Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet ennyire kivételez...

Hogyan lehet ennyire kivételezni gyerekeik között (egyik saját lakást, kocsit kap, másik semmit)?

Figyelt kérdés

Páromék hárman vannak testvérek: nővére aki már dolgozik, Ő, öccse akik egyetemistám. Tavaly mèg a nővèrével ketten laktak egy lakásba, nappali 2 szoba. Nyáron nővére kapott saját lakást nappali 1 szoba, öccse elkezdte az egyetemet, ketten vannak a nagy lakásba. Azt mondom ez így ok. Bár az fura, hogy a szülők már most eldöntötték, hogy majd a nővéréé lesz ez a nagy lakás, öccsnek vesznek egy vadiúj kicsi lakást, párom marad ebben. Ez màr eleve nem egyenlő. De ok.

Most viszont a nővérének vettek egy kocsit. Mikor nagyon jól keres, semmire nen kell spórolnia. Simán gyűjthetett volna. És nem is jàr nagyon haza így nem indokolt. Ezzel szemben párom és öccse egy autóval jàrkálnak. Nem is egyszerre van órájuk várni kell egymást. 70 km-re tanulnak ugyanis, ezt eddig nem írtam. De ez is lényeg, hogy van egy szülővarosunk és az egyetemi vàros ahol tanulnak, maradni akarnak és ott vannak a lakások.

Nem egyszer volt olyan hogy emiatt nem tudtunk még egy kicsit együtt maradni.

Tehát a lànynak minden saját, fiúknak minden közös. Ezt a kocsit szerintem valamelyiküknek kellett volna megkapni mindenképpen.

Nem pénzéhesség , de a nővére meg tudta volna venni majd ha akarja. Ők tanulnak. Az anyjuk kijelentette, hogy párom nem dolgozhat addig diákként sem, mivel orvosira jár, nehéz szak (bár szerintem csak azért mondja mert ő is az és fényezze magát. Ilyen sajnos)

Másrészről még akár egy másik kocsit is tudtak volna venni , apja állandóan cserélgeti a kocsiját, rengeteg pénzt bukik el vele szerintem.

Amit nem értek, hogy ezt miért nem látja be senki , hogy kivételezés folyik? Hogyan lehet ezt csinálni? Ha hàrom gyerekem van akkor három van. Mindegy hogy fiú vagy lány


2016. márc. 22. 17:49
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
97%

Gondolom, mivel a két fiú még tanul, így is igen sokbakerül a szülöknek.

A lánynak meg azért segítenek, mert látják, hogy nem csak a markát tartja.


Az orvosi egyetem meg tényleg nehéz, ha szerinted az anyja "csak azért mondja mert ő is az és fényezze magát", akkor a te fejedben igen nagy sötétség van.


Mellesleg neked végképp semmi közöd ahhoz, hogy a barátod szülei kinek mit adnak - és ezek szerint a "gyerekeket" ez nem zavarja, csak téged!

2016. márc. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne beszelj bele, mert joggal gondolja majd mindenki, hogy tartod a markodat.
2016. márc. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 A kérdező kommentje:
Én nem tartom a markom, nem várok semmit. Az sem biztos hogy együtt maradunk, fiatalok vagyunk, tehát nem a hasznot nézem. Csak szerintem ez így nem igazságos
2016. márc. 22. 18:09
 4/58 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi egyete mellett, ha elakarja végezni, akkor nincs ideje sem dolgozni, sem sokat szórakozni!
2016. márc. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
87%
Hiaba bizonygatod, amig ezen problemazol, senki nem fogja elhinni.
2016. márc. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:
Nem vagyok sötèt. Csak tudom hogy vannak más nehéz szakok is. Azért ez sem ördögtől való. A nővére meg gyakornokoskodott sokat egy cégnèl nem csak a kötelezőket, azt nem ellenezte az anyja
2016. márc. 22. 18:11
 7/58 A kérdező kommentje:
Ok, sokat tanul aláírom. De azért szórakozni is tud. Amúgy csak azért írtam, hogy ezért nem tud magának autót venni
2016. márc. 22. 18:12
 8/58 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem tök undorító, h ennyire pénzéhes vagy, főleg hogy semmi közöd az egészhez. Ez az ő dolguk, egy másik család dolga, te meg már most is tartod a markodat pedig egyenlőre csak egy szimpla kis barátnő vagy, mondjuk nem is lesz belőled feleség, ha ilyen pénzéhes hárpia módjára viselkedsz és a pasidnak is ezt a dumát nyomod.
2016. márc. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha itt az ideje,talán ő is kap, szerintem meg így jogos. Nekem van egy nővérem, ő kapott egy laptopot,mikor leérettségizett, mikor diplomázott egy Ladát :D, plusz zsetont. Mikor én érettségiztem,már volt laptopom, mert összespóroltam rá,így én akkor kaptam újaz,mikor meglett a BA diplomám,mikor meg az MA, akkor egy autót,nem ladát,mert én adtam bele még több pénzt,amit melóval kerestem. De mindketten megkaptuk ugyanazt. Most az miért nem igazságos szerinted,hogy a nővére meg az öccse kapnak egy kisebb,de új lakást,míg ő marad a régebbi,de nagyobb lakásban? Szerintem még ő jár legjobban,ha egy kicsit gyűjt majd egyetem után! akkor felújítja,és ott a szuper kecó. Kocsit meg majd kap lehet 1-2 év múlva. Szerintem teljesen igazságosak,nem tudom,mi a problémád. Az anyja nem akarja,hogy dolgozzon,talán azért,mert tudja,hogy az orvosi baromi nehéz,és jobban jár a gyereke,ha azt a kis időt,ami szabadon marad neki,azt magára,kikapcsolódással tölti,nem pedig melóban. Szerintem rosszul látod,de te tudod.
2016. márc. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:
De nem úgy akarják a lakást. Hanem a nővére visszaköltözim a nagyba. Párom megy a kicsibe. Öccse kap egy újat. Így írtam. Félreértetted. Mert neki addigra màr majd család stb. De páromnak/nekünk is lehet
2016. márc. 22. 18:35
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!