Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz szülő -gyerek kapcsolat...

Rossz szülő -gyerek kapcsolat esetén jó a családterápia? Valakinek segített?

Figyelt kérdés
nekem nagyon rossz az anyámmal a kapcsolatom... és már nem tudom mit tegyek.. Arra gondoltam ,elmennénk pszichológushoz... de nem tudom jó ötlet e. én attól félek ,hogy rosszabb lesz csak a kapcsolatom anyámmal. valakinek van tapasztalata ilyenben. tud segíteni egy pszichológus?
2016. márc. 15. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Több ismerősöm van akik nagyon rossz házasságokat mentettek meg párterápiával. Csak megtanították őket egymás nyelvén érteni és beszélni. Valamint rávezették őket hogy együtt vagy külön szeretnék-e folytatni az életüket. Nekik bejött. Gondolom a családterpáia is hasonló elveken működik.
2016. márc. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, de ahhoz anyadnak is akarnia kell...
2016. márc. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Minden tininek ez a problémája.

Majd elmúlik.

2016. márc. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Minden kapcsolat 2 felen mulik. Tehat mind2tök hozzaallasa kell ehhez.

Fogalmam sincs, h csaladterapian foglalkoznak-e ezzel is, bar a neveböl ugy tünik, igen, es akkor meg anyukadnak is ott kell lenni, neki is akarni kell elmenni... Ennek hianyaban hozzaertövel, akar pszichologussal megbeszelheted, ami neked problemat okoz, es vagy tud javasolni vmit, vagy nem.

Javaslom az EMK-t = eröszakmentes kommunikaciot, ennek szabalyai szerint beszelni vele (is).

2016. márc. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a helyzet az, hogy semmi sem segít. Én akartam volna változtatni, de ő... csak a saját véleményét tudja fújni és az arcomba hazudik, még akkor is, mikor tudja, hogy tudom az igazságot. Így inkább marad az, hogy heti 1x megkérdezem, hogy van, aztán annyi is.
2016. márc. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

NEm tudom mi nálatok a gond ami ide vezetett. Én a tekintély elvű nevelés felturbózott változatát kaptam, a család legfiatalabb tagja ként. Ez kb annyit jelent, hogy életem első éveiben mást sem tanultam meg csak azt, hogy mennyi mindenkinél érek kevesebbet. A szüleim még a mai napig meg vannak erről győződve, ez vezetett a rossz viszonyhoz. Pár éve a családterápia csak azt érte el, hogy most már egyáltalán nem beszélek a szüleimmel. Én nem javaslom.


24F

2016. márc. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is csak rosszabb lett a helyzet utána. Ha a két fél nem tud normálisan, őszintén beszélni egymással, csak a saját véleményét hajszolja, nem akar változtatni, akkor csak egy pénzkidobás.
2016. márc. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!