Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám és a párom anyukája...

Anyukám és a párom anyukája rendmániás, és emiatt minden családi összejövetel kész rémálom. Ez már mindig így marad?

Figyelt kérdés

Anyum külföldön él, és ha hazajön, az összes szabadnapját sikálással, pakolással, átrendezéssel tölti. Nekem feleslegesnek tűnik ennyi takarítás, ráadásul én is mindig megkapom, hogy rendetlen vgyok, és folyik a szemét.

Mostanában már csak összepakolok, mert egyszerűen semmi sem elég jó neki, úgyis mindent lebont és elölről kezd.

Nagyon nagyon idegesítő. Párom anyukája dettó ilyen, de ő simán csak finnyáskodik és kritizál, ő nem áll neki takarítani, csak a saját otthonában. Akkor viszont még ebéd közben is nyomja. Ráadásul párom nagymamája dettó ilyen. Nem lehet őket leültetni.

Na most így minket is bestresszelnek, fél óra sem telik el, és vita van belőle.

Mi a megoldás? Beszállni a nonstop takarításba, vagy hagyni, hogy morogva takarítsanak?

Nem értem ezt a kényszert, és nem szeretnék én is ilyenné válni, de folyton behúznak...

Nem lehet a takarítás a közös programunk banyek :D

26L


2016. márc. 20. 12:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
16%
Ha MINDENKI szerint rendetlen vagy, akkor NEM ÖK a rendmániások, HANEM TE vagy rendetlen.
2016. márc. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Jaa, hogy iylen egyszerű lenne? Köszönöm szépen :D
2016. márc. 20. 12:31
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, egyáltalán nem kell ilyenne válni. Ez a mártír anya sors maradjon meg nekik. Én anyám is ilyen. Teljesen felesleges minden vita. Mi azóta szólunk csak be, mióta megszuletett a kisfiunk. Utazunk hozzájuk 150km-t, és mást sem lehet hallani, mint h "most a nagyi nem ér rá". De ha szólunk, az a válasz,h vkinek ezt is meg kell csinálni. Ha meg engem piszkál, én megmondom,h nekünk más az értékrendunk.

Az egyetlen megoldás: még kevesebb találkozás. Mi többször mondtuk is, h azért minek utazzunk, h folyton távol kell tartani a kicsit, mert a nagyi éppen felmos, feltorol, főz...stb.

2016. márc. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
9%
Mondjuk a külön költözés mint opció evidens lenne....
2016. márc. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

szerintem a megoldás az,hogy nem a te otthonodban találkoztok. menjetek el egy beülős helyre, vagy tegyetek egy sétát a városban. így legalább elkerülitek a felesleges vitát.vagy menj te hozzájuk, úgy nem tudnak belekötni semmibe.

engem is idegesít,hogyha vendégségbe jönnek hozzám és elkezdenek pakolászni. nem élek pedig disznóolban.

2016. márc. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%
4# mondjuk az is evidens lenne,hogy elolvasod a kérdést mielőtt ideböfögsz valamit. a kérdező nem él együtt se az anyukájával, se az anyósával.
2016. márc. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
10%
Nekem nem derült ki, hogy nem a kérdező anyjanal laknak. Épeszű ember nem engedi másnak hogy a saját otthonában takarítson, rendezkedjen
2016. márc. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%

"Anyum külföldön él, és ha hazajön"

"Párom anyukája dettó ilyen... ő nem áll neki takarítani, csak a saját otthonában."


nekem ezekből az jön le,hogy nem élnek együtt,de javíts ki ha tévedek.

2016. márc. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
8%
Nekem meg az jön le, hogy az anya lakásában élnek
2016. márc. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem élünk együtt, ha hazajön egy-egy hétre, nálunk lakik. Egyébként ha a saját anyjához megy anyum, ott is takarít. Keresztanyum,anyukám testvére ugyanígy, éjjel nappal takarít. Belegondolva más nincs is nekik, a gyerekek felnőttek, kirepültek, plusz a párkapcsolatuk mind borzalom. Kettőnk családjában többen férfi is gyűjtögető, azt hiszem ez is rátesz.

Nem értem az okoskodó kommenteket, miszerint épeszű ember mit hagy és mit nem. Nincs anyukátok, aki mindent jobban tud? :D

2016. márc. 20. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!