Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőknek mikor, hogyan...

Szülőknek mikor, hogyan mondjuk meg, hogy babánk lesz?

Figyelt kérdés

9 hetes terhes vagyok.

Korai lenne még?

Jövő héten leszek 20 éves és lesz egy elég nagy "meglepetés" nekem (részleteket nem tudok, de az egyik barátnőm telefonjában láttam az eseményt). Mivel szeretem én is és a barátom is a felhajtást, fura lesz, hogy nem fogok senkivel koccintani, meg úgy igazán bulizni, ahogy amúgy tenném.

Arra gondoltam, hogy előtte, még a szülinapi ebédemen elmondjuk a szűk családnak a hírt.


Vagy ne kössük így alkalomhoz?

Nem szeretném, hogy olyan snassz bejelentés legyen, hogy "hahó, nagyszülők lesztek". Tudnátok adni valamilyen jópofa, aranyos ötletet?


Köszönöm előre is a segítségeteket! :)



2016. márc. 25. 17:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
A saját szülinapi ebédedhez nyugodtan kötheted. Máséhoz nem illene, mert az az ünnepelt napja, de a sajátodról nyugodtan lemondhatsz, ha ahhoz van kedved.
2016. márc. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%
de minek pulya 20 évesen?nem ez az élet inkább utazgassál éljél
2016. márc. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Mondjatok el a csaladi ebeden, vagy ha meglepetes buli, akkor ott jelentsd be, hogy " most hogy ti igy megleptetek engem, en is szeretnek meglepni mindenkit. Van egy plussz vendegunk a mai napon,...." En itt varnek egy kicsit, amig latom, hogy gondolkoznak, majd elarulnam, hogy babarol van szo.
2016. márc. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Én azt csinálná, hogy, amikor kapok ajándékot, utána mondanám, hogy és én is készültem nekik egy kis ajándékkal és adnék anyukámnak pl egy kis előkét, vagy egy babazoknit vagy ilyesmit és mondanám, hogy gratulálok nagymama..:)
2016. márc. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
20%

Nem itelek el semmit de valaki magyarazza mar el nekem, hogy miert lett mostanaban olyan magy divat hogy a 18-20 evesek mar lebabaznak :O

Komolyan fel nem fogom, rengeteg ismerosom csucsorit meg pucsit facebookon es ott a tobb honapos hasa... csak en erzem szanalmasnak?

21/L

2016. márc. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Mégis mit?

Hogy valakinek babája lesz?

Szerintem még eléggé gyerek vagy fejben, azért gondolod így, kedves Utolsó.


A többieknek köszönöm szépen a normális választ, kivétel a kettes válaszolónak.

2016. márc. 25. 20:57
 7/14 anonim ***** válasza:
54%

21/L


Inkább azt mondd el miért divat manapság elítélni azt, aki nem halogatja a gyerekvállalást, ha stabil kapcsolatban él és megtehetik..:)


Ez az élet rendje. Az emberek szeretik egymást, családot alapítanak.. Mostanában ez a többségnél eltolódik, de ha az ember fiatalon már megtalálja a boldogságot és megteheti, hogy családot alapít, hát had tegye és legyen rá büszke. Ez neked miért fáj?

2016. márc. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

18-20 éveseknél még ne nevezzuk stabilnak a párkapcsolatot...egyutt vannak 3 éve? 2 éve? 5 éve...általános iskolás koruk ota, nevetséges.

a másik, mire szulnek? mire vállal gyereket? érettségire?

ennyi idosen az iskola legyen már elso helyen, késobb pedig egy jo munkahely, egzisztencia stb. ezeket megteremteni saját maguknak, nem, nem a szulok által, nem, nem az idosebb partner által...

jo, tudom van ilyen is, de engem is mindig meglep, hogy ennyire nem akarjak ezek az emberek semmire se vinni, vagy jo nekik másra támaszkodni..na mindegy.

ha én 19-20 évesen bejelentettem volna, hogy terhes vagyok, az egész családra szégyent hoztam volna.

2016. márc. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
41%
Majd a mama-papa altal vasarolt lakasban fognak lakni esetleg mamapapa hatso szobajaban...
2016. márc. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%

És mi közöd van hozzá ki, miért, mikor szül? Nem mindenki akar kariert. Nem míndenki tanul pl 20éves koráig.

N24

2016. márc. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!