Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerektartásból hogyan lesz...

Gyerektartásból hogyan lesz rokontartás? Bírósági ügy lesz?

Figyelt kérdés

E hónap közepén töltöttem be a 18.életévemet. Szüleim még csecsemő koromban elváltak, apám fizetéséből vonták a gyerektartást, viszont sosem volt jó kapcsolatom vele. Még kicsiként "élt" a 2 hetente vasárnapi apuka szereppel, de az is csak annyi volt, hogy elvitt a másik családjához és bummmm ennyi.. Sosem voltam vele még kettesben sem, a családja is utált, én sem éreztem jól magam.. Mikor középiskolás lettem kezdtem azt megunni, hogy össze vissza vitt, neki ekkor nem jó akkor nem jó, volt, hogy szombat este hívott, hogy másnap reggel legyek a buszmegbe, nekem meg sokszor már volt programom és lemondtam az egészet, nyűg volt csak.. pár lemondás után nem is keresett én sem őt.. lassan 2,5-3 éve nem beszéltem vele..

Gondolom már gyerektartást sem akar fizetni, de én még sokáig nappalin fogok tanulni, és nincs lehetőségem dolgozni (idén kezdem a 11.osztályt). Olvastam, hogy 18 éves kor után nem gyerektartás, hanem rokontartás van, ez hogy működik?Tudom, hogy ennek vannak feltételei pl: iskolába járás (kitünő vagyok) és ugye a kapcsolattartás..ami nincs.. Ő fogja kérvényezni a bíróságon, hogy szüntessék meg? Lesz valamiféle meghallgatás? Ahol elmondhatom miért nem tartom a kapcsolatot vele? Vagy csak egyszerűen nem fogok pénzt kapni?


2015. aug. 29. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel tanulni fogsz még, folyamatosan jár majd a tartásdíj. Csak más megnevezéssel. Viszont, ha apád perre viszi, hogy a kapcsolattartás elmulasztása miatt szerinte nem vagy érdemes a rokontartásra, akkor a bíró dönt róla, hogy neki van igaza, vagy továbbra is fizetnie kell.
2015. aug. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, a középiskolai nappali tanulmányok befejeztéig (de max 20 éves korodig) még gyerektartás jár, addig semmi teendőd.
2015. aug. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) megnyugtattak :)
2015. aug. 29. 13:18
 4/9 anonim ***** válasza:
25%
A rokontartás teljesen más ügy, semmi köze a gyerektartáshoz, rengeteg feltételnek kell hozzá megfelelni, és úgy tudom, rendkívül ritkán ítélik meg, speciális helyzetekben.
2015. aug. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A rokontartás megszüntetését kezdeményezheti édesapád "érdemtelenség"-re hivatkozva. Érdekes vagy azért, a pénze kell, de még a telefont sem emeled fel, hogy beszélj vele. A Te indokod egyáltalán nem állja meg a helyét.
2015. aug. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát akkor legyek érdekes, és igen kell a pénze.. ez van nekem is élni kell valamiből, és mint említettem még 2 évem van a középsuliból, addig nem tudok dolgozni, utána hidd el fogok, csak tudod nálunk nem arany folyik a csapból.. Így hát szükségem van a gyerektartásra, hmmmm szörnyű vagyok :) Ő is elég sokat volt szörnyű válás során. Én miért ne legyek?
2015. aug. 29. 17:37
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Létezik diákmunka is.
2015. aug. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a rokontartást neked kell kérni ha ezt nem teszed marad a gyt
2015. aug. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
16 éves korodtól dolgozhatsz, annyi már vagy, szóval tudnál, ha akarnál.
2015. aug. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!