Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim ki akarnak dobni...

A szüleim ki akarnak dobni otthonról, mit tehetek? Az öngyilkosság gondolata keringet.

Figyelt kérdés

18 F vagyok jövőre egyetemre szeretnék menni, de a 420 pontom nem lesz elég az állami támogatottra (pénzügyre vagy gazdmenedzsmentre szeretnék menni). Édesapám külföldön él és mióta betöltöttem a 18at megszakította velem a kapcsolatot és nem is támogat anyagilag. Édesanyám szerintem beteg, mindent gyűjt és ha nem takarítanék néha napján akkor a lakás egy szemétdomb lenne. Persze ha kitakarítok akkor veszekedés van, hogy kidobom a cuccait. Már többször is mondtam neki, hogy ez nem normális, de ezt ő máshogy gondolja. Ezenkívül nagyon felelőtlen, úgy viselkedik mint egy kamasz. Próbáltam rábeszélni, hogy kérjen segítséget csak támadásnak veszi úgyhogy azóta nem is hozom fel.


Néhány napja elegem lett a nagy kupiból úgyhogy megvártam amíg elment itthonról és bepakoltam zsákokba a kacatait (millók kis szobrocska, gyertyák, 3 fotel ami addig egymás hegyén hátán volt stb.), és kidobtam azokat. Felrakni valahova / eladni nem lehet mert neki azok "kellenek" úgyhogy más választásom nem volt.


Amikor hazajött szinte idegösszeomlása volt, nagyon dühös volt és azt mondta, hogy miután leérettségiztem kitesz és mehetek ahova akarok.



Mik a lehetőségeim? Van esélyem továbbtanulni vagy adjam fel és törődjek bele, hogy életem végéig egy gyárban kell dolgoznom vagy hogy az utcára kerülök? Már azon is gondolkodom, hogy véget vetek az életemnek.



2016. márc. 19. 09:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért a diákhitellel csak óvatosan, mert igen súlyos adósságokba tudja verni magát az ember. Öngyilkosságot szerintem ne kövess el, mert az nem lehet megoldás semmire. A szüleidről meg annyit, hogy ne foglalkozz velük, és messzire kerüld el őket, ha ez a hozzáállásuk. Aztán majd ha öreg napjaikra magukra maradnak, akkor majd rájönnek, hogy nem kellett volna így hozzáállni a dolgokhoz. És esetleg ha nem vagy benne biztos, hogy fizetni tudod az egyetemi tandíjat, esetleg nézz körül az OKJ- s szakmák között, hátha valami érdekel. Ha jól tudom, abból is lehet ingyenes képzést csinálni, vagy hátha olcsóbban jönnél ki, mint az egyetemmel.
2016. márc. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok ebben okos lenni, csak mélyen együttérzek. Anyukád beteg, ahogy az enyém is. Mi egy szemétdombon élünk, szó szerint, Budapest belvárosában. Persze senki nem tudja, mert ide nem jöhet fel senki, és csinosan öltözünk. De attól még tény, hogy a lakásunk undorító, élhetetlen, förtelem. Én egyszer egy reklám lapot dobtam ki, anyám elkezdett üvölteni, hogy utál, és megöl, ha még valamilyét kidobom. Kicsit súlyosabbnak tűnik, mint a tied, de tény, hogy betegek sajnos, és míg az alkoholista hozzátartozók ezer felé fordulhatnak, a gyűjtögetőkről nem tud senki. Magamból kiindulva nem gondolom, hogy Te így lelkileg egészséges maradhattál, javaslom, hogy légy nyitott az önismeret felé. (félre ne értsd, a köznapi értelemben teljesen normális vagy, érthetően korrekten írtál, csak ilyen szülőknek sérültek a gyerekeik) Legrosszabb esetben segít a diákhitel. Tégy meg mindent, hogy bejuss államira, ha mégse, az még ott van. Kollégium, diákmunka sokat segít. Rengeteg spórolás, munka, szorgalom, lemondás, kitartás kell hozzá. De, ha ügyes vagy, ezzel a szakkal megtérülhet és nem lesz gond a visszafizetéssel. A sok munka, ami végül eredménnyel jár, önbizalomhoz vezet, ami ebben a szakmában nem hátrány. Így akár sokkal jobban is járhatsz, mint azok akik kényelemből, stabil háttérrel végzik el. Több lesz a tapasztalatod és erősebb a jellemed. Próbálj meg így gondolni rá. :)
2016. márc. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, hogy ezt mondom, de nálad se kerek valami, ha rögtön öngyilkosságon gondolkodsz.

Nagyon sokan kénytelenek maguknak finanszírozni az életet érettségi után, mert otthonról nem támogatják őket. Sok helyen szívesen alkalmaznak egyetemistákat, figyelembe veszik a tanrendet, a vizsgaidőszakot. Nem egyszerű, de meg lehet oldani. Volt egy kolléganőm, félig roma származású. Egyetem mellett 2 (részidős) munkahelye is volt, hogy ne otthonról kelljen pénzt kérnie. Sőt, még be is segített az anyjának anyagilag.

A legjobb barátnőm magának fizette a sulit, meg mindent, mert az anyja bepasizott, és az első félév végén közölte, hogy már nem akarja fizetni az egyetemet, kell a pénz nyaralásra. Közben még el is küldte otthonról, hogy az új pasi, meg annak a gyereke elférjen.

Mindent meg lehet oldani, max kicsit több lemondással.

2016. márc. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
81%

a 420 pontom nem lesz elég az állami támogatottra (pénzügyre vagy gazdmenedzsmentre szeretnék menni).


Akkor összeszedsz többet. Nem rajtam múlik, nem anyádon, hanem rajtad. Elég sokan megoldják.

2016. márc. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

90%-os emelt töri vagy matek, 90 feletti emelt angol, az legalább 460 pont, ha duplázol. Egyik sem elérhetetlen, a lányom négy év angoltanulás (semmi maszek) csinált 86%-ot, ráadásul iszonyat szóbeli témával (látássérültek integráció vs szegregáció)

Hagyd a fenébe a többi tárgyat, gyúrj a két felvételi tárgyra.

2016. márc. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Az érettségimet természetesen megpróbálom a lehető legjobbra megírni, a rokontartásit kérvényezni fogom és diákmunkát fogok vállalni. Ezzel kapcsolatban azonban lenne kérdésem: Egy első éves hallgató mennyit tud keresni diákmunkával? Fedezni tudnám belőle a költségeimet?


Az egy év pénzgyűjtés sajnos nem játszik, mivel érettségi után kiraknak, így a pénzem nagy része elmenne a saját magam fenntartására.


#12-es kitartást neked is, lehet, hogy hülyén hangzik, de "örülök", hogy nem én vagyok az egyedüli ilyen eset.


#13-as igazad van, biztosan nem kerek nálam sem minden. Tavaly még azon gondolkodtam, hogy merre tanuljak tovább, most pedig már azon kell gondolkodnom, hogy miután kiraktak az utcára hova mehetnék, mit kezdhetnék magammal. Elég gyakran gondolkodok ilyesmin.


#14-es a lehető legtöbb pontot tervezem összeszedni, de 420 pontra számítok. A "sokan" erős kifejezés, 448 pont kell a gazdmenedzsmentre, 450 a pénzügyre. Tavaly ha jól tudom alig kerültek be államira.


#15-ös angolból már letettem tavaly az előrehozott angol érettségit 94%-os eredménnyel. Elméleti gazdaságtanból csinálom a másik emeltemet, 80% körül fogok teljesíteni szerintem, de még így is nagyon messze van az a pontszám amit el kellene érnem.

2016. márc. 19. 12:11
 17/22 anonim ***** válasza:

(80+94)*2+100=448


Ha te ezt 420-nak számolod, akkor szerintem ne gazdasági vonalon agyalj...


Egyébként tájékozatlan is vagy, gm-re 458, pénzügyre 450 pont idén a központi ponthatár, aminél sanszos, hogy magasabb is lehet, mert a keretszámot nem növelik, de lehet, hogy ennél magasabb lesz az utolsó állami férőhelyre beférő pontszáma. MErt de, sokan elérik, ennél többet is, vannak magasabb ponthatárok...

2016. márc. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
2016. márc. 19. 12:32
 19/22 anonim ***** válasza:
54%

# 9/19 Időpont ma 10:48


Ez szép, csak két apróságot hagysz figyelmen kívül.

1.

"az jogosult tartásra, aki magát önhibáján kívül nem képes eltartani,"

Az nem "önhibán kívüli" állapot, hogy a kérdező fizetős felsőoktatásban akar tanulni, úgy, hogy nincs rá pénze.

Ahogy írták? elmehet dolgozni egy évet, spórolhat, és elmegy egy év múlva fősulira vagy egyetemre.

De suli mellet is simán össze lehet annyit szedni diák- vagy részmunkaidős állással, hogy abból kijöjjön a kolesz meg a megélhetés. 16 éves gimisek megtudják oldani.


2.

Szép a törvény, amit idéztél, csak a kérdező írta, hogy az apja külföldön él, így rá nem vonatkozik. ( Pontosabban: elég nehéz lenne vele szemben ezt az igényt érvényesíteni.)

2016. márc. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
20-as: márpedig vonatkozik rá, konkrétan köteles gyerektartást (vagy rokontartást) fizetni a gyerekének, amíg nappali tagozaton tanul. Senkit nem érdekel, hogy államin vagy fizetősön. A gyerek - mivel 18 elmúlt, ezért nem kell hozzá az anya - visszamenőleg is kérvényezheti azt az összeget, amit apuka 18 éves kora után - csak úgy önkényesen - nem fizet (ráadásul úgy, hogy még le se érettségizett...). Kérdező, ennek mindenképpen járj utána.
2016. márc. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!