Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a szüleim...

Mit tegyek, ha a szüleim életképtelennek tartanak?

Figyelt kérdés

Nem az a gond, hogy a szüleim nem támogatnak, épp az ellenkezője, csak az a baj, hogy mindig azért akarnak segíteni, mert azt hiszik egyedül nem boldogulok. Már több mint egy éve egyedül élek, egyedül tartom fenn magam, de a szüleim szinte sajnálnak emiatt. Folyton azon sopánkodnak, hogy az én fizetésemből nem lehet megélni, és biztos éhezek meg nem fizetem a számlákat, csak túl büszke vagyok tőlük pénzt kérni. Meg sokszor olyanokra célozgatnak, hogy fogjak ki egy pénzes pasit magamnak, mert különben sose lesz normális életem.

Pedig tényleg jól megvagyok, igaz nem keresek sokat (100-110 körül, hónaptól függ), de ügyesen be tudom osztani a pénzt (szerintem sokkal ügyesebben, mint a jól kereső szüleim). Még egy keveset általában tudok is félretenni hó végén.

Hogy győzzem meg őket, hogy nem szorulok más segítségére? Mit lehet ilyen szülőkkel kezdeni? Nagyon rosszul esik, hogy így vélekednek rólam.


2016. márc. 16. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Ők ilyen túlgondoskodók. Gondolom a gyerekkorod is ez jellemezte. Majd meglátják hogy nem szorulsz annyi féltésre mint hitték. De mindez idő.
2016. márc. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Nézd nekem a 17 éves 194cm a fiam. Minden jel szerint nagyon jól sikerült gyerek, akinek minden összejön majd. Mégis arra gyűjtök, hogy esetleg életem végéig én tartom el. Féltem, a szülők már csak ilyenek. :D
2016. márc. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amig reagálsz ezekre, addig nem fognak leállni.


Közöld velük, hogy ezek a magánügeid közé tartoznak és ezért semmi közük hozzá.

Ha elkezdnik a témát, akkor befejezni a beszélgetést, vagy más témára váltani.

2016. márc. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Nézd, én 38 vagyok, anyum majd' minden héten megkérdi, hogy van-e pénzünk, ne adjon-e :) Pedig 19 éve külön élek, férjem van és gyerekem.

Sose gondoltam még arra, hogy életképtelennek tart azért kérdi...

Szeret, jót akar.

2016. márc. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Adj hálát a sorsnak,hogy ilyen szüleid vannak.

Ismerek tőled sokkal idősebbeket is(mivel 1 éve laksz külön feltételezem,hogy fiatal vagy),akiket még a szüleik most is támogatnak.


Egyik 40 éves ismerősömnek az anyja fizeti a lakása törlesztőjét,pedig a srác rengeteget dolgozik.


Ha a szülőnek nem tehet,akkor szerintem nem kell ezt szégyellni.

Szerintem,aki csak teheti támogatja a gyerekeit.A gyereked,akkor is gyerek marad,ha 20 vagy 50 éves lesz.

2016. márc. 17. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!