjel, akkor egy idő után nem lesz vicces az egész, mert a szemétkedésük lényegét veszed el. A férjemre a mai napig hatással van az általános iskolai áldozat szerepe, főleg munkahelyen jön elő, pedig már 40 éves, csak épp nem tudott nekik megbocsátani...
2014. febr. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az osztályomba mindenki nagyképű.Valószínű azért csinálják ezt mert én felfogtam hogy tanulnom kell hogy valamire vigyem az életben és ne a szüleim pénzéből éljek.

Ők ehez vannak szokva.A másik téma: a lányok hogy nekem még nincs barátnőm és nem is volt.Azt hogy nem volt azt az egyik "jó barátom" mondta el -.-.Én nem akarom a lányokat kihasználni amit ki is mondtam de ők ezzel is szórakoznak! -.- Ennyi lenne bár mindig van valami ami előjön.Mint az óvodában.

2014. febr. 3. 12:20
 6/11 A kérdező kommentje:
ja és elég halk vagyok nem bántok senkit. és 19 éves fiú vagyok egy kicsit érzékeny
2014. febr. 3. 12:27
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát tudom milyen.
2014. febr. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha szimplán nem foglalkoznál velük?

Ez az "érzékenység"-dolog csak hiszti. Az életben ér majd még ezer és ezer inzultus, meg kell tanulni kezelni.

2014. febr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha már a gimiben is szekáltak akkor miért maradtál ott OKJ-ra, úgy értem más helyen is csinálhattad volna az OKJ-t és ott tiszta lappal indulsz?

Elmondom, hogy velem hogyan volt, engem a gimiben elsőben kezdtek el nagyon durván szivatni, ez odáig fajult, hogy iskolát váltottam, mert nem bírtam elviselni, nem jó ha minden alap nélkül bántják az embert folyamatosan, fizikálisan mondjuk nem bántottak szerencsére. A következő suliban első évben még mindig kicsit gáznak számítottam, de nem piszkáltak, barátaim is lettek, igazából voltak nálam cikibb arcok, őket szivatták helyettem. Másodikban rájöttem, hogy azért vannak dolgok, amiket tudok befolyásolni, elkezdtem divatosabb ruhákban járni, kilencvenes évekről beszélünk, szóval ne drága cuccokra gondolj, inkább ilyen rock, grunge stílusban kezdtem el nyomulni, addig is azt a zenét szerettem, csak szartam az öltözködésre, de az emberek nem szarnak rá, szóval ez is számít, hogy hogyan nézel ki. A tapasztalataim alapján vagy divatos, drága öltözködéssel, vagy kirívó, egyéni, alternatív öltözködéssel lehet a legjobb hatást elérni. Hát gáz, hogy így van, de akkor a 16 éveseknek az is tök menő volt, hogy elkezdtem cigizni, így közelebb tudtam kerülni a menőkhöz, mivel ők minden szünetben bagóztak, hát remélem, hogy ez már nincs így a fiatalok között, de 19 évesen már biztosan nem ezzel lehet kitűnni. A lényeg, hogy befogadott az osztály, ez sikerélmény volt, főleg két kudarc után.

Ha visszaszólsz, rosszul is elsülhet, mert nem biztos, hogy olyan ütőset tudsz mondani nekik, hogy elhallgassanak, főleg úgy, hogy ők egy csoport és erősítik egymást.

Szerintem próbálj a háttérben maradni, tanulj sokat, mert később ezek az emberek nem lesznek körülötted, nem fognak idegesíteni, kár lenne miattuk rosszabbul teljesítened, vagy rosszabb munkát találnod.

Az a fő gond, hogy az elsődleges hely, ahol barátokat találhatsz az a suli, én azt ajánlanám, hogy kezdj el sportolni, vagy bármilyen hobbit, ahol találhatsz barátokat és kimozdulsz ebből a közegből.

2014. febr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Aha.


Én is így voltam 8.-ba rám szállt 2-3 gyerek és egyfolytában b*sztattak, gimibe egy osztályba kerültünk - 10.-be elegem lett. Visszaszóltam úgy ahogy még soha senkinek, ők meglepődtek, nagyon! De ez még nem volt elég, mert folytatták, de nem napi szinten csak néha néha megszóltak stb. Aztán elkezdtem edzeni és később thaiboxolni. Na lááám, hova lettek azok a nagyképű szemététkedő k'csögök? Én is +2 éven vagyok, ők is, de rám se mernek nézni.


Nekem se volt barátnőm sokáig. Érdekes módon, miután ezt a problémát leküzdöttem, végre lett bátorságom egy lányhoz közeledni. Összejött, azóta együtt vagyunk :)

2014. febr. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!