Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagy elkeseredettségemben...

Nagy elkeseredettségemben fordulok hozzátok! MI rosszat követhettem el hogy a fiam egyáltalán nem keres?

Figyelt kérdés

A fiam 30 éves, külföldön helyezkedett el dolgozni, másfél éve már a kis unokám és a menyem is kinn lakik.

Októberben házasodtak össze itt Magyarországon akkor kiderült várják a második babájukat.

Szilveszterkor még haza jöttek, de január 2.tól nem tudok róla semmit, nem keres, nem hív, bár eddig sem tette nagyon csak hetente 2 szer megcsörgetett, annak is örültem legalább tudtam jól van. Már az is elmarad. Skype ingyen van még sem szoktunk ott beszélni. Amikoreleinte beszéltünk is akkor 10 perc után lerakta mert neki nincs kedve már beszélni.

Nem tudom, ez természetes??

Nyilván első helyre kerül a család de én hol vagyok?? Én még az utolsó helyen sem, úgy érzem!


Már nagyon el vagyok keseredve. Gyermekeimet mindig jóra tanítottam, legyen becsületesek mindent megadtam amit tehetettem, tisztességesen felneveltem, segítettem a tanulmányait hogy ott legyen ahol, és ő egyszerűen elfelejtett??


2016. márc. 6. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnállak ezért, viszont azt mi nem tudhatjuk, hogy elkövettél-e valamit. Nem ismerem, nem ismerjük a természetedet, és nem tudhatjuk, hogy hibáztál-e.

Az én anyám csak 20 km-re lakik tőlem, de leírom miért nem hívom, miért nem látogatom:

Évek óta az van ,hogy ha ő hív fel, mindig gyorsan lerakja, mert sajnálja a díjat. Ha én hívom órákig beszél, természetesen csak magáról. Volt, hogy felhívtam, és mondtam ,hogy van egy kis lelki problémám, de meg sem hallotta, megint elkezdte a saját hétköznapi dolgait, és vártam ,hogy vissza kérdez, hogy mi a gondod kislányom, de nem.

Aztán, hogy miért nem, megyek? Most is felhívtam a héten, hogy leugrom egy ismerősömhöz a faluba, és akkor hozzájuk is bemennék. Erre Ő: "most jut eszembe, nem leszünk itthon, vásárolni megyünk".

Mindig azt hallom vissza, hogy sosem látogatom, de ha annyira szeretné, akkor megkérdezte volna, hogy hány órakor megyek, mert akkor addig nem megy el vásárolni.

És a legszörnyűbb, hogy ezeket el sem lehet mondani neki, mert nem veszi észre magát, és hiszti van, és bőgés ha apám is megemlíti neki a hibáit.

Szóval azt akartam tanácsolni, ha Te úgy érzed, hogy nem vagy önző és nem hibáztál, akkor nyugodtan kérdezd meg, hogy miért van, hogy nem keres, mert neked ez fáj.

Az én anyám nem kérdezi meg, hanem a fejemhez vágja.

2016. márc. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg haragszik valamiért. De lehet, hogy csak egyszerűen túlságosan elfoglalt és nincs ideje rá. Szerintem ne aggódjon. Egyébként a fia feleségét már próbálta elérni?
2016. márc. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Tesómat utálom, vele lehetőleg sosem beszélek, apám is szereti erőltetni a beszélgetést, de téma híján megmaradunk a "milyen napod volt? eltelt" szinten. Akkor is mondja még h beszélgessünk, na de miről? Nem utálom de mennék már dolgomra.
2016. márc. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

nézd, ezt kívülről nem tudhatjuk, miért nincs meg a közeli kapcsolat köztetek. de ezekszerint tényszerűen nincs meg.


Keresd te, próbálj nagymama lenni, próbálj csak lenni, te tenni a kapcsolatba. Ha amúgy nem volt semmi olyan, ami miatt ténylegesen haragudhatna rád ( pl nem próbáltad elmarni a feleségétől, nem verted gyerekként rendszeresen, ilyenek) Akkor felnőttként is szépen fel bírtok építeni egy kapcsolatot.


De van ilyen, sokszor nem tesznek bele szülőként az emberek a gyerek felé annyit, hogy a gyerek megtartsa a szorosabb kapcsolatot felnőttként. Ez nem olyan, hogy jóra neveltem, hanem hogy milyen szoros volt a tényleges bizalmi kapcsolat.

2016. márc. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
szóval semleges személlyel én elégnek érezném ha félévente beszélnénk, bár ennél gyakrabban beszélünk mert én nem lakok külföldön
2016. márc. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Nyilván egy anya vagy, aki ráadásul egyedül él. Hidd el, ez a természetes folyása az életnek, hogy a gyümölcs leszakad a fáról és messze elgurul. A fiadnak biztosan megvan a maga élete a saját családjával és messze nem te vagy a napi látókörében. Ez a leszakadás a szülőnek fáj, de a gyerek semmit nem érez belőle. Ezért is kell az embernek arra felkészülnie, hogy saját magának kell folytatni az életét és nem is szabad zavarni a gyerekeiét. Sajnos erre nem készítik fel az embert, erre mindenki saját magának kell rájönnie. Te örülj annak, hogy jól vannak, alakítsd ki és éld a saját életedet. Ha hiányérzeted van, hívd fel te a fiadat vagy a menyedet, de ne akaszkodj rá(juk) és ne várd azt, hogy minden úgy lesz, mint régen, mert nem lesz úgy. Megváltozott a helyzet és a legjobb, amit tehetsz, hogy nem zavarod őket, hanem arról gondoskodsz, hogy saját magadban meglegyél és létezésed ne okozzon nekik gondot, hanem csak a ritka örömöt.
2016. márc. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%

Azért ez szerintem nem normális. Én is külföldön élek már évek óta és mégis szinte minden nap hívom az Anyukámat. Nem kell órákig beszélni. Elég egy mizu is, mert szerintem fontos, hogy megmaradjon a kapcsolat. Ha a beszélgetések megritkulnak, akkor már fenntartani is nehezebb. Én így tudom, hogy mikor mit csinálnak, másnap megkérdezem, hogy és hogy ment. Nekem ez egyáltalán nem megerőltető.

Valami baja csak lehet a fiadnak kedves kérdező. Próbálj beszélni a feleségével. Csak úgy, nem kell faggatózni.

2016. márc. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És te keresed őt vagy a feleségét, vagy csak várod a sültgalambot? Lehet csak megunta, hogy folyton ő szalad utánad.
2016. márc. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!