Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám nem akar engem. Mit...

Anyám nem akar engem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nem várt gyerek voltam, a harmadik. Úgy nőttem fel, hogy megszoktam a szegénységet és a nélkülözést, hogy nincs, és nem, és nem tehetem.

Válás, verekedés, bírósági perek, idősebb testvérem drogos lett, de egyébként a két bátyám már egyetemen van. Én maradtam itthon anyával.

Anya kontrollmániás, kényszeres. 18 éves lány vagyok, és még van egy évem a gimnáziumból, mielőtt önállósodhatnék. Nem mehetek ki a házból, ha igen, ő mondja meg milyen ruhában. Nem ehetek azt amit akarok, nem jöhetek haza amikor akarok, nem járok bulizni, tanulni csak itthon szabad, a szobámat nem zárhatom (direkt ferdén van felrakva a zár, hogy ne lehessen kulcsra zárni).

Nincsenek olyan ruháim, telefonom, ingóságaim mint a kortársaimnak, itthonra nem hozom őket, mert anyám beszólogat nekik (pl. mit keresnek itt), vagy engem szid előttük (parazitának hív).

Iszik, olyankor hangos, haragos és kötekedő.



Ami azt illeti, nem tanultam meg szeretni, mert kiskorom óta sértve szeret. Bánt, bármit teszek, megjegyzést tesz rá/megtiltja, ha látja hogy élvezem (pl. ha festek a szobámban, üvölt, hogy tanuljak, ha tanulok, üvölt, hogy tanuljak mást stb.), nem beszélgethetek vele, mint anya a lányával, mert kritizál, keresi a hibákat, és rendszeresen a tudtomra adja, hogy értéktelen, lusta, élősködő kis r.banc vagyok (ez utóbbit nem tudom, honnan vette). Kedves szavunk nincs egymáshoz, az együttélést részemről a túlélés jellemzi, részéről a stressz levezetése (a munkahelye nem stresszes egyébként, nem tudom, honnan van benne ennyi indulat). Kiskoromban vert is.

Most, hogy ketten vagyunk, elviselhetetlen a helyzet.


Többször elmondtam már neki az érzéseimet, ilyenkor nem vesz komolyan, kigúnyol, cinikusan tesz valami megjegyzést, elhallgattat, kiabálni kezd. Lehetetlen az, hogy beszéljek vele (minden létező módon próbáltam már, még levelet is írtam gyerekként), tényleg az.


Mit tehetnék? Még két évig itthon kell, hogy legyek, mert apám nem támogat semmilyen formában, úgyhogy anyagilag anyámra vagyok utalva (a diákmunka nem fedezi a taníttatásom és a megélhetésem).


Üzenetben tudom részletezni a családi életünk furcsaságait.


Ideges vagyok, stresszes, levert, fáradt, szomorú és pesszimista.


Szeretném, ha nyugalom lenne itthon, és nagyon szeretném, ha szeretne -vagy ha éreztetné, hogy szeret. (A legnagyobb sértése az szokott lenni, amikor azt mondja, hogy hormonálisan szeret, mert belé van kódolva, csak ez tartja vissza attól, hogy ne b.sszon ki otthonról, mint a macskát sz..ni).



2016. márc. 24. 22:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Ezek nem szülők.
2016. márc. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
van ilyen is. ha ránk nézel, egy elegáns, jól szituált ötvenes nőt látsz és egy fiatal, szép lányt -nem is gondolnál rá, hogy mi folyik otthon.
2016. márc. 24. 22:45
 3/19 anonim ***** válasza:
75%

Kedves Kérdező!

Együtt tudok veled érezni. Próbálj ne ezzel foglalkozni marmint azzal, hogy édesanyád semmibe vesz. Próbálj munkat keresni bármelyik modon ha vegzel a suliba el tudj helyezkeni. Esetleg nagyszuloknel költözés vagy rokonoknal nem lehetseges?

2016. márc. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Kedves második,

a suli mellett munkát nem tudok, csak nyáron, ez volt tavaly és tavalyelőtt is. Most nyáron is fogok, remélhetőleg tudok félretenni az egyetemre. Rokonokhoz nem mehetek, apámnak új élete és családja van, az anyai nagyszüleim pedig nem tudnak befogadni. Anya nem is engedne.

2016. márc. 24. 22:56
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
A pszichikai terror ugyanolyan durva és romboló, mint a fizikai terror. Lelkileg bántalmaz, aminek nagyon súlyos következményei lesznek rád nézve, kihat majd a párkapcsolatodra, a saját gyerekeidhez való viszonyodra is. Ha van rá lehetőséged, menj el egy pszichológushoz és mondj el neki mindent részletesen. Biztos, hogy fog tudni neked segíteni, akár anyukádat is behívhatja. Muszáj megoldást találni, mert tönkre fog tenni. Érthetetlen, miért bántja valaki a saját gyerekét, számomra nem létezik erre indok. A bátyáiddal milyen a kapcsolata? Velük nem tudsz erről beszélni? Mert ha összefognátok, az talán hatna anyukádra. Apukádnak is elmondtad ezeket? Nagyon nagy hiba, hogy sok szülő a 18 évesek problémáit is tini hisztiként kezeli, én azt vallom, hogy az tiszta, őszinte, egyenes beszéd a kulcsa minden problémának. Nyilván ordibálás nélkül, mert ott nem lehet egyről a kettőre jutni. Ha mindenki végighallgatná a másikat nyugodtan és válaszolna a kérdésekre, lenne esély megérteni az egész helyzetet.
2016. márc. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
97%
A nagymamám szinte ugyanezt csinálta anno anyukámmal. Igyekezz ne foglalkozni vele. Azt a két évet még próbáld elviselni, addig pedig tegyél meg minden tőled telhetőt, hogy mihamarabb eltudj költözni. A pszichológust sem tartom rossz ötletnek, mert egymagad tényleg nem fogsz tudni ezzel megbirkózni.
2016. márc. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
97%

Te megszoktad a szegenyseget, mikozben anyad egy elegans, jol szitualt no?! Nem ertem... Rad direkt nem kolt?


A kornyezetedbol kellene erot meritened, mert anyud csak lehuz, kar ra szot es idot vesztegetni, sosem fogja belatni, h baj van vele es változni se fog. A pszichologus jo otlet. Es rengeteg barat, minden korosztalybol. Akkor is segitenek, ha errol konkretan nem is tudnak. Visszaadjak az onbizalmadat, az onbecsulesedet, az eletkedvedet, az emberekbe vetett hitedet.


Aztan koltozz es majd meglatod, h ranyitod-e meg valaha az ajtot ebben az eletben :-(

2016. márc. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
97%

Satnálom a helyzeted. Erös egy lány lehetsz hogy ezt még elviseled.

Fogadd meg a tanácsokat. Meg szerintem a gyámügyre is bemehetnél ezeket elmondani.

Olyan lehetőséged sincs h elmész dolgozni és estin fejezed be a sulit? Én ezt tettem,mert apámmal is sok volt a vita,de a te helyzetedhez képest nekem könnyű volt.

Apudnak mondtad? Nem tud v akar segíteni?

Ha gondolod írhatsz privátot,ha beszélgetni szeretnél. Meghalgatlak szívessen és ha tudok "segítek".

Kitartást!

2016. márc. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
69%
Én se vagyok jóba anyummal...de én ilyenkor mindig abban reménykedek h csak pár év (az èn esetemben 4-5) és elköltözhetek apumhoz...bár most is ..csak itt a suli...amit meg az egyik válaszolo mondott h kihat a gyermeknevelésre is (a te gyerekeidre) ahhoz meg azt tanácsolom h mivel tudod milyen érzés ha elhanyagolnak lenéznel stb..a gyerekeidnek probàld meg a legjobb életete biztositani h nekik ne kelljen ezt a szörnyűséget átélniük...mert én is tudom mien az...
2016. márc. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%
Azt gondolom,bármennyire is fájó a kettőtök kapcsolata nem fog már változni. Túl sok idő telt el úgy hogy érzelem mentes a kapcsolat, vagyis csak negatív érzelmekkel teli. Azt gondolom, hogy a szeretet es tisztelet kölcsönös, ha csak egyedül te akarod az nem lesz elég. Ezért azt mondom ne azzal törődj ami nincs es nem volt, hanem azal ami lesz. Tanulj okoskodj képezd magad. Koncentrálja magadra. Hosszú idő múlva jön úgyis valaki az életedbe akit szerezhetsz es aki viszont szeret. Lesznek gyerekeid akiket igy szerethetsz ahogyan téged nem. Úgy hogy kitartást, erőt kívánok, hogy más legyen az életed. Sorsod a kezedben
2016. márc. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!