Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim ki akarnak dobni...

A szüleim ki akarnak dobni otthonról, mit tehetek? Az öngyilkosság gondolata keringet.

Figyelt kérdés

18 F vagyok jövőre egyetemre szeretnék menni, de a 420 pontom nem lesz elég az állami támogatottra (pénzügyre vagy gazdmenedzsmentre szeretnék menni). Édesapám külföldön él és mióta betöltöttem a 18at megszakította velem a kapcsolatot és nem is támogat anyagilag. Édesanyám szerintem beteg, mindent gyűjt és ha nem takarítanék néha napján akkor a lakás egy szemétdomb lenne. Persze ha kitakarítok akkor veszekedés van, hogy kidobom a cuccait. Már többször is mondtam neki, hogy ez nem normális, de ezt ő máshogy gondolja. Ezenkívül nagyon felelőtlen, úgy viselkedik mint egy kamasz. Próbáltam rábeszélni, hogy kérjen segítséget csak támadásnak veszi úgyhogy azóta nem is hozom fel.


Néhány napja elegem lett a nagy kupiból úgyhogy megvártam amíg elment itthonról és bepakoltam zsákokba a kacatait (millók kis szobrocska, gyertyák, 3 fotel ami addig egymás hegyén hátán volt stb.), és kidobtam azokat. Felrakni valahova / eladni nem lehet mert neki azok "kellenek" úgyhogy más választásom nem volt.


Amikor hazajött szinte idegösszeomlása volt, nagyon dühös volt és azt mondta, hogy miután leérettségiztem kitesz és mehetek ahova akarok.



Mik a lehetőségeim? Van esélyem továbbtanulni vagy adjam fel és törődjek bele, hogy életem végéig egy gyárban kell dolgoznom vagy hogy az utcára kerülök? Már azon is gondolkodom, hogy véget vetek az életemnek.



2016. márc. 19. 09:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád beteg sajnos, nem tehet róla. Én úgy tudom nagyon ártalmas lehet ez a kidobálós módszer a kényszeres gyűjtögetőknél, szóval csak óvatosan.

Esetleg a háziorvossal konzultálj mit lehetne tenni.


A helyedben semmiképp sem az öngyilkosságot fontolgatnám, hanem diákhitel, el messzire koleszba, esetleg suli mellett diákmunka.

Esetleg anyudnak kompromisszum, vagy kezelteti magát, vagy otthagyod.


Sajnálom, kitartást!

2016. márc. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%

Anyukád elképzelésében kincsek vannak felhalmozva nálatok. Pontosan tudja hogy idővel majd mit szeretne tenni vele, csak jelenleg nincs rá ideje és nem is lesz soha. Ő azokat a tárgyakat nem úgy látja mint te. Te azt látod hogy senkit sem lehet vendégségbe hívni mert mindenhol szemét van, ő a lehetőségeket látta bennük. Amikor kidobtad a kincseit úgy érezte hogy nem tiszteled őt és uralkodsz rajta. Lehet hogy családterápiát vagy valamit ki lehetne próbálnotok hogy közös nevezőt találjatok.

Lehetőség hogy állást vállasz,Fordítás, reklámszövegírás, fótóretusálás ...amihez értesz és ez mellett tanulsz. Lehet hogy egy közös albi a barátaiddal jó megoldás lehet

2016. márc. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
Kérhetsz rokontartást a bíróságon legvégső esetben (mindkét szülődtől). Pesten lehet állásokat találni, amit egyetem mellett végezhetsz, kérhetsz szoctámot, ha jók a eredményeid, később ösztöndíjat, érdeklődj a lehetőségekről. Ha nem vesznek fel államira, gondolom, írtál be olyat is, ahova valszeg elég a pontod - kezdd el azt, közben esetleg nyelvvizsga vagy javítóérettségi, hogy jövőre magasabb ponttal bekerülhess oda, ahova menni akarsz. Valszeg lesz pár kredited, amit beszámíttathatsz, annyival is előbbre vagy.
2016. márc. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Az egyik barátom anyukája hasonlóan viselkedett mint a tied. Képzeld el, hogy a hoszon egy-pár éves srác sírva(!!) jön hozzám, mert annyira kiborító ahogy az anyja viselkedik. Minden létező kacatot felhalmozott az egy szobás lakásukba, már mozdulni is alig lehetett a sok felesleges holmitól. Nem használt a szép szó, nem lehetett vele bírni. A fia és a férje azt csinálták végül, hogy kihívták az orvost és szépen bevitték 2 hónapra a pszichiátriára...Azóta nincs ilyen gyűjtögetési kényszere, és rendeződtek a viszonyok a korábbiakhoz képest sokkal jobbra. Tudom, senki sem szeretné a hozzátartozóját a zárt osztályon látni, de van amikor egyszerűen nincs más megoldás.
2016. márc. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat


A családterápia/pszihológus stb. szóba se jöhet mert egyből támadásnak veszi. Már próbáltam rávenni ezerszer de abból mindig veszekedés lesz úgyhogy már fel se hozom.



Gondolkodtam kolin is de ahogy láttam azok is fizetősek és még kajára könyvekre, tisztálkodásiszerekre is kellene költenem. Diákhitelt bevállalnám tandíjra, de diákmunkával nem tudom mennyire tudnám eltartani magam tanulás mellett.


Közös albérlet megoldható lenne egyik haveromnál 30ezerért úgy, hogy benne van a rezsi is, de azt még végképp nem tudnám finanszírozni. Fordítást is próbáltam vállalni, de nem nagyon találtam ilyen jellegű munkát (angol felsőfokúm van)


Ki tudnád fejteni, hogy mit jelent ez a rokontartás? Munkát mindenféleképpen szeretnék vállalni, de nem tudom, hogy egyetem mellett mennyire menne és, hogy el tudnám-e tartani magam belőle. Mivel gazdasági tantárgyból emelt érettségizem, mérnöki karra nem tudok jelentkezni (más tantárgyból kellene érettségiznem), így csak a gazdasági karra tudtam jelentkezni.

2016. márc. 19. 10:36
 6/22 A kérdező kommentje:
Szoc támogatásra úgy tudom, hogy csak az állami támogatottak jogosultak. Tévedek?
2016. márc. 19. 10:42
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy évig elmész dolgozni, abból telik a közös albérletre, félre is teszel és csak egy év múlva felvételizel államira.

Szülők segítségére itt nem nagyon érdeme várni.

2016. márc. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

1. Elvileg érthetö anyukád reakciója, mert a "kincseit" dobtad ki, és ehhez nincs jogod. Mivel az ö dolgai voltak - képzeld el fordított esetben, kidobná a gépedet, könyveidet, mert szerinte azoknak nincs értéke. (Most lényegtelen, hogy a kidobott holmiknak volt-e értéke, az érzelmi oldal számít.


2. Viszont emiatt neked nem az öngyilkosságon kellene gondolkodnod, hanem a jövödön. Addig nem dobhat ki jogilag, amíg nem végezted el a középiskolát, amennyiben normális eredményeid vannak.


3. Az érettségiig még van idöd, keress közben diákmunkát, esetleg olyasmit, amit otthon tudsz végezni és gyüjts magadnak pénzt, amivel el tudsz indulni. Az apádat is meg lehet kerestetni a tartási kötelezettsége miatt, mert amíg nappalin tanulsz, addig köteles fizetni.


4. Az érettségi után vagy el tudsz kezdeni tanulni az egyetemen (adott esetben kölcsönnel), vagy elöször dolgozol, pénzt gyüjtesz és utána tanulsz, illetve a levelezö oktatás is megoldás lehet.


5. Az érettségi után bármit is csinálsz, költözz össze másokkal, akkor a lakbér nem sok, illetve mindenképpen végezd a diákmunkát továbbra is.

2016. márc. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
96%

"A ROKONTARTÁS


XX. Fejezet


A rokontartás közös szabályai


4:194. § [A rokontartásra való jogosultság]


(1) Rokonaival szemben az jogosult tartásra, aki magát önhibáján kívül nem képes eltartani, és akinek tartásra kötelezhető házastársa, volt házastársa vagy volt élettársa nincs.


(2) Érdemtelen a tartásra az a nagykorú, aki a tartásra kötelezettel vagy vele együtt élő hozzátartozójával szemben olyan súlyosan kifogásolható magatartást tanúsít vagy olyan életvitelt folytat, amely miatt tartása a kötelezettől – figyelemmel a jogosult és a kötelezett kapcsolatának jellegére és a kötelezett magatartására is – nem várható el.


(3) Ha a szülő a tartási, gondozási és nevelési kötelezettségénekeleget tett, a gyermek a vele szemben tanúsított kirívóan súlyos magatartás esetén hivatkozhat a szülő érdemtelenségére.


4:195. § [A tartási képesség]


Ha e törvény eltérően nem rendelkezik, nem köteles mást eltartani, aki ezáltal saját szükséges tartását vagy a tartás sorrendjében a jogosultat megelőző személy tartását veszélyeztetné.


4:196. § [A tartásra kötelezettek köre és a tartási kötelezettség sorrendje]


(1) A tartási kötelezettség – ha e törvény eltérően nem rendelkezik – az egyenesági rokonokat terheli egymással szemben.


(2) Tartási kötelezettsége áll fenn elsősorban a szülőnek a gyermekével és a gyermeknek a szülőjével szemben.


(3) Ha a tartásra jogosult gyermeknek tartásra kötelezhető szülője nincs, eltartása távolabbi felmenőire hárul.


(4) Ha a tartásra jogosultnak nincs gyermeke, távolabbi leszármazói kötelesek őt eltartani.


(5) A tartásra jogosulthoz a leszármazás rendjében közelebb álló rokon tartási kötelezettsége a távolabbi rokonét megelőzi.


(6) A tartásra szoruló személy nem érvényesíthet tartási igényt rokonával szemben arra hivatkozva, hogy tartási jogosultságát érdemtelensége miatt a tartás sorrendjében közelebb álló rokonával szemben nem érvényesíthetné."


[link]


Rokontartást kérhetsz édesapádtól is, ha nagykorú vagy, de nappali tagozaton tanulsz (25 éves korig), egyébként a középiskola befejezéséig járna neked a gyerektartás is, függetlenül attól, hogy betöltötted a 18-at (max 20 éves korig.) A rokontartást bíróságon kell kérni.

2016. márc. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

"Szoc támogatásra úgy tudom, hogy csak az állami támogatottak jogosultak. Tévedek?"


Intézménytől függ, ezért írtam, hogy érdeklődj ott. Van, ahol tandíjmérséklést is lehet kérni méltányossági okokból.

2016. márc. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!