Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit akarnak ezzel elérni?

Mit akarnak ezzel elérni?

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni és amióta jelentkeztem orvosira, anyáék folyamatosan azt hajtogatják, hogy úgysem vesznek fel. Nagyon ellenem vannak, és nem akarnak támogatni, ráadásul semmi érvet nem mondanak, csak annyit, ha fel is vesznek, akkor nagyon hamar kiesek. Ettől függetlenül mindig jó jegyeim voltak, tavaly nyáron letettem angolból a nyelvvizsgát, néhány hónappal ezelőtt pedig németből. Most olaszul fogok tanulni egy olasz embertől, de megint a nem tetszésüket fejezték ki. Szerintük akkor elfelejtek németül is meg angolul is és összekeverem az olaszt az angollal. Ez kb olyan volt, mintha azt mondták volna, hogy összekeverem a spanyolt az orosszal. Szerintem a németet sokkal könnyebb keverni az angollal.

Minden nap tudatják velem, hogy rossz döntés volt, hogy orvosira jelentkeztem, valamint megjelöltem a mérnöki szakot is, és érdekes az ellen nincsenek.


19/F


2016. márc. 8. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Nem akarják, hogy orvos legyél, mert vagy külföldi leszel,vagy munkanélküli, vagy csóró a jelenlegi állapotok szerint.
2016. márc. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%

Érdekes... lehet, hogy többet képzelek a dologba, mint ami, de nem lehet, hogy tisztában vannak az egészségügy helyzetével, és azzal, hogy itt nincs jövőd, ha ezen a pályán mész tovább? Ill. ebből következik, hogy ők már látják maguk előtt, hogy majd csak évente fognak látni karácsonykor, mert gyakrabban nem tudsz (és nem is akarsz) hazajönni külföldről?

Lehet, hogy túlgondolom, de én kapásból ettől félnék, ha a lányom orvosira jelentkezne. És sajnos sok szülő "önző", és nem lát tovább annál, amit fentebb leírtam, ergo simán lehet, hogy első nekifutásra le akarják beszélni a gyereket, akár az önbizalma csonkításának árán is.

2016. márc. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

ismerős a helyzet. nekem anya mondogatta folyton, hogy informatikusnak kell tanulnom, mert azzal lehetek csak sikeres.

jól tanultam, jelentkeztem is a helyi legnehezebb sulira, már a felvételi előtt azt mondogatták, hogy nem fognak felvenni. remekül esett, végig ideges is voltam és jól elrontottam az egészet. jött hát, hogy ők megmondták, nem való nekem az informatika! előtte megpróbálták rám erőltetni

jött a következő elképzelése, hogy muszáj az általa kiválasztott gimnáziumban tanulnom az ország másik felén, na akkor már nagyon elegem lett, elmentem elektrotechnikát tanulni.

ennek már két éve, azóta naponta többször is elmondja, hogy elrontottam az egész életem, sose leszek sikeres és mindent tönkre tettem ezzel a döntéssel.

szóval én csak annyit mondok, hogy kitartás, sikerülni fog! :)ne is figyelj a szüleidre és ne hagyd hogy befolyásoljanak.

nálam csak annyit értek el ezzel, hogy amint befejezem a sulit elköltözök innen. már az sem érdekel, ha később kezdem majd az egyetemet, de nem tervezem továbbra is napi szinten hallgatni, hogy szerintük mennyire elrontottam az életem, mert olyat tanulok ami nekik nem tetszik.

kitartás, sok sikert :)

17L

2016. márc. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Ne foglalkozz velük. Én is orvosira járok és ha igazán ezt akarod csinálni akkor elég nehéz lesz kibukni.. Hajrá!

Vannak szülők akik így próbálják a gyereküket motiválni, hogy lehúzzák. Azt hiszik ez öztönöz, nem értem miért. De ne foglalkozz se velük se senki mással ha te ezt akarod. Az orvosi a legszebb és legnemesebb hivatás, aki beszól az csak irigy az eszedre meg a céljaidra, hidd el. Ha van valami kérdésed írj nyugodtan :)

2016. márc. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*ösztönöz
2016. márc. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem ne hallgass a szuleidre. En is akarmit talalok ki, apaek nyomatjak h legyek mérnök, informatikus, mert csak azzal lehet jol keresni. Én meg: és? Inkabb ehenhalok, minthogy egesz nap egy szamitogepet potyogjek (persze van aki elvezi, nem akarom lealacsonyitani ezt a szakmat, csak nem vagyunk egyformak). A szuleid csak azt akarjak h biztos legyen a megelhetesed, de ok se lathatnak elore. Nem tudhatjuk biztosan, h 10 ev mulva melyik lesz a legkeresettebb szakma. Szoval csinald azt amit szeretnel, es ha jo vagy, meg fogsz tudni belole elni :)
2016. ápr. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!