Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyóssal lakás probléma....

Anyóssal lakás probléma. Elköltöznétek a helyünkben?

Figyelt kérdés

Páromnak és nekem 3 hónapos kisbabánk van. A teherbeesésem után költöztem hozzájuk, előtte távkapcsolatban éltünk. (munkahelyem miatt én addig a szüleimmel éltem) Anyós kedves volt velem, és most is az, fő problémánk anyós imádott kutyája. Kisméretű, hosszú szőrű, benti kutya. Ezzel még nem is lenne gond, de gyerekként van kezelve, s nincs megfelelően ápolva. Magyarul iszonyatosan hullik a szőre, folyton bolhás, s minden megvan neki engedve. Pl anyóssal egy ágyban alszik, nem hajlandó tálból enni, ezért a konyha padlójára szórja neki, hússzeletelés közben ha kizárom, őrülten kaparja a bejárati ajtó üvegét mert rá lett szoktatva hogy kapja a husit stb… Mi szobáinkba (két saját helyiségünk van) soha nem jöhetett be, de így is félünk, hogy baja lesz előbb utóbb a babánknak emiatt. A terhességem alatt is csípett meg bolha, pedig a mi szobánk az utolsó (régi ház, olyan hogy egyik helyiségből kell menni a másikba sorban, nincs folyosó. Konyha, egyéb helyiségek, anyós szobája aztán a mi két szobánk.) Vagyis amikor főzök, vagy csak kimegyek, simán rám ugorhat és behozhatom akármennyire is figyelek. Arról nem is beszélve, hogy a konyha padlója annak ellenére, hogy minden nap reggel felmos (na meg én is többször) egy merő szőr, mert ugye egyszer megrázza magát és már száll is szerteszét. Anyós szobáján meg már szinte futva jövők át, arról jobb nem is beszélni. Ágya, fotel, mindene szőrős és nyilván a bolhából is ott lehet a legtöbb. „Szerencsére” nem sokszor jön be a mi szobánkba, de ha igen, akkor tuti, hogy utána találunk szőrt is és bolhát is. Volt hogy megfogta a babát, a ruhájáról annyi ráragadt, hogy inkább átöltöztettem, mint hogy szedegessem róla. Ilyenkor azt mondja tisztán vette fel, de hát egy mosástól nem jött ki a szőr miután ölelgette a kutyát. Sokszor beszéltünk már anyóssal erről, megvettünk mindenféle kutyafésűt, bolhasampont, bolhairtóport stb… de nem használja őket, s akárhányszor megy a kutya miatt a vita, vagy nem mond semmit vagy egy „jól van”-nal lezárja a dolgot, s marad minden ugyanúgy. legutóbb már azt mondta, hogy a mi szobánk padlójában mindig is voltak bolhák, biztos onnan jönnek. (Megjegyzem, itt találok legritkábban, s nyáron lett a hajópadló felcsiszolva és 3 réteg lakkal lekenve, előtte pedig zárva volt, senki nem használta ezt a szobát, mi a másikban voltunk addig és a gond addig is megvolt) Valahogy nem veszi tudomásul hogy ez valódi gond. A babát nem visszük ki a legutolsó szobánkból sem (amelyikből alszunk), szerencsére a másik szobánknak van egy teraszajtaja, babakocsival is ott szoktuk kivinni (anyós szobáján, konyhán sosem visszük át), de az csak belülről csukható. S majd ha pl mászik, nem korlátozhatom le szegénykémet egy szobára. Múltkor már a párommal odáig jutottak a veszekedésben, hogy a végén ő sértődött vérig, merthogy biztos „zavar”. Nem fogja fel egyszerűen, hogy féltjük a gyerekünket. A párom is kiborult az anyukáján, mert, ahogy mondta nekem, rájött, hogy a kutya „kényelme” fontosabb, mint az unokája. Vele jó gügyögni, meg néha venni neki ezt-azt, de felelősséget vállalni az egészségéért az nuku. Az utóbbi időben pedig már más jellegű problémák is lettek. Néha úgy tűnik, hogy szándékosan akar bosszantani. Pl. ha főzök, neki akkor kell a konyhába jönni, beengedni a kutyát, s odébb pakolgatni amiket épp használok mert egy vízcsepp zavarja a pulton. Ez is érdekes, ha a mosogató szélén van, egy csepp víz, azonnal törülni kell, de hogy máris szőrben úszik az ágya (amit kb egy hónapja vettünk neki, mert a másik már szörnyű volt) az nem zavarja. S még rengeteg dolog van, ami szerintem ledöbbentené az embereket, például a mániákus babonásság. Múltkor azt mondta, nehogy tükör elé vigyem a babát, mert meglátja benne a gonosz szellemeket és bántani fogják. Nem értem, néha úgy érzem, be van kattanva. Pedig emberileg szeretem, kedves nő a maga régimódi módján, csak valahogy teljesen másképp nézi a világot, s higiéniailag mintha fordítva gondolkozna, mint ami a számunkra normális. S úgy veszem észre egyre rosszabb, ahogy telik az idő. A párom azt mondja valamilyen szinten mindig is ilyen volt, én míg ide nem költöztem kb havi egy hetet voltam és addig nem tűnt ennyire „durvának” a helyzet.

Bocs hogy hosszú lett, pedig még most is tudnám írni sajnos tovább a dolgokat, de a lényeg ez. Szeretnék véleményeket, hogy mi túlozzuk-e ezek alapján el, vagy tényleg jobb lenne költözni? Mert szerintem anyós anyukája, aki pár háznyira lakik, el fog mondani minket mindennek, ha elmegyünk.



2015. márc. 26. 12:53
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
90%

Bocsi, nem bírtam végigolvasni. Elbattyogsz, veszel pl. Frontline-t, az egy adagos bolhairtó lötyi, pár milliliter. Ráöntöd a nyakára és kész. Az anyós baromira nem fogja észrevenni. Plusz veszel bolhairtó sprayt, nem azt ami kutyára való, hanem ami lakásba, és mikor nem látja senki gyorsan befújkálsz, kicsit kiszellőztetsz. Voálá, megoldva!

Nem is értem miért kell várni, hogy az anyós használja a kutyakészítményeket..........???

2015. márc. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%

elviszed kozmetikushoz, megfürdetik, veszel azt a csöpögtetős bolhaírtót és kész.

vagy ha ezt nem opció, akkor lehet menni elfele

2015. márc. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
100%
enis csak bele -vele olvastam, vannak bolhanyakorvek is amik bolha-kullancs ellen vannak 6 honapig.. vagy a cseppek ahogy irtak elottunk.. ha le van fertotlenitva a lakas, felmosva, es vanna ka cseppek, innen mar nem lehet baj, a kutyat meg akkor fesulni kell ketnaponta, es ha nem teszi meg az "anyos" akk ne varj arra, hanem fesuld ki te mig a gyerek alszik
2015. márc. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:
Nem hagyja hogy mi "bántsuk" a kutyuskáját, merthogy a kutya nem szereti. A Frontline próbálva volt, de valószínűleg anyós szobájából visszament rá így is. Anyós szobájában nem takaríthatok, ahhoz hogy a porral fújkáljam az is kéne. A baba mellett meg különben sincs időm még az ő szobáját is takarítani. Ráadásul asztmás vagyok, a szőrtől befulladok, s most már ha a szőrhöz érek, kiütéses lesz a kezem.ez már valószínűleg allergia.
2015. márc. 26. 13:04
 5/48 A kérdező kommentje:
ja és általában itthon van
2015. márc. 26. 13:04
 6/48 anonim ***** válasza:
93%
meg a biztonság kedvéért vegyél neki féregtelenítőt is, nem drága annyira kb 250 ft 1 tabletta, mert gondolom ha bolhás meg nincs ápolva akkor a féregtelenítőt sem kapta meg
2015. márc. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
88%
Természetesen jobb, ha el tudtok költözni és saját háztartást tudsz vezetni a saját ízlésednek és igényeidnek megfelelően. Amúgy a kutyabolondokkal nem lehet zöldágra vergődni (ilyen az én feleségem is). A kutyabolha állítólag nem támad emberre, persze ezt gondolom nem tudja minden kutyabolha. A gyereket nagy valószínűséggel nem fogja bántani és egy féregtelenített kutya jelenléte jót tesz egy kisgyerek fejlődésének, hozzászokik a kutyákhoz. Az én unokám egy vizsla mellett nőtt fel.
2015. márc. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
Már nem nagyon tudom mit csináljak :(
2015. márc. 26. 13:05
 9/48 anonim ***** válasza:
95%

oda sem költöztem volna, de ez én vagyok.

vigyétek el a kutyát havonta egyszer kutyakozmetikushoz és meg van oldva a gond.

2015. márc. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig, de ha ennyi bajod van, kkor költözz el. Anyós olyan amilyen, ő már nem fog változni, továbbá az ő háza az ő vára. Költözzetek.
2015. márc. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!