Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy dolgozzátok fel, hogy...

Hogy dolgozzátok fel, hogy nem vagytok olyan sikeresek mint a szüleitek?

Figyelt kérdés
Nekem pl a szüleim tanárok én meg csak 1 villanyszerelő vgayok hónapról hónapra élek, a kapcsolatom se jó...Viszont erőtlennek érzem magam,hogy továbblépjek ebből a helyzetből
2016. márc. 20. 07:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mérem magam a szüleimhez, a világ is sokat változott az ő pályakezdésük óta, az élethelyzetünk is más, a motivációink is mások, meg az életszemléletünk is. Nekik a karrier sokkal fontosabb volt, belőlem viszont a "karrierizmus" teljesen hiányzik. Én is lehetnék olyan "sikeres", mint ők, de túl nagy áldozatok árán, úgy érezném, elmegy mellettem az élet...
2016. márc. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Az előttem szólóhoz, - ami nagyon jó szociológiai megközelítés szerintem, - még annyit kiegészítésként, hogy nem az a lényeg, hogy mások (pl. szüleink) mit értek el , hanem az, hogy: A magunk képességeiből, a lustaságunkat legyőzve mennyit aknázunk ki helyes motivációval, cselekedettel. Ezt Dr. Csernustól is és megvalósított buddhista lámáktól is olvastam, hallottam.
2016. márc. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én konkrétan semilyen téren nem érzem magam sikeresnek.
2016. márc. 20. 07:56
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mérem magam senkihez, csak a saját eredményeimhez - igy ugyanis sokkal többre lehet jutni. Olyan mindig lehe találni, aki "sikeresebb", de egyáltalán nem valószínü, hogy az az élet nekem jobban megfelelne.


Egy JÓ villanyszerelö sokkal többet elérhet, mint egy ROSSZ tanár. (Ezzel nem azt mondom, hogy a tanár negatív pálya, a villanyszerelö meg pozitív, hanem hoyg mindkettöben lehet valaki sikeres meg kontár is.)


Fejleszd magad a szakmádban, szerezz gyakorlatot, esetleg - ha van kedved - szerezz magasabb képesítést és utána tudsz akár egy önálló vállakozást kezdeni jó keresettel, meg jobb élettel.

2016. márc. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó villanyszerelő is sokat ér!

Ne az járjon az eszedben, hogy Te kevesebbet érsz, mert nem így van. Egyébként honnét tudod, hogy a későbbiekben mit fogsz csinálni? Még elvégezhetsz x iskolát, oktathatsz Te is. Jól néznénk ki, ha mindenki olyan szakmát, foglalkozást választana, mint a szülei! ( Gondolj bele, 30 év múlva mennyi politikusunk lenne!)

2016. márc. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
pff egy tanár keress nettó 120-at, egy jó villanyszerelő meg nettó 200-300-at.
2016. márc. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
30 vagyok és ugyanazon a szinten vagyok ahol 10 éve
2016. márc. 20. 08:09
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Nyugi. Én mérnökként jó fizetéssel sem fogok tudni összeszedni egy házra valót és 8 éve halogatom a gyerekcsinálást emiatt. (34)
2016. márc. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy értem. Az aggódás olyan, mint a hintaló: lehet rajta lovagolni, de előre nem jutsz vele.


30 évesen a legtöbb ember átgondolja az életét és szeretne valamit változtatni, mert látja, nem jut előbbre. Ezt a változást vagy megtalálod, vagy azt keresed meg, hogy miként tudod elfogadni a helyzetet és abból kihozni amit lehet, vagy dülöngélsz előre-hátra.


Nem lesz mindenkinek tejfölös, ideális élete.

2016. márc. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!