Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti nem féltek attól, ha a...

Ti nem féltek attól, ha a szüleitek megöregednek és betegek lesznek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben egyre többet gondolok erre.

Habár még az szüleim még nincsenek 60 évesek sem.(47 és 54) évesek,de mostanában sokat gondolok arra mihez kezdek,ha betegek lesznek.


Az én életem is elég kilátástalan,nem áll stabil lábakon.

És egyre jobban aggódom azon mi lesz velük,ha nem tudok nekik segíteni.

27 vagyok még csak...


2016. márc. 7. 00:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
60%
én csak attól félek, hogy miként fog az állandó bagózásuk visszaütni
2016. márc. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Úgy értem,természetes,hogy aki szereti a szüleit,félti a szüleit.

Viszont mi van akkor,ha valaki szülei betegek lesznek és a gyerek nem tud róluk gondoskodni,mert még önmagáról sem tud vagy csak nehezen.


Hatalmas nagy bűntudat lehet ez.


A családomban történt egy eset mostanában,ahol egy 60 közeli családtag beteg lett,és a gyerekei nem tudják vállalni a gondozását.

A körülményeket ismerve nem tudom őket elítélni,viszont nagyon rossz lehet ezt nekik megélni.


Én is félek,hogy egyszer ilyen helyzetbe kerülök.

2016. márc. 7. 01:06
 3/27 A kérdező kommentje:

Úgy értem,ha sínem lenne az életem,akkor nem rágódnék talán ezen annyira.Ugye még akkor is kezelhető a dolog,persze akkor is hatalmas teher.


De mi van akkor,amikor valakinek még önmagáról nehéz gondoskodnia,és ilyen teher szakad a nyakába?


Én sem vagyok teljesen egészséges...

2016. márc. 7. 01:09
 4/27 anonim válasza:
75%

Én féltem, hogy milyen lesz majd elveszíteni őket, mert sosem tudtam elképzelni az életem nélkülük.


24 éves voltam, mikor apukám majd' egy éves betegeskedés után meghalt. Az, amitől korábban féltem és korábban gondoltam erről a helyzetről meg sem közelíti a valóságot. Teljesen más fejjel gondolkozol olyankor és benne lenni nem olyan félelmetes és rossz, mint mikor "kivülállóként" belegondolsz. Persze utána mardosod majd magad, hogy tehettél volna többet is, de

1. magadnak nincs olyan, hogy "eleget tettem"

2. egy betegnek pedig nincs olyan, hogy "túl keveset tett értem.


Értsd: egy betegnek a világot jelenti az is ha csak mellette vagy, míg önmagadban úgy érzed, hogy ha lehozod neki a csillagokat se lenne elég.

2016. márc. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
8%

nem ök tartanak el mint valami életképtelen rinya répet tehát nem izgulok ilyen dolgokon

keres munkát nem lesz ilyen gondod

2016. márc. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Utolsó!Elég egyszerű,érzéketlen ember vagy!


A kérdés itt nem azon van,hogy eltartanak e a szülők vagy nem.

Hanem,hogy ha odakerül a dolog,akkor mit teszel,ha nem tudsz értük tenni semmit?


Nem csak az anyagiakról szól,hanem az érzelmekről,vagy arról,hogy látod,hogy magatehetetlenek,és nem tudsz rajtuk segíteni!!


A fent említett esetben is a gyerekek teljesen önállóak és soha senkitől egy fillért nem kaptak,szeretik az anyjukat,de azt mondják,hogy nem bírják elviselni látni azt,hogy szenved.

Vezető beosztásban dolgoznak,és nagy teher van a vállukon!

2016. márc. 7. 01:19
 7/27 anonim ***** válasza:
90%
Én is félek ettől. Nekem apa lelépett,csak anya maradt, sokszor ugrik be,hogy mi van ha lesz valami én azt nem élem túl... Mit fognak éreznek majd a testvéreim stb. Mamánál szinte ugyanez, nagyon félek, mi van ha akkor történik vele valami mikor már egy hete nem láttam. És most született egy babám... Hát mit ne mondjak... Újabb aggódás ha nincs a szemem előtt és nem nézem akkor feszült vagyok vagy ideges,hogy mi van vele vajon. Csak akkor érzem biztonságban ha velem van. :/
2016. márc. 7. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Én ezért sem akarok gyereket soha részben.

Mert az a lehető legrosszabb kombináció,ha ezek mellett még gyereked is van.


Sokat gondolkodtam már ezen,és rájöttem,hogy nem éri meg az a kevés öröm a gyerekvállalásért,azokkal a drámákkal szemben,amik az idő múlásával járnak.

Szerintem a legtöbb ember ezekbe fiatalon bele sem gondol....

2016. márc. 7. 01:55
 9/27 anonim válasza:
72%
"kevés öröm"???? Nem tudod miről beszélsz....
2016. márc. 7. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván eszembe jut. Ráadásul, bár nem vagyok idősebb nálad, viszont késői gyerek, ami azt jelenti, hogy anyukám már 60 elmúlt, apukám pedig közelít a 70-hez. Ja, és egyetlen gyerek... De igyekszem nem gondolni ilyenekre. Az senkinek segítene, ha ezen rágnám magamat folyton, és a létező legrosszabb forgatókönyveket próbálnám felállítani. Majd lesz valahogy...
2016. márc. 7. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!