Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám nem akar engem. Mit...

Anyám nem akar engem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nem várt gyerek voltam, a harmadik. Úgy nőttem fel, hogy megszoktam a szegénységet és a nélkülözést, hogy nincs, és nem, és nem tehetem.

Válás, verekedés, bírósági perek, idősebb testvérem drogos lett, de egyébként a két bátyám már egyetemen van. Én maradtam itthon anyával.

Anya kontrollmániás, kényszeres. 18 éves lány vagyok, és még van egy évem a gimnáziumból, mielőtt önállósodhatnék. Nem mehetek ki a házból, ha igen, ő mondja meg milyen ruhában. Nem ehetek azt amit akarok, nem jöhetek haza amikor akarok, nem járok bulizni, tanulni csak itthon szabad, a szobámat nem zárhatom (direkt ferdén van felrakva a zár, hogy ne lehessen kulcsra zárni).

Nincsenek olyan ruháim, telefonom, ingóságaim mint a kortársaimnak, itthonra nem hozom őket, mert anyám beszólogat nekik (pl. mit keresnek itt), vagy engem szid előttük (parazitának hív).

Iszik, olyankor hangos, haragos és kötekedő.



Ami azt illeti, nem tanultam meg szeretni, mert kiskorom óta sértve szeret. Bánt, bármit teszek, megjegyzést tesz rá/megtiltja, ha látja hogy élvezem (pl. ha festek a szobámban, üvölt, hogy tanuljak, ha tanulok, üvölt, hogy tanuljak mást stb.), nem beszélgethetek vele, mint anya a lányával, mert kritizál, keresi a hibákat, és rendszeresen a tudtomra adja, hogy értéktelen, lusta, élősködő kis r.banc vagyok (ez utóbbit nem tudom, honnan vette). Kedves szavunk nincs egymáshoz, az együttélést részemről a túlélés jellemzi, részéről a stressz levezetése (a munkahelye nem stresszes egyébként, nem tudom, honnan van benne ennyi indulat). Kiskoromban vert is.

Most, hogy ketten vagyunk, elviselhetetlen a helyzet.


Többször elmondtam már neki az érzéseimet, ilyenkor nem vesz komolyan, kigúnyol, cinikusan tesz valami megjegyzést, elhallgattat, kiabálni kezd. Lehetetlen az, hogy beszéljek vele (minden létező módon próbáltam már, még levelet is írtam gyerekként), tényleg az.


Mit tehetnék? Még két évig itthon kell, hogy legyek, mert apám nem támogat semmilyen formában, úgyhogy anyagilag anyámra vagyok utalva (a diákmunka nem fedezi a taníttatásom és a megélhetésem).


Üzenetben tudom részletezni a családi életünk furcsaságait.


Ideges vagyok, stresszes, levert, fáradt, szomorú és pesszimista.


Szeretném, ha nyugalom lenne itthon, és nagyon szeretném, ha szeretne -vagy ha éreztetné, hogy szeret. (A legnagyobb sértése az szokott lenni, amikor azt mondja, hogy hormonálisan szeret, mert belé van kódolva, csak ez tartja vissza attól, hogy ne b.sszon ki otthonról, mint a macskát sz..ni).



2016. márc. 24. 22:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egy praktikus tanács: kérdezz utána, hogy az iskoládban van-e iskolapszichológus. Ha van, akkor oda jutsz el a legkönnyebben.


Írásodból úgy látom, hogy derekasan tűröd a megpróbáltatásokat. Csak azt tudom javasolni, hogy tanulj minél szorgalmasabban, és az idegen nyelvi tárgyakat lehetőleg extra figyelemmel (akár internetről is gyakorolj még pluszban). Azt gondolom, hogy az idegen nyelv segíthet, hogy kihúzd magad ebből a helyzetből. Sajnos a középiskola befejezése után is nagyon kemény lesz elindulni. De úgy látom, nagyon talpraesett vagy, meg fogod tudni oldani a problémákat.

2016. márc. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon sajnálom a helyzeted, fogadd meg a többiek tanácsait. Menj be a családsegítő szolgálathoz és ott ingyenes a pszichológus, nagyon jó lenne, ha járnál hozzá.

Próbálj a jövőre gondolni, arra, hogy 2 év múlva elvégzed a sulit és keresel egy albérletet és végleg függetleníted magad édesanyádtól..

2016. márc. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnál esetleg elmenni kollégiumba? Akkor legalább hétköznap nem kellene ezt elviselned. Tesóid mit szólnak ehhez,ők nem tudnak esetleg segíteni?
2016. márc. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Bennem is azt fogalmazódott meg, hogy esetleg a tesóid nem tudnádnak segíteni?
2016. márc. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád mindent elkövet, hogy húzzál el hazulról. Egyetemista bátyáiddal jóban vagy? Ha igen, keressél a társaságukban egy olyan srácot aki tetszik, és a családi háttere is normális. Több olyan eset is volt baráti társaságomban, amikor haverjaim szülei örültek, hogy fiúk mellett normális lány van, és azt náluk élve gyakorlatilag lányukként kezelték.
2016. márc. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a kedves szavakat. akkor sorjában:

- anya figyel arra, hogy rengeteg elegáns ruhája és cipője legyen, de egyébként nem élünk jól, egyedül tart el hármunkat. általában én állok a fontossági sorrend végén.


- tanulok, három nyelvből van nyelvvizsgám és én is ezt látom a legjobb menekülési útvonalnak. sajnos koncentrációzavaraim vannak, ezért tudom, hogy reáltárgyakból egyáltalán nem tudnék érvényesülni.


- a bátyáimnak van elég gondja. a kisebbik depresszióval küzdött anya miatt, a nagyobbik drogos lett, és ebből maga keres kiutat (anyám nem vesz tudomást a problémákról, úgy csinál, mintha nem is lennének). Néha beszélgetek velük erről, de tényleges megoldást ők sem tudnak kitalálni. Főleg, hogy az oszd meg és uralkodj elv alapján a középső tesót ellátja pénzzel, támogatja mindenben és mindig (viszonylag) kedves hozzá.


-kisebb koromban jártam pszichológushoz három évig, fontolgatom, hogy megint elmenjek, de anyám tudta nélkül.


-kollégiumba nem mehetek, nem enged.


-semmiképpen sem szeretnék most kapcsolatot, mert ez 1. kihasználás lenne a részemről (csak azért mennék bele, hogy függetlenedjek/ha képletesen is, de eltartsanak), 2. az előző kapcsolatom azért ment tönkre, mert nem tudtam anyám mintáitól szabadulni, és átvittem a keserűséget és pesszimizmust a párkapcsolatomba. Majd akkor lesz, ha ismét kiegyensúlyozott leszek. Senki nyakába nem fogom varrni a problémáimat.

2016. márc. 25. 10:25
 17/19 anonim ***** válasza:
80%

Ha 3 nyelvvizsgád van, akkor időnként vállalj fordítást. Húgom is ezt csinálja most 8 hónapos babával otthon.

Online fordítók ebben sokat segítenek. 10 oldal kb. 20 000 Karakter, ezért külsős fordítóknak fordítóirodák 20 ezret fizetnek (ők megbízójuktól 30 ezer+áfát kapnak) ez 4-5 óra alatt megvan.

2016. márc. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
100%
Elég rossz a helyzeted, de kitartás. Én is függetlenedni akartam minél hamarabb, mert utáltam az otthoni légkört. Aztán összejöttem a párommal, összeköltöztünk van egy közös gyerekünk, jön a 2. Anyámmal más lett a viszonyunk. Viszont kiderült, hogy miért olyan amilyen... Ha gondolod és szeretnél valakivel beszélni írj nyugodtan.
2016. márc. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb költözz el otthobról kislány, mert ha maradsz, megbolondulsz. :(
2016. márc. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!