Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet arra lépni hogy az...

Mit lehet arra lépni hogy az ex meghazudtol és ilyen alapon nem fizet se gyt t es egyéb módon sem segit?

Figyelt kérdés

Tartjuk a kapcsolatot telefonon de külföldön lakik én gyesen vagxok nincs munkám, ő semmit nem fizet.

Mostanàban beszéltük hogy a gyermek beteg lett antibiotikum van felirva azt sem de mellé a probiutikumot sem tudom most megvenni, es 39 fokos láza volt stb

De mivel a gyermek játszik es örömében sikítgat, ezt hallva azt mondja hogy én "felültetem" nincs is semmi baja a gyereknek és letette.( amugy szüleim hál ég fognak segíteni ebben)

De ilyenkor mit tehet az ember ha igy meghazutolják?


2016. márc. 23. 19:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk megmutatod neki a receptet. De amúgy meg az ilyen apának meg mondhatsz akármit aki mèg a gyerektartást ès a gyogyszert is sajnálja a gyerekèről...
2016. márc. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen apa csak indokot keres arra hogy ne fizethessen.
2016. márc. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg van ítélve a gyerektartás és nem fizet, akkor fel kell jelenteni és behajtatni rajta, az állam megelőlegezi nektek, ha ennyire gondban vagytok. Ennek a pasinak csak kifogás kellett, hogy miért nem fizet, teljesen lényegtelen a kötelezettsége tekintetében, hogy beteg-e a gyerek vagy se, tartásdíjat fizetnie kell.
2016. márc. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyerektartást nem hiszem-nem hiszem alapon fizetik,hanem vagy értelmesen megbeszélik,vagy a bíróság ítéli meg. Nem egy bonyolult folyamat,beadod a keresetet, behívnak 1-2 megbeszélésre,míg egyezség nem születik vagy a bíró nem dönt,max 3-4 hónap múlva köteles minden hónapban fizetni a gyerektarást+ami elmaradt.
2016. márc. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Később azért nem adna cipőre, ruhára, iskoláztatásra pénzt a gyereknek mert mondjuk nem volt vele olyan kedves, vagy nem nevetett vele a viccein. Ezt úgy hangoztatná hogy ellene van nevelve. Láttam már ilyet . Legjobb hivatalosan lefektetni a kötelezettségeket.
2016. márc. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hihetetlen, de amig kulfoldon van nem foglalkozik a birosag azzal, hogy fizeti e a gyt t vagy sem. Mert kulfoldon nem hajtják be, nem keresik őt és igy megsem előlegezik.


Nekem is olyan érzésem van hogy csak kifogasokat keres.


Ezek utan azon gondolkodom hogy nem is tartanék vele abszolut kapcsolatot csak nem tudom a gyerek erdeke viszint diktálná e hogy ilyen "apával" legyen kapcsolata

2016. márc. 23. 19:37
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalos helyen mondták neked,hogy nem kaphatsz gyerektartást vagy csak valaki úgy gondolta? A gyerek és te is magyar állampolgárok vagytok,így jogotok van hozzá, van ingyenes jogi tanácsadás,csak utána kell nézni,kérdezd meg a gyerekvédelmiseket,ne hagyd magad lerázni. Egyelőre meg nem behajtásról van szó,hanem a gyerektartás jogosságának és összegének megállapításáról, ráadásul ha ő is magyar állampolgár,akkor mindegy,hogy hol van.
2016. márc. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A biro mondta hogy kulfoldon eltűnt apákkal nem foglalkoznak és számos ilyen ügyük van hiába nyert megállapitást a gyt összege ha nem tudják a lakcimét se
2016. márc. 23. 20:02
 9/12 anonim ***** válasza:

1. A te esetedben nem eltünt apáról van szó,hiszen beszéltek telefonon.

2. Attól hogy külföldön él,még dolgozik annak nyoma van a ottani hivataloknál, illetve magyarországon is ki kellett jelentkeznie at egészségbiztosítási járulék fizetésealól,mert különben a NAV-náj köztartozást halmoz fel. Szóval a hatóságok simán a nyomára jutnak akkor is ha a mostani címét nem ismered.

3. Előttem is írták,keresetlevél...és megy minden a maga úrján. Egyébként ez bűncselekmény..körözni fogják. Szóval hogy fizetnie kell az biztos,csak még egy büntető ítélete is lesz.

2016. márc. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hivatalosan nincs lakcime sem, munkahelye sem.
2016. márc. 24. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!