Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha anyukám...

Mit csináljak ha anyukám "takarítás" mániás?

Figyelt kérdés
Amikor anyukám otthon van akkor mindig takarit és midig azt mondja hogyén is segitsek (én alapból nem vagyok egy lusta gyerek) de amikor már napi 2 órát kell takaritanom akkor már kezdem megunni. Pl ma hazajöttem a suliból és elkezdtem tanulni mikor anyukám hazaérkezett akkor azt mondta takaritsam ki a szobámat (minden nap ki kell talaritanom) én pedig mondtam neki hogy nekem még tanulnom is kéne nehogy rossz jegyet kapjak (matekból) de ő azt mondta hogy őt nem érdekli hanyast kapok csak takaritsam ki a szobámat. Én abban szeretnék tőletek segítséget kérni hogy esetleg hogyan hozhatnám rendbe anyukámat mivel ő nem látja be ezt a "mániáját". Ezzel az a legnagyobb problémám hogy miatta romlanak a jegyeim és ő ezt nem akarja belátni. A válaszokat előre is köszönöm.

2016. márc. 9. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi "osszefogtunk" a húgommal, de semmire nem mentünk. Hiába mutattuk neki, h egy szem por nincs a polcokon, akkor is le kellett törölni a semmit. Mi sokszor azt csináltuk,h azt mondtuk neki h már letörölgettünk. Nekünk annyival nehezebb volt,h csak az ötöst fogadták el.

Ahhoz h ezen változtass, a kiváltó okokat kéne megszüntetni. De ez szerintem esélytelen, mert nyilván vhol régen félresiklott az élete. Inkább majd azon faradozz, h te nehogy ilyen legyél.

35N

2016. márc. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
1 héten 1x (hétvégén) miért nem elég összeporszívózni a szobádban ? Kérdezd már meg tőle .
2016. márc. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%
Én imádnám ha az asszony ilyen lenne.
2016. márc. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rendes válaszokat légyszi mert nagyok komoly a baj!!
2016. márc. 9. 21:28
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

3-as, nagyon poénosnak hiszed, de rhadtul nem az! Képzeld el, hogy hazajössz melóból, és asszony rád rivall, hogy mindenedet vesd le, mert koszos, fürödj meg, moss hajat. Plusz takaríts állandóan... ebbe a családtagok legalább annyira tönkremennek, mint az illető - csak épp ő nem tudja.


Kérdező: anyádnak pszichológus/iáter kéne, de úgysem fog elmenni, mert ő teljesen egészséges. Esetleg próbálj összefogni valakivel, hogy segítsen ebben, a takarításra meg hazudd azt, hogy már megcsináltad.

6 évig ebben éltem, ismerős a szitu, mostohaöcséimmel már össze-vissza kamuztunk napi szinten, mert kétnaponta felsúrolni mindent! nem poén.

2016. márc. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nincs a sulidban valami védőnő, vagy lelkigondozó, akinek ezt elmondhatnád? Akár az egyik tanárodat is beavathatod.Valamilyen szinten neki is törődnie kell azzal, hogy milyen családi körülmények között élsz, hiszen a neveléseddel foglalkozik. Mondd el részletesen, hogy mi a baj, és kérdezd meg, nem beszélne-e anyukáddal, mint felnőtt a felnőttel, hátha rá hallgat.


Kérd meg őt, hogy hangsúlyozza anyukádnak, hogy amennyiben te tanulni szeretnél, engedje, és ne kényszerítsen feleslegesen takarításra, ha a kötelező feladataiddal még nem vagy készen. Ugyanis amíg iskolaköteles vagy, az állam gyakorlatilag kötelez téged arra, hogy minden iskolai feladatot maradéktalanul elvégezz, ez pedig komolyabb elvárás, mint anyuka hisztije egy nemlétező porszem miatt.


Szerintem az elfogadhatatlan, hogy az iskolai eredményeid lássák kárát egy ilyen hülye mániának, aminek a te esetedben (Sosem koszos a szobád.) nincs is alapja.


Sok szerencsét!

2016. márc. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
küldd át hozzám:))
2016. márc. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám is tök ugyanilyen, csak neki nem lehet segíteni, ha valaki nekiáll takarítani, akkor jön és habzó szájjal üvöltözik, hogy ezt nem így kell, majd ő megcsinálja, nevetséges amit csinálunk, nélküle megenne a kosz minket stb.

Miatta nem lehet semmi családi programot csinálni, mert neki állandóan takarítania kell.

Én már nem foglalkozom vele, engedd el te is a füled mellett, amit anyukád mond, az lesz a legjobb.

2016. márc. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, mennyire jó ötlet, de beülhetnél a sulikönyvtárba, vagy akár a városiba tanulni, esetleg kávézóba, barátodékhoz, de ott nagyon kell vigyázni, nehogy véletlenül ne tanuljatok, mert nekem már volt olyan, matracon parkban vagy összecsukhatós kisszéken, sámlin; hát buszon pl nem tudom, mennyire tudnál tanulni, vagy valami sulis szakkör teremnek a végébe beülhetnél esetleg, vagy talán mekibe, vagy a piacon, ha vannak padok, de talán a legjobb egy sulin kívüli könyvtár lenne. Vagy esetleg zárd be, torlaszold el, reteszeld be az ajtót, és esetleg rakj be valami zenét, hogyha esetleg kiabálna, akkor elnyomja, vagy azt nem is feltétlenül kell, csak úgy bedughatod némán is a füledbe a fülhallgatót, talán az is valamennyire elnyomja. Vagy ha kifelé nyílik az ajtód, és nem tudnád eltorlaszolni, akkor talán összeköthetnéd valami gumikötéllel pl az ajtó és az ablak kilincsét. Meg volt valami olyan retesz is, meg nem mondom, melyik kérdésben, amit te is fel tudnál szerelni nagyon könnyedén, még szakembert sem kéne hívni hozzá, viszont az a baj, hogy azt meg le tudná szereltetni, vagy esetleg le tudná szedni ő maga is, amíg nem vagy otthon, vagy akár esetleg, hogyha fizetne valakinek, hogy szedje le, akkor még talán úgy is le tudná szereltetni, hogy otthon vagy. Esetleg bevásárlóközpontban legfölül is lehetne talán tanulni , ha van terasz.
2016. márc. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az aki azt mondja, hogy kérjen meg külsős emberkét, hogy beszéljen a kérdező anyjával, az belegondol, hogy utána a kérdezőnek kell az anyja elé állnia, a szemébe néznie, és "megmagyarázni" neki, hogy miért "árulta el"...? Nem? Gondoltam.

Kérdező: Mondd azt ilyenkor, hogy már takarítottál. Ha ez se jön be, akkor mondok egy drasztikus megoldást: Lopkodd el a takarítószereit.

2016. márc. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!