Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülök ti mit gondoltok erről...

Szülök ti mit gondoltok erről a gyerek hiányzik az iskolából dologhoz?

Figyelt kérdés

megengeditek neki hogy ne menjen, ha mondjuk most ahhoz van kedve?


Ha kéri igazoltok neki napot szülő igazolással?



2016. márc. 6. 13:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
42%
Hálistennek az én szüleim abszolút partnerek az ilyen esetekben. Mondjuk szerintük a szülői igazolás vészhelyzet esetére van, szóval ők ilyenkor elküldenek engem az orvoshoz... Kitűnő tanuló vagyok, megértik, hogy néha igen leterhelő az iskola, és szükségem van a pihenésre. Mondjuk, ha leszarnám a tanulást, akkor szerintem nem ez lenne a helyzet.
2016. márc. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
57%

Hát azt hogy semmi indokkal lógjon egyáltalán nem támogatom, úgy sem, hogy én sem régen estem ki az oktatási rendszerből (22 éves vagyok). Ha van valami nyomós oka, akkor oké, de csak azért, mert nincs kedve suliba menni, na azért nem.


Ez nem a gyerek szabija, ez a szülőé, hogy a gyereket "ki tudja venni", ha valami közbejön. Temetés, valami halaszthatatlan családi program vagy munka amihez segítség kell. A gyereknek ott van évi 3 hónap nyáriszünet + a téli + az őszi + a tavaszi...


És nem is tudom mi ez a tömeges amellett érvelés, hogy a gyerek lógjon csak kedve szerint szülői igazolásra, nálunk ebből sosem volt rendszer senkinél. Egyedüli kivétel talán az volt, amikor érettségi előtt sokakat otthon engedek maradni a szülei.

2016. márc. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
46%

ma 14:21

Miért ne lennék büszke??? Én nem megyek el betegállományba hetekre. Sokan inkább elmennek betegállományba, de én lassan 15 éve nem voltam betegállományban. Pedig voltam beteg, lázasan is dolgoztam. Azt, hogy 3-4 évente 1 napokat otthon maradok mert olyanom van, még nem vagyok rossz ember. Megjegyzem a fiam Angliában tanul egyetemen, szóval valamiképpen csak jól neveltem fel.. Nem kell álszentnek lenned, hogy te sosem voltál beteg vagy nem hiányoztál 1 napot sem...Attól, hogy valaki 3-4 évente 1 napot hiányzik, egyetlen egy munkahely sem fogja kirúgni ezért.

2016. márc. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
74%

Nekem anyukám megengedte hogy otthon maradjak ha valami miatt nem akartam suliba menni. Ez általában ritkán fordult elő pl nagyon kifáradtam mert messziről jártam be, vagy ha valamire nem sikerült igazán jól felkészülnöm. Pl egy fontos dolgozat és nem éreztem elégnek amit tanultam. Jó tanuló, szorgalmas voltam ezért engedett anyukám. Szóval attól hogy néha lóghattam nem lettem semmirekellő aki nem tanulta meg hogy dolgozni kell.

Most 8. éve dolgozom az első munkahelyemen, ha lógni támad kedvem akkor kiveszek egy fizetett szabit hiszen erre van. Betegszabira minden hülyeséggel nem megyek. 3x voltam a 8 év alatt. Egyszer kórházba kerültem 5 napra, meg 2x influenza magas lázzal. Így dolgozni nem is lehet. De én becsületes vagyok mikor jobban lettem nem maradtam otthon pedig az orvos mondta hogy már csak két nap a hétből nyugodtam maradjak. Én elmentem dolgozni úgy is jól vagyok. Na megkaptam a jutalmamat, a beteg kollégák visszafertőztek. Szerencsére láz már nem volt, de örültem neki nagyon.

2016. márc. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
82%

3

Már miért ne maradhatna otthon? Hallottál már normális munkahelyeken a fizetett szabadságról?

2016. márc. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyerekem amúgy jó tanuló, szorgalmas, akkor engedném neki.
2016. márc. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Jó dolog ez a 3 nap de aki csak azért használja el mert nincs kedve bemenni az nem tudom mit fog csinálni ha közbejön valami olyan amire kitalálták a szülői igazolást.
2016. márc. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

#17, elmegy az orvoshoz... a legtöbb orvos simán kiírja 3 napra, pláne, hogy nem is táppénzes kell, csak sima igazolás...

Bezzegazénidőmben már kitalálták az iskolában, hogy csak a szülő által is aláírt orvosi igazolást fogadják el, mert orvosit valójában sokkal egyszerűbb volt szerezni, mint szülőit... és nem csak 3 napra, hanem egy hétre is...

2016. márc. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
62%

"#17, elmegy az orvoshoz... a legtöbb orvos simán kiírja 3 napra, pláne, hogy nem is táppénzes kell, csak sima igazolás... "


És akkor ez így szerinted jól van?


Amúgy meg 1-2 nap lógásból nem fog összegyűlni annyi igazolatlan óra, hogy bármi baj lenne belőle. Ismertem olyat, aki mindig direkt annyit lógott így, ameddig nem vették el a családi pótlékot... megjegyzem szülei hozzájárulásával. Hát marhára pozitív példa az ilyen. "Nincs semmi baj fiam, ha nem akarsz iskolába menni, nem kell, sz..rd telibe a kötelességeidet, ezt majd később a munkahelyeden - ha lesz - is díjazzák."

2016. márc. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Nem. Jobb ha maga jön rá, hogyan kell kicselezni a rendszert.
2016. márc. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!