Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim ki akarnak dobni...

A szüleim ki akarnak dobni otthonról, mit tehetek? Az öngyilkosság gondolata keringet.

Figyelt kérdés

18 F vagyok jövőre egyetemre szeretnék menni, de a 420 pontom nem lesz elég az állami támogatottra (pénzügyre vagy gazdmenedzsmentre szeretnék menni). Édesapám külföldön él és mióta betöltöttem a 18at megszakította velem a kapcsolatot és nem is támogat anyagilag. Édesanyám szerintem beteg, mindent gyűjt és ha nem takarítanék néha napján akkor a lakás egy szemétdomb lenne. Persze ha kitakarítok akkor veszekedés van, hogy kidobom a cuccait. Már többször is mondtam neki, hogy ez nem normális, de ezt ő máshogy gondolja. Ezenkívül nagyon felelőtlen, úgy viselkedik mint egy kamasz. Próbáltam rábeszélni, hogy kérjen segítséget csak támadásnak veszi úgyhogy azóta nem is hozom fel.


Néhány napja elegem lett a nagy kupiból úgyhogy megvártam amíg elment itthonról és bepakoltam zsákokba a kacatait (millók kis szobrocska, gyertyák, 3 fotel ami addig egymás hegyén hátán volt stb.), és kidobtam azokat. Felrakni valahova / eladni nem lehet mert neki azok "kellenek" úgyhogy más választásom nem volt.


Amikor hazajött szinte idegösszeomlása volt, nagyon dühös volt és azt mondta, hogy miután leérettségiztem kitesz és mehetek ahova akarok.



Mik a lehetőségeim? Van esélyem továbbtanulni vagy adjam fel és törődjek bele, hogy életem végéig egy gyárban kell dolgoznom vagy hogy az utcára kerülök? Már azon is gondolkodom, hogy véget vetek az életemnek.



2016. márc. 19. 09:22
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

# 21/21 Időpont ma 16:11

Én abban sem lennék biztos, hogy köteles állni, ha a gyereke nagykorúként fizetős felsőoktatási szakra akar menni.

De lényegtelen is.

A lényeg, hogy mivel külföldön él, nem tudnak vele mit kezdeni, nem tudják kikényszeríteni a támogatást.

2016. márc. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
NE HOGY DIÁKHITELT VEGYÉL FEL, MERT SZOPNI FOGSZ VELE EGY ÉLETEN ÁT KB!
2016. jún. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!