Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Pár hónap múlva 18 leszek, az...

Pár hónap múlva 18 leszek, az anyam mit tehet ha nagyihoz koltozok? Nem merek itthon maradni mert terrorizal

Figyelt kérdés
Az anyam hivatalosan idegbeteg, xanaxot és altatót szed mert néha idegkiborulasai vannak.. allandoanordit velem, félév óta viszont nagyon mert nem lettem jeles.. semmi nem csinalhatok önállóan meg a wc ajtót de zarhatom be.. fürödni csak úgy furodhetek ha ő is ott áll mert szerinte megbízhatatlan vagyok és nem mosom meg alaposan magam.. bezár a lakásba sehova nem mehetek meg a kötelező osztalykirandulasra se.. emiatt az osztály is kikozositett és meg sorolhatnám.. olyanokat mond hogy öt megverte velem az isten.. pedig én jó gyerek vagyok mindig kitűnő voltam, csak mostanában egyszerűen nem tudok figyelni mert kikeszit.. olyanokat mond hogy belemdofi a kest és stb.. felek itthon.. ha nem vagyok észnél többször is már nem élnék mert tanyerokat vágott hozzám.. nagyiek is tanúsítják hogy beteg.. apa 200kmre lakik oda nem szeretnék menni, évek óta nem beszéltem velük mert anya nem engedte.. nagyiekhoz szeretnék költözni, ők nagyon szeretnek és jó helyen lennék.. mit tehetek? ha magamról odamegyek visszahozathat? segitsetek kérlek
2016. márc. 20. 07:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
öngyilkossággal fog fenyegetőzni, de ezen kívül semmit sem tehet.
2016. márc. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
de nala vagyok elhelyezve.. hivatalosan semmi nem tehet ?
2016. márc. 20. 07:16
 3/17 anonim válasza:
18 évesen a magad ura vagy, azt csinálsz amit akarsz mert már magadért felelsz. Szóval nem hozhat vissza csak erőszakkal.
2016. márc. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
de Ez a baj hogy meg nem töltöttem be..meg van 5 honap
2016. márc. 20. 07:27
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

18 éves korodtól ott élsz, ahol neked tetszik, azaz el is mehetsz máshová. (Viszont attól kezdve nem köteles eltartani)


Addig is nem kell eltürnöd mindent, szépen besétálsz a gyámhatóságra és elmondod ezeket, amiket leírtál és kéred, hogy azonnali hatállyal - ideiglenesen, amíg nincs róla határozat - élhess a nagyszülönél.

2016. márc. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
és ezt a gyámhatóság azonnal engedélyezni fogja?
2016. márc. 20. 07:49
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

Indokolt esetben engedélyezheti!


De emellett ha ez után elköltözöl, akkor jó eséllyel addig nem visznek vissza, amíg nincs döntés - és mégha nem is intézkednek hamar, közben nagykorúvá leszel.

2016. márc. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
és ha mégsem engedi a gyámhatóság akkor anya mit tehet? a rendőrségnek van joga visszavinni?
2016. márc. 20. 07:58
 9/17 anonim ***** válasza:
Amíg nem vagy 18 addig van joga visszavinni a rendőrségnek, ha a gyámügy nem engedélyezi.
2016. márc. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
De ha ma elkoltozok akkor mi van? ma nem tudok a gyamugyre menni vidzont en nem tudok itt maradni tovább, felek tőle
2016. márc. 20. 08:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!