Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Nem tudom szeretni...

Mit tegyek? Nem tudom szeretni az anyámat.

Figyelt kérdés

Egy régóta fennálló problémáról szeretnék írni. Már kiskorom óta nem tudom szeretni az anyámat, ami miatt rettenetes szeretethiányom van.

A probléma azzal kezdődött, hogy anyai nagymamám anno nem akarta elfogadni az apámat, mert nem volt neki elég gazdag. Olyanokat mondott neki, hogy a cipőm sarkát sem törölném beléd, stb. Az összes ismerős azt mondta a nagymamám beteg, egy normális ember nem viselkedik így. Még egy pszichológusnak aki segíteni szeretett volna, neki is azt mondta rohadjon meg, lenézi az agyturkászokat. Anyámnak kiskorában olyanokat mondott, hogy bárcsak ne hozta volna a világra. Anyám ennek ellenére nem állt ki az apám mellett. Mikor nagymamámmal volt őt védte, mikor apukámmal, akkor meg őt. De nyíltan nagymamám előtt sosem védte meg apát. Ebből mind a mai napig rengeteg vitájuk van. Anyukám és apukám szemlélete teljesen különbözik. Anyukámnak az anyagiak az elsők, apának az emberi értékek. Nemrég túlestem egy mentális betegségen, pszichotikus állapotba kerültem. Az orvos azt mondta a folytonos családi viták, és a két különböző életszemlélet, ami között én őrlődök, akár skizofréniához is vezethet. Egyszerűen elítélem az anyámat, nem tudok rá felnézni amiért nem védte meg apát, és a viszonylag jó anyagi helyzetünk ellenére folyton csal. Olyanokat tesz, ami az én értékrendembe nem fér bele. Volt, hogy azt hazudta egyedül nevel engem, hogy támogatást kapjon.

Képtelen vagyok arra, hogy tiszteljem, de ami a legrosszabb, hogy úgy bánik velem, mint vele gyerekként az anyja. Kiskoromban volt, hogy vert, és egyéves koromban már olyanokat mondott, hogy megöl, meg bánja, hogy megszülettem. Ezeket a mai napig mondja. Nem kell hozzá sok, hogy így beszéljen. Utálja a házimunkát, ha valaki nem segít neki, már azt mondja utálja a családot, ő nem családanyának való, és megöli magát. Volt pár éve egy autóbalesetünk, egyszer dühében mikor összetörtem valamit véletlenül, azt mondta, bárcsak meghaltam volna a balesetben. Az ilyen becsmérlések után még csak elnézést sem kér, pár perc múlva úgy tesz, mintha mi sem történt volna. A sértegetései és az apámmal való rossz kapcsolata miatt mindenki családterápiát javasol. Ő nem hajlandó belemenni, mondván ő úgysem változik meg, a terápia meg nem használ.

Mikor kicsit normálisabb, úgy vágyom rá, hogy szeretetet kapjak, megöleljem. De megakadályoz a tudat, hogy milyen ember, és annyira fáj amiket mondott. Három évesen a pszichológusomnál olyanokat játszottam, hogy az anya bántja a gyerekét. A szakemberek ebből azt állapították meg, hogy ő okozta a mentális problémáimat. (Depressziót, és a pszichotikus állapotot). Egyszerűen nem tudok neki megbocsátani, hogy lényegében beteggé tett. Olyan mintha félárvaként nőttem volna fel, mert nem tudtam soha szeretni. Szerintetek mit tegyek, hogy megtudjak neki bocsátani? És nektek mi a véleményetek igazam van, vagy én vagyok a túlérzékeny? Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2016. márc. 12. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
egy depis nyafogó gép vagy emeld meg a segged és keres barátokat
2016. márc. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a mintát anyukád is a családjából hozta, hiszen ahogy írtad ugyanazokat teszi, amit nagymamád is. Azokat mondja, úgy áll a pszichológusokhoz...

Próbálj kicsit kiszakadni a családi környezetből, barátokkal, úgy hobbival. Tölts sok időt apukáddal. Bár tudom, hogy az anyai szeretetet semmi nem pótolhatja, de előbb neki kellene belátnia, hogy szakemberre van szüksége, a saját felmenői miatt.

2016. márc. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom.

Próbálj valahogy megbocsájtani, hogy ne őrlődj magadban.

Megkérdezhetem, hogy valahány éves korodig még bíztál benne, hogy más lesz, vagy mindig tudtad, hogy nem?

Azért is kérdezem, mert ha első eset, akkor még nagyobb a csalódás, hogy mégsem változott a helyzet.

2016. márc. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
8%
nem értem hogy miért pontoztátok le az 1es válaszolót mikor igaza van. Akinek ez lelkimegterhelést jelent az inkább kapcsolja ki az internetet és kezdjen el felkészülni az élethez.
2016. márc. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi emberek úgy születünk,hogy elsősorban a példát a családi életből vesszük.A szeretetlenség,az egymás iránti ellenszenv állandó példája alapján te,aki nem tudtál ezekkel a dolgokkal azonosulni meghasonlottál némileg és még mindig bűntudatot érzel,hogy mindaz,amit tapasztaltál ellenszenvet szül benned.....ha nem azonosulsz az állandó harccal,rosszindulattal az nem azt jelenti,hogy rossz vagy.Az egyetlen,amit tehetsz és amit hasonló életút mellett én is tettem,hogy leválsz róluk,alkosd meg Önmagad,önmagad értékrendszere ne tőlük függjön,hanem saját magadtól érted!..........Kicsit kibogozom,nem tudom szeretni anyámat,na már ott sérült a dolog,hogy az ő anyja,a nagyanyád közéjük állt,az anyád is meghasonlott és az anyja és apád között örlődött.Azt hiszem itt a fő "gonosz" nem is az anyád,hanem a nagyanyád,akiről anyád ugyanúgy nem tudott leválni,hogy végre önmaga legyen és tudja mit akar.....Szerintem anyádnak legalább annyira terapeutára van szüksége végre...nem vagyok benne biztos,hogy anyád a saját érzéseit tolmácsolta feléd,lehet,h a beteg anyjáét,aki nagyon nem bírta elviselni,hogy elvették a lányát és nem ő dirigálhat többet...
2016. márc. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hibás az is, aki nem ismeri fel, hogy rosszat lát és folytatja, itt ugye az anya teszi ezt, tehát nem csak az a vétkes, akitől ezt látta.

Sajnos hiába az elhatározás és a hibák tisztán látása, hiába a korai leválás, később egy saját családban saját gyerekkel hasonló helyzetekben, mint régen az illetővel történt, időnként (főleg ha az ember nagyon fáradt vagy ideges), elő-elő tör az ilyen viselkedés sajnos sajnos sajnos beleég az ember agyába. Küzdeni kell és nagyon észnél lenni.

2016. márc. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2016. márc. 14. 13:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Két különböző életszemléletű ember, mint a szüleid, mit keresnek egymás mellett????
2016. jún. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!