Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti nem lennétek idegesek?

Ti nem lennétek idegesek?

Figyelt kérdés

Igazából csak arról van szó, hogy teljesen az őrületbe kerget édesapám rasszizmusa. Én nagyon elfogadó ember vagyok (nem is tudom, hogy sikerülhettem ilyenre) bezzeg apám mindenkit, aki kicsit is más, halálosan elítél és idiótának tart. Sőt, a csúnya embereket is szidja, Isten ballépésének tartja őket és nem akarom neki mondani, hogy szerintem ő nem elég szép vagy különb ahhoz hogy másokról ilyeneket mondjon. Nem mintha valaha a szemükbe mondaná, mert akkor bezzeg bájolog...

A legnehezebb az, hogy azt hiszem nekem is van egy kis "másságom", igaz nagyon enyhén, de eszembe sem jutna elmondani neki, mert undorítónak és idiótának tartja az olyan embereket akik, hm, olyanok mint én.

Amikor arra utalok, hogy nekem is vannak hibáim, elintézi annyival hogy én a lánya vagyok és az más. Pedig nem más.



2016. márc. 24. 01:09
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

Édesapád gondolom keresztényhívő ember, aminek a legfőbb tanítása a mások elfogadása. Ezzel akár érvelhetsz is neki.


Senki nem születik rasszistának. Vagy azzá nevelik, vagy a tapasztalatok miatt. Ezen szerintem már nem igazán tudsz változtatni inkább elfogadni. Örülj annak, hogy te nem vagy ilyen:) én csodállak most egy kicsit, hogy nem lett belőled is rasszista:)


Az, hogy valaki más ember külsejét, nemi identitását csúfolja, bocsi hogy ezt mondom, de az az "ember", nem emberek közé való. Miért csúfol valakit egy olyan dolog miatt amiről ő nem tehet? Mi lenne, ha neki is ilyen arca lenne? Ő hogy érezne, ha emiatt megvetnék, csúfolnák, és nevetség tárgyává tennék? Adj hálát az istennek, hogy az idiótaság nem öröklődik:)


Az, hogy egy kicsit bi vagy, a te korodban( feltetelezem 15-20 éves vagy) főleg lányoknál nincs semmi baj. Kipróbálunk dolgokat.


Egy mondatban válaszolva a kerdesedre: nagyon, nagyon idegesítene, valószínűleg, egy percet nem töltenék el vele, egy szobában közös levegőt szívva... Bocsi megint hogy ezt mondom de az apad egy idiota.


Remélem kielégítő volt a válaszom, priviben pedig nyugodtan írhatsz nekem, ha kiakarod magadból dumálni ezeket a dolgokat:)


17F

2016. márc. 24. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezen változtatni nem tudsz,esetleg utaljrá vagy nyiltan mondmeg,hogy amikor együtt vagytok akkor hanyagolja mások piszkálását. Nekem is volt hasonló munkatársam neki szoltam,hogy ezt-azt hanyagolja ha velem dolgozik.

Annyiba viszont igaza van,hogy az ember a gyermekéhez máshogy viszinyul szerencsére.

2016. márc. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
32%
Azért léteznek terápiás módok...ismerem ezt a helyzetet. Én azt szoktam csinálni, hogy igazat adok neki és elvezetem a fesz (a stressz) levezetéséhez. Igen, csapjunk az asztalra! Ne engedjük, hogy ezek a /rohadt "izék", aki épp szóba jön a gűlölhető kisebbségek közt/ diktáljanak! Lehetőleg párnára csapjon (fotel karfa), vagy ha asztalra, akkor nyitott tenyérrel, ne ököllel, mert ujjtörés nem kell...Szóval az aterápiás tapasztalat, hogy ha valaki egy ilyen stresszt kb 18-20 órában levezet (de tényleg haraggal kiabál - akár párnába, hogy más ne hallja - /erre nem könnyű rávenni valakit általában/ - akkor lemegy benne ez a fóbiás harag (ami eredetileg a saját apja ellen volt, de mivel az tiltva van, átcsúszik, át-vetíti a kisebbségekre /mert ő is kisebb korában élte meg az elutasítást az apa részéről./ Ez kicsit bonyolult elsőre, de ha elolvasod többször, akkor azért leesik a tantusz. de neki hiba mondod, mert a haragtól nem lát. A harag az egy addikció,(drog) mint a munka vagy a szex vagy a drog maga vagy a szesz. A stressz-levezetés mellett még az érintés-terápia (szomatikus terápia) segít, mert az az elmaradt szülői (apai) elfogadás bepótlása. És érdemes kipróbálni a szemmozgás terápiát. Itt az a lényeg, hogy elképzeljen egy gyűlölt kisebbségit (persze még jobb az apját, de erre nem lehet rávenni, mert nem értené) és ide-oda mozgassa a szemét. Mondjuk ezt meg lehet csinálni hipnózist utánozva (tehát nem hipnotizálod, csak azt mondod neki, hogy szeretnél kipróbálni egy hipnózis technikát vele...És felveszel egy olyan trikót, amin mondjuk Michael Jackson van - akit ő nyilván utál - és az ujjadal jobbra balra mozogsz és kéred, kövesse az ujjad a szemével...Ha ezt naponta pár percig megteszi (de közben rajtad van a képe az "ellenségnek" mindig ekkor "véletlenül" - de nem hangsúlyozod, csak azt mondod, hogy az a szín, ami a háttér az kell a hipnózis gyakorláshoz), akkor egy pár ülés után észlelhetően csökkenni fog a fóbiás paranoiás stressze. Ez a 3 terápia nekem működött. (A saját minimális - de apa-deficitből eredő- fóbiáimmal, kényszeres tüneteimmel dolgoztam ezekkel.)
2016. márc. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Off: Nem tudom, a 3-ast miért kellett lepontozni.


On:

Amikor szid valakit, a helyedben én azt mondanám neki, hogy nem vagyok kíváncsi a véleményére. Szóval, nem arra törekednék, hogy megváltoztassa a véleményét, hanem arra, hogy megtartsa magának és engem ne traktáljon a hülyeségeivel.

Egyébként nekem is volt ilyen kollégiumi szobatársam egyetemista koromban. Egyszer véletlenül megtudtam, hogy apját személyesen nem is ismerte. Szóval mindennek megvan az oka...

2016. márc. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod a #3-ast miért pontozták le?

Mert szamárságokat beszél.

A kislány édesapja egy öntelt hólyag, aki mindenkitől okosabb, akinek mindenkiről megvan a maga határozott véleménye és a csúnyákat "Isten ballépés"ének tartja. Aki még istennél is okosabbnak képzeli magát (mert ő a csúnyákat nem teremtette volna meg), az az ember nyilván nem fogja neked a Michael Jackson-os pólód előtt mozgatott ujjadat követni a felszólításodra.

Kedves kérdező, sajnos jobbat nem tudok ajánlani, legyél szerető kislánya édesapádnak, de a két lépés távolságot tartsd meg tőle. Nem hiszem, hogy meg tudnád változtatni. Nem kell neki tudnia mindent rólad, mert úgysem értene meg téged. Hogy mit tudsz tenni a rasszista megnyilvánulásai ellen. Kerüld a témákat, vagy próbáld elterelni másra a szót.

2016. márc. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as az apám nem agresszív vagy haragos csak RASSZISTA tehát elítéli azt aki más. De nem haragszik rájuk, remélem érted mire akarok kilyukadni. Egyébként ha valakit megismer mélyebben akkor tud pl. kisebbségbe tartozókat is kedvelni, csak általában addig nem igazán jut el a dolog.
2016. márc. 24. 19:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lep meg. Sok kereszténynek köze nincs Jézus tanításaihoz. Nagyon álszentek tudnak lenni.
2016. márc. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!