Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha 17 évesen elköltözök...

Ha 17 évesen elköltözök otthonról szülői beleegyezés nélkül a szülő tud valamit tenni hogy vissza kelljen mennem hozzá?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és elég rossz helyzetek vannak itthon. Problémás nagyon a kapcsolatom mind két szülőmmel. Sokszor próbáltam helyre hozni de semmi siker nem volt benne. Sokszor felmerült bennem hogy elköltözök de 17 évesen félek hogy ha megteszem vannak olyan "legális" utak amin vissza tudnak engem hozni. Olyanra gondolok hogy rendőrség vagy gyámügy. Azt hallottam hogy a rendőrség ilyenekkel nem foglalkozik és a gyámügy is csak peren keresztül tud eljárni ilyen esetben. De nem biztos a forrásom és érdekelne ki mit tud nekem ebben mondani.

2016. márc. 30. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van már biztos hely ahova mehetsz?
2016. márc. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Amíg nem vagy 18 éves, addig a szüleid simán rád küldhetik a rendőröket (akik egyébként igenis foglalkoznak azzal, ha eltűnik/elszökik egy gyerek), ha megtalálnak, szó nélkül hazahoznak a szüleidhez. Én a helyedben kivárnám azt, amíg 18 leszek, nem tudom elképzelni, hogy annyira szörnyű lenne a helyzet, hogy nem bírsz ki még egy évet vagy kevesebb időt. Ha annyira rossz lenne a helyzet, akkor már rég kérted volna a gyámügy/gyermekvédelem segítségét, hogy kiemeljenek a családodból.
2016. márc. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Pontosan, 18 éves korodig kötelesek gondoskodni rólad, és igenis hazarángat a rendőr, ha lelépsz. Nincs olyan, hogy nem foglalkoznak elszökött gyerekekkel.

Ha újra lelépsz, azzal azt kockáztatod, hogy intézetbe dugnak erre az 1 évre. Nem viccelek, egy olyan bentlakásos intézményt is kifoghatsz, ha problémásnak ítélnek meg (fennáll az újabb szökés veszélye), ahol bent tanulsz, és egyáltalán nem mehetsz ki. Nincs internet, csak tanulás, csoportos foglalkozás, meg pszichológus. Nincsenek haverok, csajozás/pasizás, bulikázás.

És ezután, ha tényleg nem valami fényes a kapcsolat a szüleiddel, nem lesz hová menned, mert oda nem mehetsz vissza. 18 évesen viszont kidobnak az intézetből, és hol fogsz lakni, az utcán? Arra ne számíts, hogy a mostani párocskád, ha van, egy év múlva még meglesz, főleg ha hónapokig nem találkozhattok.

Szóval igen, bírd ki ezt az egy évet. Tudom, hogy most úgy érzed, neked a legrosszabb az egész világon, de kb minden kamasz átéli ugyanezt, és épp 17 évesen. Mindenki el akar szökni. (én tényleg el is szöktem, mert nem engedtek el Ossian koncertre. :) )

Majd felnősz, és megkomolyodsz, addig meg ezt az egészet beszéld meg a barátaiddal.

2016. márc. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Hazavitethetnek, igen.
2016. márc. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%
Hazavitethetnek mert hibás a rendszer.
2016. márc. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
73%
Maradj otthon a szüleiddel.. : ) Mindenre van megoldás még ha problémás is az életmódotok. De ha elhagyod őket, és a későbbiekben csalódás ér,(Amire nagy a valószínűség) akkor hozzájuk fogsz fordulni újra és újra. Tehát próbáld megérteni őket és alkalmazkodni. Mert Anya és Apa csak egy van.. :)
2016. márc. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem azt a kis időt most már bírd ki valahogy.

Miért problémás a kapcsolatotok ?

2016. márc. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!