Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyum kiakad ha szóba kerül a...

Anyum kiakad ha szóba kerül a gyerektéma. Miért?

Figyelt kérdés

25 és 26 évesek vagyunk a barátommal, komoly kapcsolatban. Mi már eldöntöttük, hogy hamarosan babát szeretnénk, de nem jelentettük be senkinek. Viszont a barátom elég jóban van anyuval és néha viccelődik olyannal, hogy "veszünk kocsit...babakocsit" vagy "akciós a pelenka, úgy is nemsoká kell".


Ilyenkor anyu mindig kiakad, olyanokat mond hogy "meg ne próbáljátok" meg "majd adok én nektek". Félig viccesen mondja, nem haragosan.


De van egy testvérem, 30 évesek a párjával, több éves kapcsolat. És róluk is úgy nyilatkozik anyu, hogy "csak gyereket ne akarjanak".


Ez most mi nála? Azért mert az ő házassága tönkrement, apunk itthagyta(mikor mi már felnőttek voltunk), "osztja az észt"? A házasság ellen is kampányol, hogy felesleges meg hülyeség... pedig 25 évig volt házas...


Engem ez nagyon bánt, mert így úgy érzem nem fog örülni az unokának, ellenben anyósommal.


2016. márc. 10. 14:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

Nyugi, a babának nagyon fog örülni. Szomorú, hogy a saját csalódását ennyire kivetíti rátok, nem lenne szabad, hisz a gyerekei vagytok.

Ha van biztos megélhetésetek, akkor jöhet a baba, anyu véleményét nem szabad figyelembe venni:(

Sajnos nem fogtok tudni vele semmit kezdeni, vagy meggyőzni, csak nagyokat hallgatni és elviselni a reakcióját, ha eljön az idő a házasságra és a gyerekre.

2016. márc. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%

Jajj... egyszerűen félt Téged attól, hogy újraéld a saját kudarcba fulladt házasságát. Nyilván anno ő is úgy képzelte, hogy minden tökéletes, rózsaszín vattacukorfelhő lesz, és életük végéig együtt maradnak békességben, boldogságban. Mindig ezt képzelik. Aztán vagy így lesz, vagy nem. (Természetesen attól még Ti lehettek boldogok, csak ezt anyukád nem láthatja előre) Az, hogy a házasság ellen kampányol, nem rosszindulat, csak a saját - megjegyzem évtizedes - tapasztalatai mondatják ezt vele. Hiába volt 25 évig házas, ha közben 15 évig boldogtalan volt (amiből mondjuk 5-öt a gyerekek is észrevettek. Mondjuk.)...

Szerintem anyukád tipikusan az a nő, aki mellett nem volt támogató, segítő társ, igazi FÉRFI, ellenben a gyerekszülés, GYES, satöbbi lenézett háztartási robotgépet csinált belőle, onnantól pedig cs.szhette a vágyait, álmait, hivatását. Úgy kompletten saját maga megszűnt létezni, csak a gyerekeinek és a "zurának" élt... és ettől félt Téged is.

2016. márc. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Miért nem tőle kérdezed meg? Biztosan elmondaná, hiszen jó kapcsolatban vagytok. A véleménynyilvánítás nem egyenlő azzal, hogy "osztja az észt", még akkor sem, ha ez a vélemény eltér a tiédtől.:-)

Gyereket meg nem azért szül az ember, hogy a nagymami örüljön, épp ezért ez nem is lehet befolyásoló tényező. Legalábbis felnőtteknél.

2016. márc. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Az oké, hogy félt... de attól én miért nem próbálhatok meg boldog lenni? Az utcára is kiengedett kiskoromban, pedig ott is elüthetett volna egy autó.


Nyílván nem a nagymama kedvéért szülnék gyereket, de jól esne ha támogatna és örülne. Ezzel kb. azt fogja elérni, hogy ha valami tanács kell nem hozzá fogok fordulni, hanem anyósomhoz.


Ez már ész osztás, amit csinál, főleg a házasság témában. Nem azt mondja, hogy szerinte ezmegaz, hanem, hogy konkrétan hülyék vagyunk, ha össze akarunk házasodni, meg mire jó az, ha összeházasodunk?

2016. márc. 10. 14:38
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Engedd el ezeket a füled mellett. Az úgyis akkor fog kiderülni, mikor terhes leszel, hogy hogy reagál a hírre, meg arra a látványra, hogy nő a hasad, később a megszületett gyerekre. Ne aggódj ezeken szerintem, mert felesleges. Ha akkor az derül ki, hogy mégse tetszik neki az unoka (ami valószínűtlen), akkor majd annak fényében fogsz cselekedni. De ha titeket szeret, ennek nagyon kicsi az esélye.
2016. márc. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
Külön éltek?
2016. márc. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%

5 vagyok. Még valami: Nagyanyám több mint húsz évig szajkózta, hogy eszembe ne jusson férjhez menni, aztán nemrégiben egy pálfordulattal: Na hol a kérő?


Majd leestem a székről. Nem kell ezekkel foglalkozni, mert


1, Szerintem néha maguk se tudják a súlyát annak, amit mondanak

2, Úgyse fog téged érdekelni, hogy anyád mit mond, ha szeretnétek esküvőt. És ez így van rendjén. Ez a te életed.

2016. márc. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%
A gyerek témához tudok csak hozzászólni. Nekem még nincs,de nővéremnek van már. Viszont anyukám dettó ugyanezt csinálta. Aztán nővérem az egyik ilyen alkalommal odaállt anyum elé, és azt mondta, "jó lenne,ha nem mondanál folyton ilyeneket,mert szeretnébk gyereket, és el is akarunk kezdeni már most próbálkozni". Anyum köpni-nyelni nem tudott erre,aztán végül azt mondta,hogy hát jól van,ha ők ezt tényleg komolyan gondolják,akkor csinálják. Anyumat le se lehetne lőni,olyan unokaimádó,fanatikus már néha. :-) Szóval emiatt ne skatulyázd be!
2016. márc. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
amíg ezen kattogsz nem való neked a gyerek, meg akomoly dolgok
2016. márc. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
jajj tényleg milyen éretlen dolog azon "kattogni", hogy számíthatok-e rá, ha szükségem lesz...
2016. márc. 10. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!