Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim miért engem hibáztat...

A szüleim miért engem hibáztatnak a tesóm lustasága miatt?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a középiskolás időszakomban, baromi lusta, semmirekellő, rossz tanuló voltam, egy csomó jegyet nem vallottam be stb. A szüleim a legkisebb apró rosszaságon is felhúzták magukat, ütöttek vertek, rengeteg büntetést adtak, épp ezért nem vallottam be a rossz dolgokat, inkább kivártam a fogadóórát(amiből 3 volt egy évben) és így csak 3-szor kaptam ki, persze akkor nagyon. Na mindegy, mert én a középiskolát egy nagy hülyeségnek tartottam, és a nagy részének nem láttam értelmét, nem nagyon volt motivációm, de aztán utolsó években összekaptam magam és jól felkészültem az érettségire, sikerült is, felvettek egyetemre, ahol már sokkal jobban tanultam, mert érdekelt, azóta le is diplomáztam. Na és hát van egy nálam 13 évvel fiatalabb öcsém, aki most kezdte a középsulit, és hát hasonló problémák vannak vele, mint anno velem, de a szüleim őt már nem bántják, hanem engem vesznek elő és a régi hibáimat hánytorgatják fel, hogy az én hibám, biztos tőlem tanulta az öcsém, hogy ilyen rossz is lehet. Az hogy közben egy sikeres felnőtt lettem, az őket nem érdekli, továbbra is csak a múltbéli hibáimat hánytorgatják fel. Szerintük az öcsém hülyeségeinek is én vagyok az oka, az már egy más kérdés, hogy amikor én utoljára ilyen rossz voltam, akkor a kisöcsém még beszélni sem tudott, de nyilván tőlem tanulta.

2016. ápr. 8. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mertazt sokkal nehezebb lenne maguknak bevallani, hogy a nevelésük csődöt mondott. Nyilván ugyanazon elvek mentén nevelik az öcsédet, mint annó téged. Nem a motiválatlanság okát keresik a szülők, hanem fizikai erőszakkal akarták nálad elérni a jó jegyeket, igaz öcsédet nem verik..de gondolom valami lelki pressziót nála is alaklmaznak. Nem valók szülőknek, attól hogy a nvelés más részét esetleg jól csinálták.
2016. ápr. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"bűnbak

Olyan személy, aki mások hibájáért lakol."


Ne keress benne logikát, mert nincs.

2016. ápr. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tudsz tenni, ha ezt hangoztatják, hogy kikéred magadnak, ill. otthagyod őket, és fújhatják a falnak.
2016. ápr. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!