Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Teljesen önálló vagyok, mégis...

Teljesen önálló vagyok, mégis gyerekként kezelnek! Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

20/F

Egyszülős családban élek, van három testvérem. Egy nálam idősebb, s nem hajlandó dolgozni. Ezért nekem kellett elmennem iskola mellett, hétvégi programokat lemondva diákmunkát vállalnom, mert tudom mennyi pénz van a kasszában, mennyi jön be, s mennyi megy ki - rezsi, kaja - kellett egy kis plusz bevétel. Azóta is dolgozom, de még nincs meg az érettségim.

Az a helyzet, hogy tavaly volt az utolsó évem, s felvetettem, hogy magántanuló leszek. Eldöntöttem, felnőtt vagyok és képes vagyok tiszta döntésekre. Iskolába bejártam, de mellette dolgoztam többére hétvégén - de volt mikor hétköznap is. Egyszerűen nem ment semelyik, s gondoltam megoldásként, hogy a napi bejárás helyett +munkát vállalok, mellette osztályzó vizsgákra tanulok. De a bátyám, aki nem csinál semmit évek óta - 25 éves - és anyám nagyon leszólták, megtalálták a GÉPEMEN - amit én vettem magamnak a saját fizetésemből - a magántanulói kérvényt, s törölték. Sokáig piszkáltak vele, mintha gyerek lennék és rossz döntés lenne. Végül az lett belőle, hogy nem tudtam felkészülni érettségire, és ki kellett hagynom egy évet. Miért bánnak velem úgy, mintha gyerek lennék? Alig akarnak elengedni bárhova, s megsértődnek, ha elmegyek. S megjegyzem nem azért lakok itthon, mert nem tudok máshol, hanem azért, mert anyámnak a többiek nem fognak besegíteni, s összeomlik a háztartás. Azt sem tudom, mi lesz ha egyetemre megyek.

Mindig, mindenben dönteni akar a bátyám és anyám helyettem úgy, hogy szerintem képes vagyok kézben tartani az életem. Azt sem tudom mi lesz itthon, ha egyetemre megyek.

Még két példa. Tesóm és anyám is dohányoznak. De ha megtalálnak nálam egy dobozt, amit ÉN veszek, akkor kidobják. Mindig leszidnak miatta. Szülinapomra kaptam egy kis Jägert - kedvencem - és azt is kidobták. A gyerekeknek nem kell inniuk - mondták.

Megpróbáltam megbeszélni anyámmal, de akkor is gyerekként bánt velem. Mit tegyek, hogy ez változzon? Nem csoda, hogy ennyi gyerek otthon él. Ha a szülők nem képesek felnőttként bánni a felnőttel, akkor az gyerek marad... szerintetek csak úgy költözzek el?



2016. márc. 16. 13:35
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Elnézést, ha kicsit kaotikus lett, mert az lett. Nemrég értem haza és kidobták megint a cigimet - nem elszívták, kidobták - és borult a bili. Tudom, hülye indok. De ez már az utolsó csepp.
2016. márc. 16. 13:41
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tudsz tenni, hogy elköltözöl.
2016. márc. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, költözz el. Ha az otthoniaknak nem lesz pénze, majd spórolnak a cigin, vagy a bátyád rászánja magát, hogy dolgozzon.
2016. márc. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
Pakolj és költözz.
2016. márc. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
nézd te sajnálod anyádat mondván, ha elmész akkor mi lesz,de igazából nincs mit sajnálni, hisz a cigi és pia még anyai féltésnek megfelelne,de a magántanulói kérvényt iagzán megkérdezhette volna mielőtt kitörli. Nekem ebből az jön le, hogy semmilyen szinten te nem vagy tisztelve. Plusz bátyád egyfolytában otthon van így tele tudja beszélni anyád fejét,de ne feledd csak annak lehet telebeszélni a fejét aki hagyja. Tehát kérdezd meg magadtól ha te nem vagy tisztelve, akkor neked miért kéne anyukád háztartását figyelembe véve otthon csücsülnöd? Én a helyedben már rég elhúztam volna.
2016. márc. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Érettségizz le, utána ha felvesznek egyetemre, akkor menjél koleszba, vegyél fel diákhitelt, mellette dolgozz. Ha meg nem, akkor kezd el állandó melót, és költözz albérletbe.


Mindenféle otthoni szóbeli bizonygatásnál többet ér, ha azt tudod bizonyítani, hogy el tudod önállóan látni magad.

2016. márc. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
98%

"Azt sem tudom mi lesz itthon, ha egyetemre megyek. "


Itt a problema, az mar nem a te problemad, felnott emberek, oldjak meg. Te felnottel, koltozol, pont.

2016. márc. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
97%
"..anyámnak a többiek nem fognak besegíteni, s összeomlik a háztartás. Azt sem tudom, mi lesz ha egyetemre megyek. " na látod, itt a dolog lényege. Anyád és bátyád manipulál téged, mert te vagy a gyenge láncszem lelkileg. Nem fog összeomlani nélküled a háztartás és nagyon jól ellesznek nélküled is. Hidd el, nincs nélkülözhetetlen ember, majd a dolgok kissé átrendeződve, de mennek a maguk útján.
2016. márc. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
97%
Aztán ha összeomlik a háztartás, az már nem a te ügyed, ne hagyd, hogy magukkal rántsanak. Ha nekem ennyi idősen lett volna lehetőségem külön költözni, nem vacilálok, de nem volt. Úgy készülj a továbbtanulással, hogy onnan már ne hozzájuk költözz vissza, hanem külön háztartásba, akár haverokkal, mindegy. A családodra nem számíthatsz.
2016. márc. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%

1. Elköltözöl, mert elsösorban a saját életed a fontos.


2. Hogy anyád háztartása összeomlik, az nem a te dolgod, vagy megoldja, vagy nem.


3. Ha a többi testvéred nem csinál semmit ez ellen, az az ö bajuk.


4. Ha netán tényleg utcára kerülnének, akkor addigra lehet olyan végzettséged, amiböl tudsz csak anyádnak egy kis garzont bérelni.


5. A testvéreid majd megoldják egyedül a saját problémájukat.

2016. márc. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!