Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámmal egyre nehezebb a...

Anyámmal egyre nehezebb a kapcsolatom?

Figyelt kérdés

Anyámmal élek még, 19 éves egyetemista vagyok. Csak hétvégente járok haza, mert kollégiumban lakok egyetem miatt. Anyám már néhány hónapja elkezdett járni a hit gyülekezetbe. Először tök jó volt, végre kezdett megértőbb lenni, nem volt már annyira stresszes és ideges, végre emberek között volt, társaságban. Ennek megörültem. Aztán egyre többet kezdett nekem magyarázni erről, hogy milyen jó meg minden, de eléggé lejött, hogy azért, mert engem is oda akar csábítani. Nem akarja megérteni, hogy én nem szeretnék hívő lenni, elvagyok én így Istenhit nélkül is. De szerinte nekem szükségem lenne, mert sokan azt hiszik, hogy jó emberek, de igazából nem és csak akkor értik meg mi a jó, ha elmennek oda, meg Isten szerint élnek stb stb stb...

Elmagyaráztam neki párszor, hogy nem érzem úgy, hogy nekem szükségem van erre, tudom nekem mi a jó(a jó amúgy is szerintem szubjektív kicsit, na mindegy...). Kb minden hétvégén elmondja, hogy menjek el egyszer, meg menjek ilyen-olyan hit gyülekezete által szervezett koncentre, meg családi napokra stb.

Ma pl. egész nap azzal nyaggatott, hogy holnap menjek vele ilyen családi napra abba a társaságba. Én mondtam, hogy egész héten tele vagyok emberekkel (szobatársaim, suli, egyetemi rendezvények(HÖK-ös vagyok és sok mindent szervezünk), meló munkatársakkal stb.) és nekem jól esik hétvégén, hogy itthon lehetek nyugiban. Meg alapból nekem nincs kedvem ahhoz a társasághoz, amihez ő van hozzászokva. Ezt normálisan elmondtam neki. Aztán elkezdett pampogni, hogy milyen sz.ar vagyok ( nem szó szerint, de ez volt a lényege), sose vagyok képes sehova menni, megállás nélkül mindig a gép előtt vagyok . Aztán tovább mondogatta, hogy miért jó ez a családi nap. Én megint normálisan, nyugodtan elmagyaráztam, hogy nincs kedvem az emberekhez per pillanat, pihenni is akarok, kicsit egyedül lenni. Erre ő elkezdett kiabálni, hogy milyen tiszteletlen meg hálátlan vagyok, mindig visszafeleselek, nekem semmi nem jó. Erre 1 hangszinttel feljebb emeltem én is, mert elegem lett, kérdőre vontam őt, hogy miért nem tud engem megérteni, hogy én egész héten társaságban, emberek között vagyok. Erre jött, hogy ez a társaság normálisabb, mint amiben én szoktam lenni, én meg kiakadtam, hogy mi alapján titulálja nem normálisnak a társaságomat. Végül meg idejött, az arcomba ordított, hogy takarodjak el itthonról, ebben a lakásban az van amit ő mond, és ha ő azt mondja hogy fejezzem be, mert nem kíváncsi rám, akkor ne pofázzak tovább. (Hozzáteszem, én most direkt figyeltem, hogy ne kiabáljak és üvöltözzek, 1 kicsit emeltem csak fel a hangom).

Most komolyan velem a hiba, hogy nem akarok abba a társaságba tartozni, amibe (mert SZERINTEM úgy is csak a gyülekezethez akar engem közelebb juttatni), meg önmagában akármilyen társasághoz nincs most jelen pillanatban kedvem? Velem van a hiba, hogy néha vágyom max. 1-2 nap nyugis, egyedüllétre? Hogy egy kicsit filmet nézzek és sorozatot nézzek(szerinte a sok romlott sz.ar van a sorozatokban, filmekben és én is romlott leszek tőlük... vagy a számítógépes játékoktól, amivel néha játszom... ezen sokat vitázunk)?

Miért nem érti meg, hogy nekem nincs bajom se vele, se azokkal az emberekkel, csak simán én az egyetemi élet miatt hirtelen túl sok új embert ismertem meg és néha nekem kell az egyedüllét? Hogyan reagáljak máshogy, hogy ne legyen ennyire ideges, hogy ne akarjon kidobni itthonról emiatt?


2016. márc. 27. 15:29
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ha ilyen sok lett, de muszáj volt kiírnom magamból, már nem tudom mit reagáljak máshogyan...
2016. márc. 27. 15:30
 2/16 anonim ***** válasza:
18%
Megértelek, én is koleszos voltam, meg szakkolis én is leginkább a magányra vágytam hétvégén. Viszont egy családi napba nem haltál volna bele. Képzeld magad a helyébe. Talál egy új közösséget, jön egy családi nap, mindenki viszi a rokonságot, ő meg egyedül odaállít, mert a lánya, aki hétvégente jár csak haza nem hajlandó elmenni vele. Azt megértem, hogy egyébként nem mész rendezvényekre..stb.. De erre az egy családi napra elmehettél volna csak az anyukád kedvéért.
2016. márc. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
21%
Azt gondolom, hogy teljesen igazad van. Viszont, elmennék vele erre a családi napra. Neki fontos, nem hal bele az ember, és ezzel boldoggá tennéd. Persze leszögezném, hogy ez nem azt jelenti, hogy hívő akarsz lenni, nem akarsz egyéb ilyen programokra menni. Egy kicsit engedj te is. Kölcsönösen próbáljátok elfogadni a másik véleményét.
2016. márc. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Igazából nem a lánya vagyok, hanem a fia. :D

Persze, nem haltam volna bele, ez igaz. De neki ott lesznek az ismerősei, velem úgyse nagyon beszélgetne ott. Amit tudunk azokat úgy is megbeszéljük itthon. Meg én hétfőn terveztem visszamenni Győrbe, el kellene már kezdenem tanulni is, plusz cégnél is tanulok/dolgozok, azzal is le vagyok maradva sajnos. Ez volt eddig a leghúzósabb hetem, most tényleg csak nyugalomra vágyom, emberekre.

És én megértő vagyok. Megértem, hogy szereti a gyülekezetet, meg az ottani emberek is jó emberek. Megértem, hogy engem is megpróbált belevonni, megértem hogy hívő. Egyáltalán nincs ezekkel bajom.

Csak cserébe nagy elvárás, hogy néha én is kapjak tőle egy kis megértést? Akárhányszor elmondtam neki ezeket, hogy miért vágyom egy kis nyugalomra, mindig le vagyok szólva, mindig mindenbe beleköt, sose lehet igazam. Sose mondta még, hogy "jól van, igazad van". Csak a veszekedés megy. És ebből elegem van. Ha én megértem, hogy ő más felfogású és ilyen társaságba jár, akkor ő is értse meg, hogy attól hogy nem vagyok hívő, nem vagyok abnormális és engem más érdekel, illetve vágyom 1 kis magányra. De nem próbálja megérteni, egy csöppet sem. Engem ez zavar.

2016. márc. 27. 15:44
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Remélem nem valami szekta, ahol majd előbb utóbb ráveszik, hogy az egész ingóságát adományozza a felekezetnek jó hívő gyanánt.
2016. márc. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem szekta, semmi ilyesmi. Tényleg normális helynek tűnik, semmi nem kötelező, minden fakultatív és semmit nem kell fizetni. Max ha valaki önszántából fel akarja ajánlani az adójának 1%-át, akkor adhatja, de nem muszáj. Szóval ettől nem félek, hogy szekta.

Elhiszem hogy ők ott jó emberek, meg minden, csak anyám akarja nagyon hogy legyek én is tag (nem mindig mondja ki, de egyértelműen érződik rajta, ahogy próbálkozik hónapok óta...)

2016. márc. 27. 15:50
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
A Hit Gyülekezete igenis szekta. Próbálnak téged is beszervezni.
2016. márc. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igazából én nem vallási vitát akarok ezzel nyitni, én arra vagyok kíváncsi, hogy hogyan viszonyuljak máshogy anyámhoz, ha nekem változtatni kellene...
2016. márc. 27. 16:01
 9/16 A kérdező kommentje:
Meg az zavar, hogy ő miért beszélhet velem úgy mint egy kutyával? Én miért kussoljak, ha ő azt mondja és ő folytatja tovább? Miért nem állhatok ki magamért és miért nem védhetem meg magam az oltogatástól? Már egyből ki kell b. szni az utcára... persze... szerintem ez nem oké.
2016. márc. 27. 16:05
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék haza néhány hétvégére...
2016. márc. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!