Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fél fizetésem adjam le,...

A fél fizetésem adjam le, mert elköltötték az összes pénzüket, pedig itthon sem vagyok?

Figyelt kérdés

Nemrég a nevelőapám kitalálta, hogy be kell szállnom mindenképpen a családi kasszába mert ő egyedül nem bírja az anyagi terheket..

Nemrég fejeztem be egy tanfolyamot, amiért a munkaügy által kaptam pénzt, amiből fenntartottam magam, és még itthonra a konyhára is vettem mindig dolgokat. Amennyi pénzt meg tudtam spórolni, ahhoz egyáltalán nem szeretnék hozzányúlni, mert 2 hónap múlva költözök a barátommal németországba, mert munkát kaptunk, és valamiből ki kell jutni és élni egy hónapot az első fizetésig. Ezért most alkalmi munkám van, ami heti egy napot jelent, így a havi keresetem olyan 25ezer forint körül van. Ebből szintén megoldom a gyógyszereimet, a számláimat, a kajámat, de jórészt a barátoméknál vagyok, ahol a szülei mivel támogatni akarnak minket a költözés miatti spórolásban, annyit kértek, hogy kicsit segítsek be a házimunkába, esetleg (ha már szakács a szakmám) főzzek néha ebédet. Emiatt elmúlt néhány hónapban a barátomtól sem kértek már háztartási hozzájárulást.

Az itthon töltött idő kb heti 2-3 nap, abból is az egyik az a nap, amikor dolgozok.

Ez volt az én oldalam, akkor most a nevelőapámé, és anyámé: Nemrég több, mint egymillió forintot kaptak (most nem fejtem ki), amiből kifizették a meglévő autójukat, de vettek hozzá még egyet csak úgy, hogy legyen egy munkás is, nekiálltak lakást felújítani, meg belefogtak egy vállalkozásba is, ami rengeteg pénzt vitt már el, pedig még el sem kezdték.

Szóval ezzel el is ment az összes pénz, és ezért most a havi 25ezres fizetésemből 10ezret követelnek, azért mert hivatalosan itt lakok.

Néha előadják burkoltan, hogy mekkora teher az, hogy még itthon lakok, de ha a keresetemhez mérten ennyi el akarnak kérni, akkor hozzá kéne nyúlnom a spórolthoz, ami meg másra van.

Most én vagyok a szemét, vagy jogosan érzem kellemetlenül magam?

L21


2016. márc. 10. 15:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%
Nem vagy szemét,de mondjuk nem tudnál elmenni máshova is dolgozni,hogy ne hetente csak 1 napot legyen melód? 10.000 hozzájárulást csak azért érzel soknak,mert kevés a havi jövedelmed. Elmehetnél akár takarítani is arra a 2 hónapra,vagy bármi.
2016. márc. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Hülye lennél, ha adnál. Nem tudnak bánni a pénzzel, nem érdemlik meg a segítséget.
2016. márc. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

Jó kérdés, hogy jogos-e a kérésük, sokféle szülő van, én anyukám is megtenné amit a te szüleid, de például barátnőm szülei csak segítenek és adnak, apukám is rengeteget segítet mikor szükség volt rá.

Egyébként megtehetik, hogy elkérik, sőt talán még jogos is, más kérdés hogy 2 hónap alatt 20 ezer forinttal kivannak-e segitve, mert ha kimész külföldre, és ugy váltok el, akkor a kutya se fog rájuk nézni.

2016. márc. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ahogy volt egy kis pénzük, rögtön elvásárolták többnyire felesleges dolgokra, ezért sosem tudtam kérni tőlük ha valamit szerettem volna, így 16 éves koromtól minden évben diákmunkán voltam, 18 után egy érettségivel meg rengeteg időt töltöttem hétvégi munka kereséssel, vagy mentem volna délutánonként takarítani is, de sajnos sehol nem volt felvétel. Most is a tanfolyam mellett kezdtem el dolgozni hétvégente, de hiába kerestem közben mást is, hogy ha vége, akkor legyen valami hétköznapra is, sajnos vagy nem volt felvétel, vagy csak simán nem hívtak vissza.. Ezért örülök, hogy egy a kicsi is van, és hogy nemsokára normális munkahelyem lesz, csak messzebb. De legalább lesz.
2016. márc. 10. 15:24
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
Mondj nemet és kész, hogy abból fizetsz magadnak minden egyebet. Ha eddig kibírták, ki fogják bírni még 2 hónapig, ne hagyd lehúzni magad.
2016. márc. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
32%

Kellemetlen vagy sem, igazából 21 éves már nem tanuló nőként már sajnos nem várhatod el azt, hogy szüleidtől bármit is ingyen kapj. Nevelőapától - még ha jófej is - még kevésbé, anyud meg függhet tőle.

Persze szerencsésebb helyzetben levő fiatalokat még bőven segítenek ennyi idős korban.



Ptk. szerint egyébként még tanuló nagykorú gyereket sem kell mindig eltartani:

"4:220. § ... (3) A szülő nem köteles nagykorú, továbbtanuló gyermekét eltartani, ha ... c) ezáltal a szülő saját szükséges tartását vagy kiskorú gyermekének tartását veszélyeztetné."

2016. márc. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%

Heti 2-3 nap a hónap harmada.

A kérdés elég csalója, mert a "fél fizetés" alatt senki sem 10 ezret ért.

Az üzletekben az árak sem a kerested alapján alakulnak.


Mindettől függetlenül nagyon nem érzem jogosnak a szüleid elvárását, mert lenne pénzük, ha normálisan beosztanák. 10 ezer a lakásfelújításhoz, autóhoz viszonyítva semmi, meg egyébként sem sok. Neked, a mostani helyzetedben pedig igen.

Elég sz.ar lehet 21 évesen érezni, hogy szabadulni akarnak tőled a szüleid.

2016. márc. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
62%

megmondod, hogy elköltötted: repjegy, kaució, anyjafüle

ha nem pálya, akkor mond meg, hogy akkor addig odacuccolsz barátodhoz, gondolom nem baj, mivel úgyis kb ott vagy minden, 2 hónap mulva meg mentek ki.

2016. márc. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
57%

Én a helyedben nem adnék, ha ők nem tudnak bánni a pénzzel, nem kéne a te jövedelmed felét elvegyék. Ráadásul 2 hónap és elindulsz egy jobb jövő irányába, tudják hogy arra spórolsz, nem?

Ha megoldató, költözz a barátodhoz, azt a kis időt fél lábon is kibírjátok.

Majd ha lesz jó állásod, jusson eszedbe ha kérnek tőled egy kis pénzt. Majd küldj nekik 10 ezret.

2016. márc. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
48%

Nem vagy hülye, egyrészt nekik kéne támogatniuk téged, nem fordítva, másrészt ha nem tudnak bánni a pénzzel, azért ne te szenvedj.

Az én szüleim sose kerestek jól, hárman voltunk testvérek mégis mindig megvolt mindenünk, és az életben nem kértek tőlem pénzt, inkább ők adtak amikor tudtak.


De egyébként barátnőm édesanyja is ilyen mint a te nevelőszüleid, 1,5x annyit keres mint mi együtt a barátnőmmel, mégis a barátnőm pénzeli őt, már hitelt is vett fel neki, nekem ez se tetszik, de igazából még nem az én dolgom.

2016. márc. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!