Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám érzelmileg terrorizál...

Anyám érzelmileg terrorizál felnőtt létemre. Lehet rá hatni valahogyan?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, még egyetemista. Sosem voltam olyan típus, aki minden héten hajnalig bulizik, mondjuk nem is tűrte volna meg anyu, az biztos. Viszont bárhová elmegyek mondjuk havonta egyszer(akár szórakozóhelyre, akár színházba, moziba, stb), azzal zsarol érzelmileg, hogy ne jöjjek már későn (a későn az 11-éjfélt jelent nála, ha ekkor még nem vagyok otthon, akkor hívogat 10 percenként, hogy menjek már), mert ő nem tud aludni, amíg nem vagyok otthon. Tegnap mondtam neki, hogy holnapután színházba megyünk pár csoporttárssal, utána meg még lehet, hogy beülünk valahová, azt mondta, hogy üljünk be másnap délelőtt! Mondtam, hogy igen, tök valószínű, hogy mondom a többieknek, hogy figyeljetek, másnap délelőtt üljünk már be beszélgetni valahová, mert az én anyám nem tud aludni. Ha meg nem tud aludni, másnap végig hallgathatom, hogy ő milyen fáradt és így kell dolgoznia. Hiába mondtam már neki nem egyszer, hogy nem 15 éves vagyok, hanem 22. Elköltözni nem tudok, nincs rá pénzünk, és nem is lenne túl indokolt, mivel egy városban vagyunk az egyetemmel. De ha elköltöznék is biztos, hogy állandóan hívogatna, hogy otthon vagyok-e már. Arról már nem is beszélve, hogy megemlítettem neki nemrég, hogy lenne egy ösztöndíj külföldre, amit lehet, hogy megpályázok, mert nagy lehetőség. Természetesen kijelentette, hogy szó sem lehet róla, mindenhol robbantgatnak meg terroristák vannak, maximum a szomszéd városig mehetek. Persze nyilván tudja, hogy nem kell hozzá az ő beleegyező nyilatkozata, ezért próbál inkább az érzelmeimre hatni. Szerintetek mit tudnék csinálni? Lehet egyáltalán kezdeni valamit ennyire túlaggódó szülővel?
2016. márc. 21. 11:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
29%
Lehet. Majd keresel magadnak egy pasit akihez odaköltözöl.
2016. márc. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Anyád nem normális, nem értem, hogy miért nem bízik meg benned egy fikarcnyit sem. A helyzeten változtatni, csak te tudsz. Az ideális az lenne, ha el tudnál már költözni tőle, de amíg nem tudsz, addig is jó lenne normalizálni a helyzetet.


A legközelebbi programodnál elmondod neki, hogy hova mész, kikkel és hogy mikor mész haza, a telefont pedig szépen kikapcsolod vagy egyszerűen nem veszed fel. A megígért időben hazamész és ennyi.


Az öszöndíj pedig nagyon jó lenne, szerintem próbáld meg.

2016. márc. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Én sem tudom, miért nem bízik bennem. Soha nem volt olyan, hogy ne értem volna haza akkorra, mikorra megbeszéltük, vagy ha mégis, akkor szóltam neki. Olyan viszont elég sokszor volt, hogy tök jól éreztem magam valahol és csak azért el kellett indulnom haza, mert ő balhézott éjfélkor, hogy hol vagyok már. Soha nem is engedte volna, hogy ennél tovább ott legyek valahol vagy mondjuk a hajnali busszal menjek haza. Amikor pedig ezt próbálom mondani neki, az a válasz, hogy örüljek, amíg van, aki aggódik értem...
2016. márc. 21. 11:25
 4/20 anonim válasza:
61%

En is valaki ilyesmire gondoltam, mint A #2.

Először próbálj meg szépen hatni rá, aztán ha nem megy, zsaroló te is érzelmileg. Pl.: kezdj el panaszkodni neki, h nem tudtad magad jol érezni, mert állandóan hivogatott, vagy hogy a többiek szekálnak vele, hogy anyud szekál, vagy valami hasonló.

Persze ez veszekedessel fog járni, de kicsit szenvedni kell hogy aztán jo legyen.

Az en muterom is ezt csinálta, de leszoktattam róla. Igaz egy házban lakunk, es volt h nem beszéltünk több mint egy hétig, de megérte, mert most helyén kezeli a dolgokat.

2016. márc. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt békésen nem fogod tudni vele lerendezni. Mi lenne, ha lenne párod, és összeköltöznétek? Meg kell szoknia, hogy ne csüngjön ennyire rajtad. Kezdetnek kapcsold ki a telefont, hogy ne hívogathasson. Későn jössz, feküdjön le nyugodtan, elég neki ennyit mondani. Ha másnap pampog, engedd el a füled mellett. Fáradtan kell dolgoznia? Igyon lefekvés előtt meleg tejet, vagy nyugtató teát, és bújjon ágyba, senki nem akadályozza, hogy eleget aludjon. Előbb -utóbb megunja. Hidd el, ha mindig engedsz a hülyeségeinek, sose szabadulsz a nyomástól és ez csak rosszabb lesz, ha majd jobban függetlenednél! Melyik pasi venne komolyan, ha ennyire függsz az anyádtól? Valószínű sárkány anyós lenne, akinek te nem szabsz gátat, így minden pasid agyára fog menni előbb-utóbb.
2016. márc. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%

A szülők aggódnak, mindig, akkor is, ha felnőttél, a fiúkért is, de a lányokért még jobban, nem akarják, hogy bajod essen (hát még ha híreket is néznek vagy olvasnak...). Beszéljetek meg egy időpontot, legkésőbb mikorra számíthatnak rád, és azt tartsd. Neked is jobb úgy, meg nekik is.


Majd ha elköltözöl tőlük, már nem kell minden ilyenről beszámolnod.

2016. márc. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
73%

#4 vagyok

Szeretném azzal kiegészíteni, hogy tanulj meg "nem"-et mondani neki, de nem arra gondolok, h megmondod neki, hogy nem fogsz hazatérni éjfélre, mert abból nagy balhé lesz.

Olyasmire gondolok, hogy ha megker valamire, amit nem szívesen csinálsz meg, akkor egyszerűen mondd meg neki, hogy "nem" ha megkérdezi, hogy miert nem, akkor indokold meg szépen, de tényleg szépen, mert akkor nincs oka veszekedni. Minél többször nemet tudsz neki mondani úgy, hogy nem veszekedtek, annál közelebb vagy ahhoz, hogy bele törődjön abba, hogy csak reggel érsz haza.

Nálam az volt a kegyelemdöfés, hogy megkértem, hogy vigyen el egy helyre, ahová nem akart elvinni, es mielőtt válaszolt volna, mondtam neki, h akkor is elmegyek, ha nem visz el, de nekem egyszerűbb, ha elvisz.

2016. márc. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
11%
Ez nem terrorizálás, hanem természetes szülői reakció, legfeljebb van szülő, aki kimondja a szorongását és van, aki szorong, de nem mondja ki. Én fiús apa vagyok, de amikor a fiam ebben a korban még nem volt otthon este (akár mondta, hogy elmarad, akár nem), én addig nem tudtam elaludni saját szobámban, amíg ne hallottam a kulcs csörgését. Akkor viszont azonnal.
2016. márc. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Anyad behaloz nem enged felnoni

A te dolgod vele elfogadtatni hogy nem vagy gyerek

megbeszeled vele 03 ig hazaersz es ezt fogadja el ha nem tud aludni majd megszokja

Ha engedsz neki egesz eletedben mindenbe bele fog szolni es egyre jobban fog zsarolni mindenben

2016. márc. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
pályázd meg az ösztöndíjat és vissza se gyere!
2016. márc. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!