Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha az anyám...

Mit csináljak, ha az anyám gyűlöl engem és mindig megaláz mások előtt meg itthon is folyton verbálisan bántalmaz?

Figyelt kérdés

Mindenbe beleköt, amit csak csinálok. Pl. ha azt mondják, csináljak valami házimunkát, abba is talál valami hibát, ami miatt ordibálhat velem. Mosogatásnál mondjuk üvöltözik velem, hogy túlságosan kinyitom a csapot, mikor leöblitem az edényeket, de ha annál kisebbre venném, már alig folyna belőle viz és egy órahossza lenne, amig egy valamit elöblitenék..Meg ők még annál is jobban ki szokták nyitni, érdekes, olyankor nem jut eszébe emiatt aggódni.

Vagy mondjuk 18 éves lány létemre nem tudok egy palacsintát se megsütni. Mert amikor be akarnék menni a konyhába, azért is mindig üvöltözik velem. Legutóbb tegnap próbáltam palacsintát sütni, pontosabban nem rendes palacsintát, hanem barátnőm mesélte, hogy látott a neten egy ilyen paleocsintát és meg akarja otthon csinálni és utánanéztem és gondoltam, én is kipróbálom, mert csak egy banán kell bele meg két tojás és azokat összekeverni, aztán megsütni, mint a palacsintát. Erre mikor itthon nekiláttam, anyám kiabálni kezdett velem, hogy ő még életébe nem hallott ilyenről és hogy a palacsintába kell liszt is, barátnőm biztos direkt csapott be és most röhög a markába, hogy hogy átb szott engem, meg hogy ez nem palacsinta, hanem banános rántotta, meg hogy ilyet csak a hülye emberek esznek, ezért pont nekem való, meg ilyenek. Aztán egy óráig azon sopánkodott, hogy most erre a moslékra elpazaroltam egy banánt meg egy tojást, nekem fontosabb, hogy ilyen moslékot egyek, mint hogy arra gondoljak, hogy ők keresik meg a moslékomra a pénzt...Hát igen, egy db banán meg két tojás tényleg rohadtul nagy pénz, el nem tudom képzelni, hány éjjel és nappal dolgozhattak az árukért..

És az se megoldás, hogy akkor főzzek valamit, mikor dolgoznak, mert már nyugdijas és állandóan itthon van..

Meg amikor mennem kell vele valahová, megyünk az utcán és közbe is minden lányra, aki szembe jön velünk, elkezd mutogatni és ordibálja nekem, hogy nézzem meg, milyen normálisan néz ki, meg hogy mosolyog, én meg úgy nézek ki, mint valami c....ány, meg lehajtott fejjel megyek mindenhová, mint egy elmebeteg. Már esküszöm szégyellek vele megjelenni bárhol is, mert mindig, mikor igy elkezd más lányokkal összehasonlitgatni engem meg ordibálni velem az utca közepén, látom, hogy mindenki minket néz és ez olyan kinos...

Ráadásul nem csak utcán aláz meg előszeretettel, hanem az iskolában is. Már 9. óta direkt nem is mondom neki, mikor vannak a szülőik, mert mikor legutóbb elment, elkezdett kiabálni az osztályfőnök meg a többi szülő előtt és szidott engem, hogy ilyen hülye egy gyerek, mint én, a világon nincsen, mert kérdezi itthon tőlem, hogy mennyi hiányzik nekem az osztálypénz befizetéséből, én meg nem is tudom, meg hogy semmit nem mondok el neki. De közbe honnan a f szomból kéne pont nekem tudni, mi van az osztálypénzzel, mikor ő fizeti?? És egész szülőin igy ordibált meg rólam beszélt, hogy milyen idióta vagyok..

Itthon meg amúgy csomószor azzal fenyeget, hogy agyonver meg leszúr egy késsel. Apám csak annyit mond, hogy nem tud vele mit csinálni és nem is érdekli igazából...

Mit tehetnék?


2016. márc. 22. 15:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha életveszélyesen megfenyeget, vedd fel mobillal és jelentsd fel.


Egyébként meg: tanulsz mint a kisangyal és elhuzol jo messze egyetemre/fősulira koleszba. Diákmunka+diákhitel. A saját lábadra állsz.

2016. márc. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
18 vagy. Munka - albérlet - magánélet - anyád meg élje a saját életét. Ez tényleg ennyire szimpla. Először kell a fizu, aztán társbérlet akár, és ennyi. És úgy élsz, ahogy akarsz. Komolyan! Nem az első lennél, aki megteszi. Csak akaraterő kérdése. Semmi más.
2016. márc. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Lehet, hogy nem leszek népszerű a véleményemmel, de tapasztalatból írom, hogy családon belül is a tagok addig mernek elmenni, ameddig a másik hagyja. Anyukád amellett, hogy klinikai eset, látja, hogy meddig mehet el veled, és úgy is bánik veled. De ha egyszer kimutatod a fogad fehérjét, ha csak egyszer odab.szol a födre úgy istenigazából egy tányért, mikor így ugat veled, akkor meglátod, behúzza a vészféket ő is.


Most vagy ápolgatod évekig anyád elcseszett lelkét, hogy újra normális legyen vagy megmutatod neki, hogy veled sem lehet mindent mehtenni, nem a kutyája vagy. Ez utóbbi gyorsabban fog hatni rá. Ja, és ha kidobással fenyeget, ne dőlj be neki. 18 éves korod fölött is köteles eltartani, ha még nappali tagozaton tanulsz.

2016. márc. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindig ilyen volt, vagy csak az utóbbi két-három évben? Mert ha nem, akkor eü. problémája is lehet.
2016. márc. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
1%
Igen, 3-as, lehet agresszív bunkó, és eltartathatja magát anyucival, mert neki kuss a neve jogilag, vagy lehet felelősségteljes felnőtt ember, aki a maga életét éli. Mind a kettő megoldás. A kérdés az, hogy melyik a normálisabb? Majd eldönti a kérdező. Tányért dobni és lejmolni anyucit egyszerűbb. Felnőni nehéz, de szerintem kifizetődőbb. És most nem anyagilag értem.
2016. márc. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

11.-esen, érettségi nélkül nehezen kezdenék el dolgozni..

Amúgy mindig ilyen volt.

2016. márc. 22. 15:18
 7/20 anonim ***** válasza:
97%
5-ös, nem értelek. Attól, hogy valaki a sarkára áll, és nem enged meg mindent másoknak vele szemben, még lehet valaki felelősségteljes. Nem kell senkinek eltartatni magát, de a zsarolásnak sem kell engedni. Az agresszív és bunkó jelző pedig ez esetben anyukát illeti.
2016. márc. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
33%
Van, aki a kifogásokat gyűjti, van aki a megoldásokat keresi.
2016. márc. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
96%
És az is felnőttség része, hogy megtanuljuk megvédeni magunkat, akár a saját szüleinkkel szemben is, és vállaljuk a konfliktusokat.
2016. márc. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Milyen kifogásról beszélsz?? :"D Az kifogás, hogy nem egy évvel előbb születtem meg, mert akkor már érettségizhetnék és mehetnék dolgozni? Érettségi nélkül hová vennének fel szerinted, te nagyon okos? Max ilyen szórólapozáshoz hasonló lehetőségeim lennének, amiből megnézném, hogy fizetnél ki te egy albérletet meg hogy tartanád el magad XD
2016. márc. 22. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!