Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha ilyen az anyukám...

Mit tegyek ha ilyen az anyukám? 14/L

Figyelt kérdés
Sokszor ordít velem, de nem azért mert éjszaka elszöktem bulizni és piáltam a haverokkal, hanem mert például van egy hajszál a mosdókagyló szélén. És nem értem, de minden nap van ebből kiabálás, hogy ő meglátott egy három centis hajszálat a mosdókagylóban, de neeem, nem az övé. Akkor sem az övé, ha én nem is ott fésülködtem.Ha magamtól meglátok egyet akkor eltakarítom, akkor is ha anya rámszól. De ez csak egy példa, ma pl mondta egy sima egyszínű pólóra hogy ha ilyen rossz időben ma felvettem, akkor nem engedi hogy többé felvegyem (tudta hogy vettem rá egy cipzáros pulcsit). Mivel ma már minden sz**ságot számítógépen kell csinálni, így a házimat is épp a laptopon csináltam (mert el kellett küldeni emailben a tanárnak) és jött megint az ordibálás, hogy egész nap a gép előtt ülök (akkor is ha csak 5perce kapcsoltam be) és ha nem a gépet nyomkodom akkor a telefonom. Egyébként azért szoktam telefonozni mert nem igazán vannak barátaim (persze anya ezt nem tudja) és valamivel el kell ütnöm az időt a tanulás mellett. Ha felsorolnám az összes ilyen dolgot, akkor írhatnék egy könyvet is róla. De volt már olyan is hogy a fogkrémet nem kupakjával felfele, hanem lefele tettem le, és ebből lett hogy én egy lusta disznó, k***a kölyök vagyok, egy hülye liba, stb. Értem hogy fáradtan jön haza a munkából, sz** nap volt, de nekem is sz@* napjaim vannak a suliban és ez a folytonos kötekedés kezd nagyon kiakasztani. Szeretem őt, de míg néha tök normális,jófej, sokszor váratlanul elkezd utálni,beszólni,sértegetni. És nagyon rosszul esik amiket mond.

2016. márc. 22. 18:04
1 2
 1/12 anonim válasza:
39%
Ha tudsz, szólj apudnak, esetleg menj be a gyámügyhöz, Ők is biztosan szívesen meghallgatnak, legalább is nálunk faluban ez így megy. :D
2016. márc. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Arra vigyázz, hogy te nem vedd fel ezeket a szokásokat tudat alatt... Te ne köss bele másokba hasonlóan.
2016. márc. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon sajnálom a helyzetedet. :(

Szerintem beszélj anyuddal, mondd el neki hogy mi bánt. Akkor beszéld meg vele, mikor nem veszekedtek. Öntsd ki neki a szíved, szerintem meg fog érteni. Arról is beszélj neki, hogy nincsenek barátaid, és hogy emiatt is nagyon nehéz most neked. Szerintem meg fog érteni, és jól fog esni neked is, ha kiöntöd valakinek a szíved. Hisz ha a saját anyukádra nem számíthatsz, és nem tudod vele sem megbeszélni a dolgokat, akkor kivel fogod(?)

Biztos vagyok benne, hogy szeret téged. Beszélj vele, hidd el jó érzés lesz, megkönnyebbülsz, és anyukád is jobban átlátja a helyzetedet, és meg fog érteni.

2016. márc. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Mintha csak engem írtál volna le. Ma például anyukám azt mondta, hogy nem vagyok semmire se jó és hogy csak élősködök :) már tizedik óta ez megy, most 18 vagyok. Az a gáz, hogy már nem tudom felvenni az ilyeneket és csak mosolygok rajtuk mert már ennyire megszoktam. Minden nap hazajövök és megy az ordibálás, nem szeretek itthon lenni vagy legalábbis nem vele együtt. Meg tudlak érteni és egyszerűen ez már szőrszálhasogatás amit csinál, mindenbe bele akar kötni. Sokkal rosszabb is lehetne, nem vagy sem ribi, nem drogozol... Azért valamilyen szinten neki is igaza lehet. Én ez ellen bezárkóztam a szobámba és alig vagyok a szüleimmel, persze ez se túl jó, de nálam ez egyfajta védekező reflexé alakult ki. Veled vagyok, kitartást :))
2016. márc. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem is ott, akkor szólni kell neki, hogy érted, hogy fáradt, stb, de ne beszéljen így veled, mert szarul esik. Ha nekem a gyerekem ilyet (kenyszerülne) mondana, föld alá süllyednék!


Beszélgessetek, mondd el a gondjaidat, hallgasd meg az övéit.

2016. márc. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Jajj kicsim én ugyanebben a helyzetben voltam a te korodban. 22/l vagyok. Amúgy mára már nem is szeretem az anyámat. Na igen ami tanácsot tudnék adni hogyha észreveszed hogy hullik a hajad akkor menj bőrgyógyászhoz mert nekem már a fejem tetején megritkult. A viselkedését meg tényleg ne vedd át. Én is részben átvettem most fogom leküzdeni.
2016. márc. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A gyk-n mindig az a válasz, hogy ha a szülő minimálisan csúnyán beszél a gyerekkel, akkor menjen a gyámügyhöz. Komolyan mondom, nem tudom ki az aki komolyan gondolja, hogy a gyámügy azzal fog foglalkozni, hogy x gyereknek az anyja azt mondta, hogy a mosdókagylóban hajszál van? A gyámügy jó esetben azzal foglalkozik, akit napi szinten vernek, meg nincs kaja és mindkét szülő alkoholista, de néha még azokkal sem.

Kérdező! Anyád ideges, nem szép amit csinál, de sokat nem tudsz ezen változtatni. Mondhatod neki, hogy rosszul esik, amit csinál, hátha bejön, vagy megpróbálhatsz háttérbe vonulni (a szobádba) és kevesebb okot adni a beszólásaira.

2016. márc. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem foglalkozna veled a gyámügy.
2016. márc. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek az én anyukám is pont ilyen...Minden sz@rért leszid,ordít kezd belõle nagyon elegem lenni ;de persze nagyon szeretem de ami sok az sok....

15/l

2016. márc. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

egy ismerősöm azt csinálta, hogy felvette a mobilján a kamerával ezeket. aztán összevágta és visszajátszotta az anyukájának. az meg kb a felvétel megnézésekor döbbent rá, hogy milyen hangosan ordít, meg milyen rondán beszél. és ok nélkül.

utána ő igyekezett megváltozni. de lehet, hogy te ellentétes hatást érnél el.

de mindenképpen világíts rá neki, hogy ne rajtad vezesse le a feszültséget, ne akadjon ki minden hülyeségen, ne káromkodjon..

mert szerintem ez nem normális. minek vállal gyereket az, aki utána nem tud normálisan beszélni vele, hanem ordibálni tud csak?

meg lehet normálisan is mondani, hogy pakolj el magad után stb.

2016. márc. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!