Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Keresnétek még a helyemben az...

Keresnétek még a helyemben az alább leírt esetben?

Figyelt kérdés

Apám akkor hagyta ott édesanyàm mikor várandós volt velem pedig sokat küzdöttek hogy összejöjjek. Ezek után megtagadott, hogy ne kelljem gyerektartàst fizetni, persze nem jött be. 16 évesen ismertem meg addig nem volt ràm kíváncsi, akkor is egy rokonunk közvetítésével jött össze a nagy találka. innentől lehetne minden szép meg jó, de hiába igyekeztem én is, a találkozások telefonhívások ritkák voltak, pedig otthon a törtèntek ellenére tök normálisan álltak hozzá: úgy gondolták ő az apám az a normális ha tartjuk a kapcsolatot. A ritka (értsd évente 2-3 és nem volt távolság) találkozások felett szemet hunytam pedig sokszor vívódtam miért is nem érdeklem igazán. Ha találkoztunk mindig adott pénzt, de egyszer mondtam hogy ez nem szükséges, azt gondoltam ugyanis azért keres ritkán mert nincs lóvé és nem akar üres kézzel jönni. Na innentől még kevesebbet keresett. Aztán nem jött el a diplomaosztómra... persze én hívtam fel hogy merre jár mire közölte nem érzi jól magát nem jön! Aztán igaz elhozta a nászajándékot de az esküvőnkön már nem jelent meg. Majd 3 év semmi. Akkor azért hívott fel mert azt hallotta beteg vagyok és ő tiszta ideg hogy mi bajom van (?!) Ezután se beszéltünk sokat. Ezek után felhívtam mikor kisbabát vártam. Örült hogy nagyapa lesz ez hallatszott a hangján. Amikor a picuri megszületett 2-3 naponta hívott. Küldtem neki képeket stb. A keresztelőre persze nem jött el és egyáltalán onnantól kezdve hogy emlìtettem a keresztelőt a hívások megszakadtak...

Nos ezek után nem tudom érdemes-e kell-e keresnem egyáltalán foglalkoznom vele. Eléggé rossz egészségi állapotban van a napokban is vizsgálatra megy azt hiszem sajnálom is, de ennek az egésznek már nem látom értelmét. Ti tartanátok vele a kapcsolatot?! Keresnétek a helyemben?



2016. ápr. 8. 08:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért keresnéd!? Szemmel láthatóan nem akar szoros kapcsolatot. Ne erőltesd.

Nyilván rossz érzés, nekünk anyukánk csinálja ugyanezt. De el kell fogadni, mert kierőszakolni úgysem lehet, és nem is lenne értelme.

2016. ápr. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha egyedül van, akkor igen.Mer te vagy a vér szerinti lány, esetleg majdani örököse.Az is előfordulhat, hogy másra hagyja a vagyonát.Arra aki majd gondozza őt, amikor kell.Ha nem létogatod meg azt sem tudod mi van vele.Van-e szüksége valamire?Tudod első az ellátásban a gyermek, azután a szülő, ha rászorul.Ilyenkor el kell felejteni a sérelmeket.
2016. ápr. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nincs egyedül. felesége van,van egy közös fiúk meg a feleségének egy fia az előző hàzassàgàból, bár a srácok nem otthon laknak. ha olyan nagy baja lenne azt tudnám, mert az unokatesómmal (aki a húga gyereke) tök jóban vagyok. nem a sérelmekről van szó hanem arról hogy van e értelme?! örökség?! ugyanmár biztos vagyok benne hogy már rég nincs semmi a nevén hogy én majd ne kapjak semmit, nem mintha érdekelne. egyébként ahhoz nagyon-nagyon nyomós indok kell hogy valakit kizárjanak az örökségből. de mondom nem érdekel ez a része
2016. ápr. 8. 08:32
 4/10 A kérdező kommentje:
a betegségei komolyak meg minden, de eljárogat dolgozni (alkalmi meló nyugdíj mellett), gondozásra meg nem szorul
2016. ápr. 8. 08:35
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincsen értelme, ez egy egyoldalú kapcsolat. Akkor hív fel, amikor éppen eszi a bűntudat, de ez ritka. Neki is megvan a külön élete, neked is. A rokonnak anno nem kellett volna közvetíteni és bekavarni.
2016. ápr. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell tudnod,de ha már megfordult a fejedben ez a kérdés akkor szerintem egy darabig ne keresd,mert gondolom most kezd tudatosulni benned,hogy ez szinte egyoldalú érdeklődés.

Én elmondanám neki,hogy mennyire rosszul esik ez,mert csak az apám..majd egy darabig nem keresném,ha ő nem keresne akkor,nem foglalkoznék vele többet.

2016. ápr. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hàt egy pàr éve kibukott màr belőlem a kérdés hogy akarja ő egyàltalán az egészet vagy sem. tökre meglepődött h miért kérdezek ilyet persze hogy akarja. úgyh ezt is felesleges megkérdezni gondolom ugyanazt mondanà :p
2016. ápr. 8. 09:47
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Én biztos nem keresném ezek után.. nem futok olyan emberek után, akik magunktól nem foglalkoznak velem, legyen ez családtag, rokon, barát, ismerős, bárki, teljesen mindegy ebből a szempontból. Nincs helye az életemben olyanoknak, akiket nem érdeklek annyira, hogy maguktól keressenek.


Ha keresne, nem utasítanám el a közeledését, de magamtól nem törném magam miatta az előzmények fényében.

2016. ápr. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Velem is hasonló a helyzet! De ha beteg lenne én biztos keresném és mellete lenék!
2016. máj. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Krónikus betegségei vannak, amelyek nem gyógyíthatóak, de dolgozik így is, nem szorul ápolásra, de ha arra szorulna sem lenne egyedül.

Amúgy arra jutottam ha rossz, neki rossz, hogy esetleg egyedül marad, úgyhogy ha akar valamit jelentkezik! Én nem akarok tőle semmit.

2016. máj. 23. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!