Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleimtől elvett a gyámügy,...

Timcsi40 kérdése:

Szüleimtől elvett a gyámügy, nem gondoskodtak rólam. Majd bírósági végzéssel, családba kerüléssel a mamámnál helyeztek el. Meghalt anyám, kérik a temetési ktg kifizetését. Visszautasítottam. Elveszthetem a pert? Történt ilyen valakivel? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2016. márc. 30. 17:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Sajnos lehet, semmit nem tehetsz. A barátom 10 éves kora óta nem látta az alkoholista apját, aki lemondott róla, mégis neki kellett eltemettetnie.
2016. márc. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

talán mert a barátod nem lépett semmit...


van olyan a jogban, hogy érdemtelenség bizonyítása.

a te esetedben erre lehet hivatkozni.

a vér szerinti rokonság nem szűnhet meg soha, de az ilyen anyagi dolgokra ez a megoldás.

és ebben az esetben elég jó esély van rá, hogy meg is áll a védelem.

ez egy temetés, elég egyedi eset, bár biztos volt már rá példa, de akkor sem mindennapos.

sokkal gyakoribb, ha valaki válás után asszonytartást, férjtartást, vagy egyszerűen rokontartást kér. akár a szülő is kérheti a gyerektől. sok esetben megítélik, de ha a másik fél bizonyítja, hogy 10 éve nem beszéltek, azelőtt se törődött vele az illető, akkor a bíróság megállapítja az érdemtelenséget, és bukta van.

eseteg keress rá erre a kulcsszóra, hátha találsz megtörtént eseteket.

2016. márc. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

törvény szövegét kerestem meg neked:


Érdemtelenség


(3) Nem jogosult tartásra a nagykorú, ha magatartása miatt arra érdemtelenné vált.


(4) A gyermek a szülő érdemtelenségére általában nem hivatkozhat, ha a szülő tartási, gondozási és nevelési kötelességének eleget tett.


Azaz, ha a szülő nem nevelte és nem támogatta a gyerekét, akkor az sem köteles a szülőjéről gondoskodni.

2016. márc. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

ez pedig egy jogi fórum:


"az örököst terhelik a temetés költségei mint elsődleges hagyatéki terhek. Aki visszautasítja a hagyatékot, az nem örökös."


tehát nem egyszerűen a közeli hozzátartozónak kell eltemettetni, hanem az örökösnek. az meg nem leszel.


ilyet is írnak:

Ahhoz, hogy ne lebegtesse az önkormányzat a temetési költség számláit, le kell mondani a hagyatékról (még úgyis, hogy egy hajléktalan, elhunyt emberről beszélünk)? Tekintettel az első válaszára: "Aki visszautasítja a hagyatékot, az nem örökös."


figyi, olvasgasd ezt, állami gondozottak is írnak:


[link]


remélem, segítettem.

2016. márc. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Érdemes volt regisztrálnom ide.Köszi szépen! Utána olvasok az érdemtelenség dolognak.Bár nem tudom ,hogyan bizonyítsam,hogy nem volt kapcsolat.10 évesen kerültem ki a nevelőotthonból.Az akkori iratban szerepel,hogy nem látogattak,nem fizettek tartásdíjat,de ezzel csak 10 éves koromig tudom bizonyítani,hogy anyám felém sem nézett.Sajnos a mama meghalt,nem tud mellettem tanúskodni.A 17 éves nagy fiam sosem látta a nagyanyját,de nem tudom,hogy ha elviszem magammal a bíróságra,meghallgatják-e ,hitelesnek veszik-e,mivel a fiam és akár befolyásolhatom is.De olvasgatok.Az utolsó válaszoló által írt dolgokkal tisztában vagyok,magam is regisztráltam a jogi portálra és kaptam válaszokat, olvastam is ugyanezeket.A valóság ez :Örökösként nem kellene fizetnem,mert nincs örökség,de a temetési törvény szerint közeli hozzátartozóként akkor is kötelezhető lennék,ha nincs örökség.Ez le van írva a Ptk-ba.Nekem mentség lehet a csúnya múlt.
2016. márc. 31. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!