Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti elengednétek a 18...

Szülők! Ti elengednétek a 18 éves lányotokat?

Figyelt kérdés
a barátjával nyáron Spanyolországba menne kb 4-5 napra nyaralni. a srác 23. évét tölti be addigra, találkoztunk már vele, akkor lesznek 1 éve együtt azért is mennének
2016. márc. 23. 11:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
67%
4-5 napra felesleges olyan messzire menni. Minimum egy het, inkabb 10 nap es akkor latnak is valamit. Persze hogy elengednem. En 21 vagyok, de 19 evesen mar kulfoldon eltem egyedul honapokat, fel se merult bennem hogy ez nem az en dontesem hanem anyaeke. Vicces is lenne.
2016. márc. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen stoppal körbejártuk a Balatont és a Velencei-tavat a barátommal. Ha tudnak valamilyen nyelvet (angol/német/spanyol), miért ne mehetnének? Írasd fel vele az ottani nagykövetség vagy konzuli szolgálat telefonszámát, csináljanak másolatot az irataikról, pénzt, bankkártyát, telefont biztonságos helyre tegyék, aztán indulás. Ha nincs meg neked a bankszámlaszáma, akkor írd fel, hogy szükség esetén utalhass neki.
2016. márc. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
39%

Nem tudom, én azért fenntartásokkal vagyok.

Azt írod, találkoztatok már vele. Tehát nem igazán ismeritek a srácot, sem a szüleit. Ahhoz, hogy a lányomat elengedjem, nekem sokkal többre lenne szükségem, hiszen ő épphogy felnőtt lett, szóval én különbséget teszek felnőtt/gyerek kategória között, mert még marhára nem felnőtt attól, hogy a 18-at betöltötte. Milyen nyelven beszél? Mennyire talpraesett? Ünnepelni itthon is lehet, szuper jó szállodák vannak, gyönyörű helyek, én nyugodtabb lennék, ha az első pár ilyen utazása inkább belföldön történne. Nem mennék bele, de óriási a terror fenyegetettség is Európában, rendre ott robbantanak, ahol sok a turista, szóval én ezt nagyon megfontolnám. Magyarország még mindig a legbiztonságosabb hely jelenleg.

2016. márc. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
34%
Attol fugg. Ha megbizol benne/bennuk oke. Te ismered oket. Engem 16 evesen elengedtek a parommal ( a mai ferjemmel) Daniaba 1 honapra :) szoval rajtad all. Ha bizol bennuk oke, en engednem.
2016. márc. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
100%
19 éves lány vagyok ebben a hónapban töltöm a 20-at. A barátommal jövőhónapban leszünk együtt 2 éve és az én anyukám az együtt alvást is csak szilveszterkor engedi. Nagyon szigorúan fog és azt mondja mivel még az ő házában lakom addig ő dönt. Vesztünk is már össze emiatt, szóval én azt mondom ha ismered a fiút és megbízol bennük akkor elengeded őket. Viszont azért legyen egy b terv ha máshogy alakulnának a dolgok.
2016. márc. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
14%
Én nem engedném el külföldre.Belfoldre már inkább de oda se szívesen.
2016. márc. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, amikor egy 18 éves még otthon lakik, és nem dolgozik minimum 6 műszakban egyetem/suli mellett, akkor mindenki azzal jön, hogy húzzon el dolgozni, hisz már egy 18 éves felnőtt.


De ha a 18 évesnek a szórakozásáról van szó, akkor hirtelen úgy beszélnek róla, mint egy taknyos 15 évesről, akit nem tudják, hogy elengedjenek-e.


Érdekes, ha annak a 18 évesnek van véletlenül már munkahelye, akkor nem aggódnak a szülők, hogy munkából hazamenet nem támadja-e meg valaki szatír a szemük fényét, pedig ez is előfordulhatna. Veszélyek nemcsak Spanyolországban vannak, hanem akár itthon, a szomszéd utcában is eshet baja bárkinek. Ha pénzkeresésről lenne szó, rögtön nem vacilál ennyit a szülő, hogy "elengedje-e" a gyerekét.


Szóval ne csak akkor tartsa már a szülő felnőttnek a gyerekét, ha érdekről van szó, hanem akkor is, ha a "gyerek" kívánságairól van szó.

2016. márc. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!